1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Soçi Uçak Bileti

Soçi Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Soçi Zaman Dilimi
GMT +3
Soçi Şehri En İyileri
Gece Hayatı, Zapolarye Sanatoryumu, Pelmeni
Soçi Hava Durumu (6 Haziran) 24°C Açık
Soçi Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Güneşli

En Ucuz Soçi Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Soçi
Ural Airlines
23 Haz 2020
İstanbul - Soçi
Aeroflot Russian Airlines
10 Haz 2020
Antalya - Soçi
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Bodrum - Soçi
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
İzmir - Soçi
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Trabzon - Soçi
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Samsun - Soçi
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Ankara - Soçi
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Adana - Soçi
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Aşkabat - Soçi
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Soçi Kalkışlı Uçak Seferleri

Soçi - Moskova
Ural Airlines
09 Haz 2020
Soçi - İstanbul
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Soçi - Tahran
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Soçi - Antalya
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Soçi - Alanya
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Soçi - İzmir
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Soçi - Adana
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Soçi - Ankara
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Soçi - Trabzon
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Soçi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Soçi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Soçi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
32 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
56 RUB

Soçi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Ucuz Soçi uçak bileti kullanarak Soçi’ye gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Karadeniz kıyısında doğal güzellikler içinde bulunan muhteşem sahilleri ile Rusya’nın en çok turist alan şehirlerinden bir tanesidir. Kafkas Dağları’nın eteklerinde yemyeşil bir alanda kurulmuştur. Bu yüzden yaz aylarında tercih edilebilir.

Şifalı suları, serin suları ile gözde bir turizm merkezidir. Ayrıca bunların yanında kış turizmi ve yemyeşil ormanları ile birçok turizm alternatifleri sunmaktadır. Soçi şehri, Rusya, turizminin en büyük yıldızları arasındadır.

Soçi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Soçi uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi
Havalimanından şehir merkezine gitmek için ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisidir. Taksiler resmi kontrollüdür ve oldukça güvenlidir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık yarım saat içerisinde yapılmaktadır.
Havalimanı Servisleri
Soçii şehir merkezine ulaşmak için aybı zamanda toplu taşıma araçları da kullanılabilir. Adler kasabasına ulaşmak için birçok yerel otobüs çalışmaktadır. Özellikle Olimpiyatların yapılacağı dönemde 1300 otobüs görev yapmıştır.
Araç Kiralama
Başka bir ulaşım seçeneği ise araç kiralamadır. Soçi Havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanında yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilmektedir.
Havalimanı Servisleri
Uçuş firmalarının transfer hizmetlerinden yararlanılabilir. Soçi Havalimanı’ndan transfer firması tarafından karşılanarak gideceğiniz yere kadar hizmet alınabilir.

Soçi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Soçi uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile kente seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Soçi Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 30 km mesafesinde olup, Adler Kasabası’nda bulunmaktadır. Rusya ülkesinin en işlek 8. Havalimanı olarak görülmektedir. Havalimanından kent merkezine 1 saatte ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı içerisinde restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi ve çeşitli kafeler bulunmaktadır.

Soçi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Soçi uçak bileti avantajlarından yararlanarak Soçi’ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi Karadeniz’e kıyısı olan plajlarıdır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş bir diğer konu ise gece hayatıdır. Soçi gece hayatı çok hareketli ve sabaha kadar süren gösterilerle doludur.
 3. Soçi tarihi görülmesi gerekenlerdendir. Bir zamanlar bölgede Ubıhlar ulusunun yaşadığı söylenmektedir.
 4. Soçi şehrinin hemen batısında Colchis Virgin Ormanları, UNESCO tarafından Kafkas Devlet Biyosfer Rezervi olarak Dünya Mirası olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır.
 5. Karadeniz kıyısındaki plajları görülmeye değer plajlardır. Ayrıca iyi bir tatil yapma alternatifi olabilir.

Soçi Hakkında

Soçi, Rusya’nın güneyinde, Karadeniz’e kıyısı olan tatil kentidir. Bununla birlikte önemli bir ticaret merkezidir. Fakat turizm yönü daha ağır basmaktadır. Soçi şehrinin nüfusu yaklaşık olarak 400 bini bulmaktadır. Rus zenginlerinin yazlıklarının bulunduğu önemli bir şehirdir. Şehrin tatil yanının yanı sıra şifalı sularının ve birçok spa tesislerinin olması turist çekim alanını önemli ölçüde etkilemektedir. Her sene milyonlarca insan tatil yapmak için veya şifalı sulardan faydalanmak için buraya akın etmektedir.

