1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Sharm El Sheikh Uçak Bileti

Sharm El Sheikh Para Birimi
Mısır Lirası (EGP)
Sharm El Sheikh Zaman Dilimi
GMT +2
Sharm El Sheikh Şehri En İyileri
Kumsallar, Tiran Adası, Fuul
Sharm El Sheikh Hava Durumu (6 Haziran) 35°C Açık
Sharm El Sheikh Hava Durumu (7 Haziran) 35°C Güneşli

En Ucuz Sharm El Sheikh Varışlı Uçak Seferleri

Milano - Sharm El Sheikh
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
İzmir - Sharm El Sheikh
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Ankara - Sharm El Sheikh
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Houston - Sharm El Sheikh
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sharm El Sheikh Kalkışlı Uçak Seferleri

Sharm El Sheikh - İstanbul
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Sharm El Sheikh - Milano
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Sharm El Sheikh - Prag
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sharm El Sheikh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sharm El Sheikh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sharm El Sheikh Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sharm El Sheikh Havaalanları
Ülke Kodu
EG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EGP
Yemek Fiyatı
50 EGP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
7,33 EGP

Sharm El Sheikh’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Sharm El Sheikh uçak bileti kullanarak Sharm El Sheikh'e gitmek isteyen turistlerin dikkat etmeleri gereken en mühim konulardan birisi de ziyaret ve seyahat için en uyumlu zamanın olduğunu tespit etmektir. Normal koşullarda şehrin güzelliklerini yaşamak için en uyumlu mevsim sonbahar ayları ve ilkbahar aylarıdır. Her ay dalış yapılan bu muazzam yer içerisinde, kışında dalış yapılabilir. Bu yüzden kış aylarında da Sharm El Sheikh'e gidilebilir.

Sharm El Sheikh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sharm El Sheikh uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular havaalanından şehir merkezine gitmek adına değişik ulaşım vasıtalarından faydalanabilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Havaalanından kent merkezine gitmek amacıyla toplu taşıma vasıtalarını kullanmayı arzu etmeyenler ve daha kolay biçimde istediği raddeye girmek isteyen turistler için en uyumlu alternatiflerden birisi de taksidir. Havaalanından gün içerisinde, her saat kalkan taksiler ile beraber istenilen raddeye daha ufak ve daha rahat bir biçimde ulaşım sağlanabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, taksiciler ile ulaşım fiyatı hakkında pazarlık yapmaktır. Çünkü taksiciler turistlerden gereğinden fazla ücret talep edebilirler.

Araç Kiralama

Taksi haricinde ulaşım alternatiflerinin yanında havaalanına iniş yapan turistler, havaalanının iç ve dış terminali içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından arzu ettikleri hususiyetlerde vasıta kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilirler.

Sharm El Sheikh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Sharm El Sheikh'de havayolu ulaşımı adına kullanılan havalimanı Sharm El Sheikh'tir. Sharm El Sheikh uçak bileti fırsatlarından faydalanılarak havayolu ile kente yolculuk yapan yolcular ve değişik noktalara uçmayı arzu eden yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Sharm El Sheikh Havalimanı'nın kent merkezine olan uzaklığı 18 km olduğundan ötürü havalimanından şehir merkezine 30 dakika gibi ufak bir vakit içerisinde ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki ayrı terminale ehildir. İç ve dış hatlar içerisinde de birçok hizmet anlayışı bulunmaktadır.

Sharm El Sheikh’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Sharm El Sheikh uçak bileti avantajlarından faydalanarak Sharm El Skeikh'e gitmek için en mühim sebeplerden birisi doğal güzellikleri görmektir. Bu yer, kumsalları ve tarihi yapıların görülmesi gereken en önemli yerlerden sayılabilir.
 2. Sharm El Sheikh'den bir saatlik seyahat ederek Aziz Katerina Manastırı'nı ziyaret etmek mümkündür. Sina Dağı taraflarında bulunan bu manastır, Bizans İmparatoru Justinianos tarafından yapılmıştır.
 3. Ras Muhammed Ulusal Parkı, Mısır'da bulunan en popüler parktır. Dünya üzerinde sayılı dalış raddesi olan Ras Muhammed, Kızıldeniz'in mercan resifleri ve Sina çölünün arasında bulunur.
 4. Sina Dağı, Musa'nın On Emri'nin geldiği yerdir. Tüm dinlere göre kutsal olarak sayılan Sina Dağı hacılar tarafından oldukça yoğun alaka görmektedir.
 5. Tiran Adası, dalış tutkunlarının bir diğer uğrak noktasıdır. Tiran Adası'nda yaşayan kimse bulunmamaktadır. Ancak tekne turlarının yapıldığını söylemek mümkündür.

