1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Seyşel Adaları Uçak Bileti

Para Birimi
Seyel Rupisi (SCR)
Zaman Dilimi
GMT +4
Seyşel Adaları Şehri En İyileri
  • Ada Şehri
  • La Digue
  • Köri Soslu Tavuk

En Ucuz Seyşel Adaları Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Seyşel Adaları Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Seyşel Adaları Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Seyşel Adaları Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Seyşel Adaları Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Seyşel Adaları Havaalanları
Ülke Kodu
SC
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Fransızca-İngilizce- Seychellois Creole
Toplu Taşıma Fiyatı
4 SCR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
11 SCR

Seyşel Adaları’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Seyşel Adaları uçak bileti Qatar Airways yada diğer hava yolu firmaları ile alınırken, uygun fiyata dikkat ediyorsanız mevsimsel özelliklere bakmanız gerekir. Bölge tropikal bir iklime sahip olduğu için bölgede genel olarak hava sıcaklığı yüksektir. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 29 derece olarak hesaplanır. En ucuz Seyşel Adaları uçak bileti ise ilkbahar mevsiminde yani bölgenin en sıcak olduğu dönemde bulunur. İlkbaharda sıcaklık dereceleri yükselir ve nemli bir hava oluşur. Yani ocak ayından mart ayına kadar bölge en sıcak zamanlarını yaşadığı için Seyşel Adaları en ucuz uçak bileti imkanları da bu aylarda elde edilmektedir. Haziran ayından itibaren ise bölgede sıcaklık değerleri düşerek daha ılıman bir hava hakim olmaktadır. Seyşel Adaları uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaparken, haziran ve kasım ayları arasını tercih ederseniz, daha ideal bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Seyşel Adaları Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Seyşel Adaları uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yaparken, havalimanından şehir içi ulaşım konusunda da bir araştırma yaparak, tatilinizi daha konforlu geçirebilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 SCR

Her gün 05:30 ile 19:30 saatleri arasında hizmet veren belediye otobüsleri, havalimanının çıkış kısmında bulunan duraklardan hareket etmektedir. Her 20 dakikada bir hareket eden otobüsler, ulaşım olarak hem uygun fiyatlı hem de hızlıdır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 300 SCR

Şehir içi ulaşım araçlarından birisi de otel müşterilerine sunulan transfer araçlardır. Transfer araçlar sayesinde yolculuklar daha konforlu olmaktadır. Ücretler genel olarak otel müşterilerinin hesabına yansıtılmaktadır. Bu hizmet yalnızca otelde konaklama yapan müşterilere verilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 SCR

Taksiler havalimanının hemen çıkış kapılarında beklemektedir. Geç saatlerde ulaşım için ideal olan taksiler, 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Şehrin her noktasına ulaşım sağlayan bu araçlar konfor ve güvenlik bakımından da oldukça iyidir.

Araç Kiralama

Avis, Hertz ve Sixt firmaları ile görüşerek, farklı donanım ve büyüklükteki araçlarınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama firmaları havalimanının dış hatlar bölümünde yer almaktadır. Araçlarınızı isteğe göre haftalık ya da günlük olarak kiralayabilirsin

Seyşel Adaları Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Seyşeller Uluslararası Havalimanı, Mahe adasında yer almaktadır. Şehir merkezine 10 km mesafede bulunan havalimanına çeşitli ulaşım araçları ile gidilebilir. Şahsi araç ya da kiralık araçlar kullanılarak 15 dakika içerisinde şehrin merkezine ayak basabilirsiniz. Havalimanı içerisinde alışveriş yapılabilen ve yemek yenilebilen alanların bulunması yolcular için büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca, havalimanı içerisinde ulaşıma yardımcı olacak farklı rent a car firmalarını da bulabilirsiniz.