1961 senesinden sonra 140 km.lik kıyı şeridinde kurulan spa tesisleri 1902 yılından sonra büyük gelişme göstermiştir. Karadeniz kıyısında bulunan plajları, ılıman iklimi ve şifalı içme suları, çamur banyoları ve kaplıcaları ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda ılıman iklimin hemen yanında bir kayak cenneti bulunmaktadır. 2014 Kış Olimpiyatları burada yapılmıştır. Soçi ve yakın çevreleri çok yönlü özelliğe sahiptir. Ayrıca Soçi şehrinde tatil yapmak iççin diğer bir özellik ise, birçok Avrupa ülkesine nazaran fiyatların uygun olmasıdır.

Bölgenin ikliminde deniz, önemli bir yer tutmaktadır. Deniz; yaz aylarında havayı ısıtır, kış aylarında ise serinletir. Dağlar, soğuk kuzey rüzgarlarına kalkan görevi yapmaktadır ve kıyıyı korur. Kış aylarında yağışlar yalnızca yağmur şeklinde görülmektedir. Nadirde olsa kar görülmektedir. Yaz aylarında ise sıcak ve nemlidir.

Soçi şehri, Kafkas Rivierası olarak da bilinmektedir. Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Ayrıca dünyanın en önde gelen kayak merkezlerinden de biri olma özelliğini taşımaktadır. Soçi, tüm bu özellikleri sayesinde seyahat tutkunlarını ağırlamaya devam etmektedir. Her geçen yıla göre ziyaretçi sayısı da artmaktadır.

Soçi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 RUB
Taksi
15 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Soçi’de en çok yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı toplu ulaşım aracı olan otobüslerdir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi diğer ulaşım araçlarından bir tanesidir. Gideceğiniz bölgeye kısa sürede taksi ile gitme şansını elde edebilirsiniz.

Soçi Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Soçi’de Gezilecek Yerler

Ucuz Soçi uçak bileti kullanarak Soçi’ye gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Karadeniz kıyısında doğal güzellikler içinde bulunan
Lenin'in Mozaik Rölyefi
Tropik Park
Altın Post Anıtı
Adler Sochi Utrishskiy Dolphinarium
Zapolarye Sanatoryumu

1900 senesinden itibaren turizm şehri olan Soçi, Karadeniz boyunca uzanan 150 km’lik alanlarda kurulan dinlenme tesisleri, termal otelleri ve otelleri turistleri çekmektedir. Soçi, Soçi çayının her iki tarafında kurulmuştur ve Karadeniz manzarasına hakimdir. Yemyeşil bir doğal güzelliğe sahiptir. Soçi kenti, sağlık turizmiyle daha öne çıkmaktadır.

Yemyeşil bir görüntüye sahip Soçi şehrinin merkezinde çok büyük bir alana hizmet veren Zapolarye Sanatoryumu görülmeye değer yerlerden bir tanesidir. Sağlık problemi olan ziyaretçilerin hem dinlenmek hem de şifa bulmak için ziyaret ettikleri yerlerden bir tanesidir.

Lenin'in Mozaik Rölyefi

Lenin'in mozaik rölyefi, şehrin kalbi olarak nitelendirilmektedir. 1900 yılların başından itibaren planlı bir şekilde kurulan Soçi şehrinde Lenin'in mozaik rölyefi görülmesi gereken yerlerdendir.

Tropik Park

1892 senesinden itibaren var olan Tropik Park, Rusya ülkesinin en büyük botanik parkıdır. Özellikle çocuklar ile beraber Soçi şehrine gidilmiş ise mutlaka gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Çok sayıda dini yapı bulunmaktadır. Sanat galerisi, tiyatro ve görkemli kiliseleri bulunmaktadır.

Altın Post Anıtı

Soçi’ye gidip mutlaka Altın Post Anıtı’nın görülmesi gerekir. Hikayesi ise; Yunan efsanesine dayanmaktadır. Teselya kralının ikinci kez evlendiği için oğlu Phriksos ve kızı Hele, kendilerinden nefret eden üvey annelerinin zaliminden kurtulmak için öz annelerinin kendilerine hediye ettiği altın postu uçan bir koçun sırtına bindirerek ve kendileri de üzerine çıkarak Teselya’dan kaçarlar.