Sharm El Sheikh Hakkında

Mısır'ın en gözde tatil yeri olarak biliniyor olan Sharm El Sheikh, Sina Yarımadası üzerinde bulunan Kızıldeniz kıyısında yer almaktadır. Genç şehirlerarasında bulunan Sharm El Sheikh, 25 sene içerisinde hızlı bir gelişim göstermiş bulunmakta. 73 bin nüfusa sahip olan Sharm El Sheikh, zengin su altı hayatı ve çöl gezileriyle popülerdir.

Arabistan Yarımadası üzerinden Mısır'a dek uzanan benzersiz konumuyla Sina Yarımadası'nın üzerinde yer alan bu kent, bu hususiyetleri ile eşsiz konuma sahiptir. Kızıldeniz'e kıyısı bulunan ve geçiş yolu üstünde yer alan Sharm El Sheikh, etrafındaki değişik hususiyetleri bir arada bulundurmasının sayesinde turizm, tarih, tarım ve endüstri şehri olarak tanımlanabilir.

Osmanlı zamanlarında Şarm-üş Şeyh olarak biliniyor olan Sharm El Sheikh, stratejik konumu sebebiyle 1967 senesinde olan Arap- İsrail savaşının esnasında İsrail açısından askeri hedefle kurulmuştur. 25 sene boyunca Mısır'dan izole edilmiş şehir olan Sharm El Sheikh, 1980'li senelerde hususi turizm planları ile gelişmiş olan bir kenttir.

Sharm El Skeish, her zaman için ''Barışın Kenti'' şeklinde adlandırılmıştır. Bununla beraber birden fazla bilimsel, politik ve turistik toplantıya, konferansa ev sahipliği yapmış durumdadır. Çoğu kez kardeşlik ve aşk şehri şeklinde anılan bu kent, Arap kısmının en popüler turistik şehridir.

Sharm El Sheikh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EGP
Taksi
3,50 EGP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sharm El Sheikh'de popüler şehir içi ulaşım aracı taksidir. Taksi birçok yeri gezdirmek ile beraber turiste zaman kazandırmaktadır. Ancak birey, taksiciler ile pazarlık yapmayı unutmamalıdır. Aksi halde daha fazla ücret ödemesi söz konusudur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin değişik noktalarına ulaşmak adına birey özel araç tutabilir. Konfor ve rahatlık açısından daha iyi ulaşım sağlayan özel araçlar daha çok tercih edilmektedir. Bu şekilde şehrin en güzel ve en tanınmış mekanları oldukça rahat ve konforlu bir şekilde gezilebilmektedir. Bu şekilde taksiden çok daha uygun bir gezinti planlanabilir.

Sharm El Sheikh Vize Şartları

Mısır Vize İstiyor mu?
Evet
Mısır Vize Ücreti
120 TL
Mısır Vize Detayları
Vize başvuruları Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu'na yapılıyor. 20 yaş altı ve 45 yaş üstü vatandaşlarımıza kapıda 30 günlük giriş vizesi vermektedir.

Sharm El Sheikh’de Gezilecek Yerler

Kumsallar
Sina Dağı
Tiran Adası
Ras Muhammed Ulusal Parkı
Katerina Manastırı
Dalış İçin: Kumsallar

Naama'nın batı tarafında kalan Ras Um Sid dalış adına en uygun kumsallardan birisidir. Bu mekan Sharm El Sheik'ten arabayla 5 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Ras Um Sid'de etkileyen mercan kayalıkları ve falezler bulunmaktadır.

Tarihi Mekanlardan Birisi: Katerina Manastırı

Sina Dağı eteklerinde yer alan Aziz Katerina Manastırı Bizans İmparatoru Justinianos tarafından 527 senesinde yapılmış olan bir manastır olarak bilinmektedir. Halen hizmette bulunan bu manastır, 2002 senesinde dünya mirası listesi içerisinde yer almıştır.

Tekne Turları İçin: Tiran Adası

Dalış tutkunlarının sürekli olarak uğradığı bu ada üzerinde insanların yaşadığını söylemek mümkün değildir. Yalnızca birkaç askeri binanın bulunduğu bu adaya tekne turları düzenlenmekte ve isteğe göre dalış yapılabilmektedir.

On Emir'in Geldiği Yer: Sina Dağı

Dinlerin tarihine göre Musa'nın On Emri, Sina Dağı'nda gelmiştir. Tüm dinlere göre kutsal olarak sayılan Sina Dağı oldukça ilgi görmekte olan mekanların arasında yer almaktadır. En fazla hacıların uğradığı bu dağ, 2200 metre yüksekliğindedir. Sina Dağı'nın tepesine çıkmak adına Musa Yolu tercih edilebilir. Merdivenler yaklaşık olarak 4000 adım atılarak çıkılmaktadır.