Seyşeller Uluslararası Havalimanı her yıl binlerce turisti ağırladığı için havalimanı içerisinde ve ulaşım konusunda tüm imkanları üst düzeyde tutmaktadır. Özellikle şehir içi ulaşım konusunda pek çok alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Seyşel Adaları’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Seyşel Adaları ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak bölgede muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Masmavi bir okyanus kıyısında tatilinizi, parlak bir güneşle taçlandırabilisiniz. Tatil olanakları olarak gelişim gösteren ada, her yıl seçkin pek çok turisti bölgede ağırlamaktadır.
  2. Seyşel Adaları turizm açısından oldukça gelişim gösteren bir ada olduğu için bölgede konaklama imkanları da gelişmiştir. 5 yıldızlı otellerde dünya mutfağından, bölgeye has masaj odalarına, restoranlardan eğlence alanlarına kadar her türlü imkanı bulabilirsiniz.
  3. Şehrin en önemli festivali olan Kreol Festivali her yıl ekim ayında yapılmaktadır. Rengarenk giyinen halk dans ve müziklerle festivale katılım göstermektedir. Seyşel Adaları uçak bileti thy fırsatlarından yararlanarak ekim ayında yapılan bu festivale sizlerde katılabilirsiniz.
  4. Seyşel kültürü hakkında bilgi olmak isteyen kişiler, bu kente seyahat ederek bölgedeki halka yakından bakabilir. Toplum genel olarak anaerkil bir yapıdadır. Kadınlar ev içerisinde ve toplumda daha fazla söz hakkına sahiptir. Erkeklerin maddi anlamda kazancı önemli de olsa ev içlerinde rolleri çok azdır. Bu sebeple, şehre giden kişiler genellikle turizm alanlarında kadınların baskın rolünü görebilirler.
  5. Seyşel mutfağı oldukça lezzetlidir. Okyanustan alınan taze balıklar ızgara ya da muz yapraklarında pişirilerek servis edilir. Genel olarak balık ve deniz ürünleri tüketen ada, Türk usulü pilavı da sıklıkla tercih etmektedir.

Seyşel Adaları Hakkında

Hint Okyanusu üzerinde konumlanan ve 100'ü aşkın adadan oluşan Seyşel Adaları aslında bir ada ülkesidir. Madagaskar'a da yakın olan Seyşel Adaları, farklı büyüklükteki adalardan bir araya gelmektedir. Genel olarak ülke turizm ve tarım faaliyetleri ile geçimini sağlamaktadır.

Bölgedeki nüfusun birçoğu etnik yapıdadır. Creoller tarafından oluşturulan nüfus, Fransız asıllıdır. Bölgedeki halk aslında Fransız, İspanyol ve Afrikalı insanlardan oluşmaktadır. Bölgedeki halk tabiatın korunmasına çok önem verir. Çünkü turizm bu ülkedeki başlıca gelir kaynağıdır. Her yıl binlerce turist muhteşem su ve güneşi ile bu adayı tercih etmektedir. Bu sebeple, bölgede konaklama ve turizm aktiviteleri de oldukça gelişmiştir.

Seyşel Adaları uçak bileti avantajlarından yararlanarak, bölgede eşsiz bir tatil yapabilirsiniz. Seyşel Adaları uçak bileti fırsatları genel olarak balayı yapacak çiftler için ilgi çekici olmaktadır.

Seyşel Adaları Nerede?

Seyşel Adaları Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 SCR
Taksi
10 SCR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirdeki en popüler ulaşım aracı otobüslerdir. Havalimanından da merkez noktalara ulaşım sağlayan otobüsler, her 15 dakikada bir hareket ederek, ulaşım hizmeti vermektedir. Akşam 21:00 saatine kadar hizmet veren otobüsler oldukça uygun fiyatlıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde tercih edilen diğer ulaşım aracı ise taksilerdir. Kilometre başına ücret alan taksiler en fazla turistler tarafından tercih edilmektedir. Seyşel Adaları İstanbul saat farkı dikkate alındığında taksiler özellikle havalimanı ulaşımında idealdir.

Şehir küçük bir ada konumunda olduğu için metro ve tramvay hattı bulunmamaktadır.