Mısır'ın En Popüler Parkı: Ras Muhammed Ulusal Parkı

Ras Muhammed Ulusal Parkı, dünya üzerindeki sayılı dalış raddeleri arasında yer alan bir mekandır. Dalış tutkunlarının mutlaka ziyaret ettiği bu nokta, koruma altına alınmış olan noktalar arasındadır. Balık tutma, bina inşa etme gibi eylemler yasaktır.

Sharm El Sheikh’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fuul
Feseekh
Ömer Hayyam Şarabı
Ommu Ali Tatlısı
Günün Her Öğününde: Fuul

Fuul, kızartılmış bezelyeden yapılan bir yemek türüdür. Bu yemek türünün Türk damak tadına uyacağını söylemek mümkündür. Bu yemeğin daha çok kahvaltı öğününde servis edilmektedir.

Kefal Balığından Harika Lezzet: Feseekh

Kefal balığı ile yapılan bu lezzet, kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında yer alan bir yemektir. Ballık olduğundan ötürü, Türklerin tadabileceği yemeklerden sayılabilir.

Tatlıların En Popüleri: Ommu Ali Tatlısı

Ommu Ali tatlısı, genel olarak ünlü olan tatlı pirinçten yapılır. En yaygın olarak tüketilen bu tatlı türü kesinlikle denenmelidir.

Konaklama İçin Sharm El Sheikh Otel Seçenekleri

Ucuz Sharm El Sheikh uçak bileti ile turist olarak gezmek, iş amacı ile gezmek adına Sharm El Sheikh'e giden turistler için konaklama konusunda oldukça geniş alternatifler bulunmaktadır.

Hilton Sharks Bay Resort
Tenis kortları, limuzin servisi ve özel plaj imkanı sağlayan bu otel şehirde lüks mekanlar arasındadır. Burada su kaydırakları, sauna, açık havuz gibi imkanlar bulunmaktadır.
Ra's Nasrani, Sharks Bay, Sharm El Sheikh, South Sinai Governorate, Mısır
Xperience Sea Breeze Resort
Yat limanı ve özel plaja ehil olan bu otel, şehirde 5 yıldızlı oteller arasındadır. Bu otelde sonsuzluk havuzu, su kaydırakları ve her şey dahil olan bir yemek planı sağlanmakta.
Shark’s Bay، Sharm El Sheikh، South Sinai Governorate, Mısır
Royal Albatros Moderna
Sharm El Sheikh şehrinin merkezinden arabayla yalnızca ufak bir sürüş mesafesinde bulunan bu otelde, kendisine özel plaj, sağlık ve spa merkezleri bulunmaktadır. Klimalı odaları ile 5 yıldızlı odalar ve restoranlarda yer almaktadır.
Nabq Bay, Şarm El-Şeyh, Mısır

Sharm El Sheikh Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sharm El Sheikh 652,90 TL 2 Saat 35 Dakika
Adana - Sharm El Sheikh 1.049,65 TL 15 Saat 40 Dakika
İzmir - Sharm El Sheikh 1.992,80 TL 5 Saat 45 Dakika
Ankara - Sharm El Sheikh 2.031,83 TL 5 Saat 50 Dakika
Milano - Sharm El Sheikh 1.847,21 TL 6 Saat 40 Dakika
Houston - Sharm El Sheikh 7.771,93 TL 22 Saat 40 Dakika

Sharm El Sheikh Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sharm El Sheikh uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Sharm El Sheikh yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Sharm El Sheikh varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Sharm El Sheikh olup, bilet fiyatı 652,90 TL'dir.
 • Sharm El Sheikh şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sharm El Sheikh ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
26 Ağustos 2019
Atatürk başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’ un başarıyla sonuçlanmasından sonra 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birlikleri ülkeyi dah
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
08 Ağustos 2019
3 Temmuz itibarıyla Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında ekonomi kabininde bulunan tüm seçilebilir koltuklar son 24 saate kadar ücrete tabi şekilde satışa açılmıştır. Uygulamanın şart ve koşullarını

Sharm El Sheikh Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
87 Değerlendirme
S*** E***
8 Ekim Pazartesi
Çocuklar çok keyif aldı biz şehrin gürültüsünden kaçmış olduk iyi oldu
A*** Ü***
5 Ekim Cuma
Dünyayı gezmeyi seviyorum, nedense bana çok gizemli geliyor.
Ü*** K***
4 Eylül Salı
Herşey çok güzeldi iyi ki burayı tercih etmiş ve iyi ki gitmişiz diyorum
M*** K*** A***
27 Ağustos Pazartesi
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
G*** S***
23 Ağustos Perşembe
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sharm El Sheikh Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:49:38 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sharm El Sheikh, (SSH)
SSH
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699