Seyşel Adaları Vize Şartları

Seyşeller Vize İstiyor mu?
Hayır
Seyşeller Vize Detayları

Seyşel Adaları’da Gezilecek Yerler

Victoria Saat Kulesi
Seyşeller Hindu Tapınağı
Seyşeller Botanik Bahçesi
Morne Seychellious Ulusal Parkı
Vallee De Mai Ormanı
Başkentin En Önemli Yeri: Victoria Saat Kulesi

Victoria Saat Kulesi, başkentte yer alan en önemli tarihi yapılardan birisidir. 1901 tarihinde o dönemin kraliçesi adına inşa ettirilen saat kulesi, ismini de kraliçeden almıştır. Şehrin merkezinde bulunan bu yapı, her saat başında çanlarını çalarak, şehir sakinlerine haber vermektedir.

Rengarenk Seyşeller Hindu Tapınağı

Seyşeller Hindu Tapınağı, hem görünüşü ile hem de devasa boyutu ile göz kamaştırıcı bir yapıdır. Özellikle turistler tarafından ilgi gören bu tapınak, Hindulara özgü desen ve renklerle süslenmiştir. Bölgeye gidildiğinde farklı inanışlarla ilgili ziyaretlerde bulunmak istiyorsanız bölgedeki tek Hindu Tapınağı olan bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Devasa Büyüklükteki Seyşeller Botanik Bahçesi

Seyşeller Botanik Bahçesi, 1901 yılından bir botanikçi olarak anılan Dupont tarafındna yaptırılmıştır. Bu botanik bahçesi belki de göreceğiniz en devasa bahçelerden birisidir. Bölgenin güney kısmında yer alan bahçe, içerisinde dev kaplumbağalar, egzotik meyve ve ağaçlar, havuzlar, mavi güvercinler bulunmaktadır. Büyüklüğü, içerisinde yer alan bitki ve hayvan çeşitliliğini de artırmıştır.

En Sakin Park: Morne Seychellious Ulusal Parkı

Morne Seychellious Ulusal Parkı, bölgede en sakin ve en yeşil alanla kaplı yer olarak bilinmektedir. Ulusal park bölgeden yüksek bir tepe üzerine kurulu olduğu için parka giden kişiler bölgenin masmavi sularını ve tertemiz havasını alabilirler. Ayrıca, park içerisinde çeşitli restoran ve kafeler bulunmaktadır.

Esrarengiz Orman: Vallee De Mai Ormanı

Vallee De Mai Ormanı, bölgede esrarengiz bir orman olarak tanınmış ve pek çok efsaneye konu olmuştur. Bunun sebebi ise orman içerisinde yetişen pek çok meyve ve bitkinin erkek ve kadını çağrıştırmasıdır. Hindistan cevizlerinin bazıları kadın figürlerine benzemekte, erkek olarak bilinen ağaçlar ise erkek figürlerine benzemektedir. Hatta bölgede yer alan restoranlarda tuvalet ayrımı için bu bitkilerden yararlanılmaktadır.

Seyşel Adaları’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Muz Yaprağında Balık
Kardonnyen Balığı
Körili Tavuk
Safranlı Pilav

Air France, Qantas Airways, Etihad Airways gibi hava yolu firmalarını tercih ederek, Türk mutfağına yakın özellikteki Seyşeller mutfağını tadabilirsiniz.

Sunumu İle Göz Kamaştıran Muz Yaprağında Balık

Muz Yaprağında balık, özellikle adaya gelen turistler tarafından tercih edilmektedir. Görsel olarak harikalar yaratan aşçılar muz yaprağı içerisinde taze balıkları pişirerek, farklı aromalarla balığı lezzetlendirir.

En Ünlü Deniz Ürünü: Kardonnyen Balığı

Bölgede oldukça fazla tüketilen deniz ürünleri arasında Kardonnyen balığı önemi bir yere sahiptir. Bembeyaz eti, buharda pişirilerek, pilavla birlikte sunulmaktadır.

En Leziz Akşam Yemeği: Körili Tavuk

Körili Tavuk, bölgede en fazla tercih edilen akşam yemeklerinden birisidir. Köri ile harmanlanan tavuklar, tropikal meyvelerden elde edilen soslarla birlikte sunulmaktadır. Genel olarak mango sosu bu yemekte tercih edilir.

Türk Usulü: Safranlı Pilav

Safranlı pilav bizim lezzetimize oldukça yakın bir yemektir. Safran ve çeşitli baharatlarla yapılan pilav, genellikle deniz ürünlerinin yanında sunulmaktadır.

Baharatlı ve Körili Balık

Köri sosu bölgede her türlü yemekte kullanılabilmektedir. Fakat bölge halkı genel olarak balık ve et ürünlerinde bu sosu tercih etmektedir. Körili balık ise genellikle balık restoranlarında en fazla tüketilen yemekler arasındadır. Balıklar tamamen köri sosuna batırılarak, sunum yapılır.

Konaklama İçin Seyşel Adaları Otel Seçenekleri

Seyşel Adaları İstanbul arası uçakla kaç saat sorusunun cevabından sonra farklı lükse sahip otelinizden havalimanına iniş yapacağınız saate göre rezervasyon yapabilirsiniz.

Constance Ephelia Resort

Bölgedeki en lüks otellerden birisi olan Constance Ephelia Resort, fiyat konusunda diğer otellere göre daha pahalıdır. Fakat otel içerisinde ücretsiz kahvaltı, park alanı, spor ve masaj salonu, havuz, bar, çamaşırhane gibi imkanlar bulabilirsiniz. Otelde standart oda ücreti ise 6600 SCR kadardır. Seyşel Adaları İstanbul uçak seferleri ile ilgili otelinizi bilgilendirerek, havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Port Launay Rd, Mahe Island, Seychelles
Avanı Seychelles Barbarons Resort

Merkez noktalara 3 km mesafede bulunan otel, sessiz ve oldukça sakin bir konumdadır. Lüks bakımından diğer otellere göre uygun fiyatlı olan bu otelde standart oda ücreti ise 1300 SCR kadardır. Seyşel Adaları İstanbul uçuş süresi hakkında otelinize bilgi vererek, transfer araç hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Off the West Coast Road, Mahe Island, Victoria, Seyşeller
Le Relax Hotel

Merkez istikamete 3 km mesafede bulunan otel, havuz, bar, eğlence alanı ve çocuk alanı gibi imkanlara sahiptir. Seyşel Adaları İstanbul uçak biletleri ile ilgili araştırma yaparken, uygun fiyatlı olan bu otel için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otelde standart oda ücreti ise 1500 SCR kadardır.

Anse Royale, Mahe-Seychelles, Seyşeller

Seyşel Adaları Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Seyşel Adaları 2.533,02 TL 11 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Seyşel Adaları ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
16 Haziran 2019
Yaz tatilinde çocuklarınızı götüreceğiniz tatil yerleri arıyor ve kendinize tatil önerisi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye'den 7 tatil yerini inceleyebilirsiniz. Ayvalık Kuzey Ege’ni
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
06 Mart 2019
Mart ayında dünyada birbirinden farklı ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşiyor. İster müzik dinlemek isteyin, isterseniz yeni bir kültür tanımak, isterseniz spor yapmak, mart ayında herkes iç
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
15 Ocak 2019
Karlı havalara alıştığımız bu günlerde, Türkiye’nin dört bir tarafından kayak merkezlerinin açılma haberleri de gelmeye başladı. Yaz tatilinin üzerinden bu kadar vakit geçtikten sonra tekrar tatil yap
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
03 Ağustos 2018
Eğlenceyi, unutulmaz bir tatilin olmazsa olmaz bir parçası olarak gören ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan eğlence merkezlerini keşfetmek isteyenleri bu kez adrenalin dolu bir yolculuğa davet ediy

Seyşel Adaları Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Seyşel Adaları Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:48:02
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Maheisland, (SEZ)
SEZ
SC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948