Adler Sochi Utrishskiy Dolphinarium

1984 senesinde açılan ve yunuslar üzerinde araştırmalar yapan bir enstitüdür. 1997 yılında da eğlence bölümleri açılmıştır. 1000 seyirci kapasitesine sahiptir. Balinalar ve yunuslar 45 veya 50 dakika süren gösteriler yapmaktadır. 2 milyondan fazla kişi gösterileri izlemeye gelmektedir. Aynı zamanda alışveriş merkezide, ziyaretçiler tarafından büyük talep görmektedir.

Soçi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pelmeni
Piroşki
Deniz Ürünleri
Çikolatalı Mereng
Soçi Denince Akla İlk Gelen Lezzet Deniz Ürünleridir.

Karadeniz denilince ilk akla gelen hamsi ve hamsi ile hazırlanan birçok yiyecektir. Şehirde hamsinin hem kızartması hem de fırında pişirilen buğulaması yapılmaktadır. Hamsi dışında Soçi’de birçok balığında tadına bakabilirsiniz. Şehirde balıklar her zaman lezzetli ve tazedir. Başta kalamar, ahtapot ve karides olmak üzere Soçi şehrinde deniz ürünlerini sevenler için bir cennettir. Ayrıca havyar menüleri de deniz ürünleri içerisinde önemli seçenekler arasındadır.

Pelmeni

Rus mantısı olarak bilinmektedir. Şehirde en çok sevilen ve tüketilen lezzetlerden bir tanesidir. Şehirde çoğunlukla deniz ürünleri ve balık ağırlıklı beslenme tercih edilse de farklı bir tat denemek istenildiğinde Pelmeni tercih edilebilir.

Piroşki

Dünyaca en ünlü hamur işi Piroşkiler Soçi şehrinde en lezzetli tatlardan bir tanesidir. Aynı zamanda içerisine farklı sebzeler konularak da yapılan Piroşkiler şehirde sofraları süslemektedir. Tüm ziyaretçiler bu lezzeti tattıktan sonra tekrar yemek istemiştir. Mutlaka Soçi’ye gidildiği zaman yenmesi gereken yiyecekler arasındadır.

Konaklama İçin Soçi Otel Seçenekleri

Hyatt Regency Sochi
Soçi şehir merkezinde olan 5 yıldızlı bir tesistir. Sochi Sanat Müzesi ve Argonauts Altın Post Anıtı’na birkaç metre mesafede bulunmaktadır. Odalarda özel balkonlar bulunmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçiler açık havuzu ve spor salonları ile dinlenme imkanı bulurlar. 8073 ayak kare alanda konferans merkezi ve toplantı odaları bulunmaktadır. Transfer hizmeti sayesinde ziyaretçiler istedikleri bölgeye gidebilmek için araç ayarlayabilirler.
Ordzhonikidze Ulitsa 17
Pullman Sochi Centre
Soçi şehir merkezinde olan 5 yıldızlı bir tesistir. Sochi Sanat Müzesi ve Argonauts Altın Post Anıtı’na birkaç metre mesafede bulunmaktadır. 150 adet klimalı odası bulunmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz kablosuz internet sunmaktadır. Masaj ve yüz bakımı ile yorgunluk atılabilir. Ziyaretçiler aynı zamanda kapalı yüzme havuzu, sauna ve spor salonu ile bir çok dinlenme imkanı bulunmaktadır.
Ordzhonikidze Street 11 A
Swissotel Sochi Kamelia
Soçi şehir merkezinde bulunan tesis, Dendrary Botanik Bahçesine birkaç adım mesafede olup, Sochi Sirki’ne birkaç dakika mesafededir. 203 klimalı oda kapasitesine sahiptir. Ziyaretçilerine vücut bakımı ve yüz bakımı alternatifleri sunmaktadır. Aynı zamanda bebek bakıcılığı hizmeti tesiste ziyaretçilerine sunulmaktadır. Lezzetli yemekleri ile ziyaretçileri unutamayacakları bir tatil sunmaktadır.
Kuraortny Prospekt 89

Soçi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Soçi 1.338,97 TL 7 Saat 45 Dakika
Antalya - Soçi 2.364,57 TL 4 Saat 35 Dakika
Bodrum - Soçi 2.462,58 TL 8 Saat 30 Dakika
İzmir - Soçi 2.480,66 TL 5 Saat
Trabzon - Soçi 2.556,06 TL 8 Saat 55 Dakika
Samsun - Soçi 2.587,90 TL 7 Saat 55 Dakika
Ankara - Soçi 2.601,58 TL 7 Saat 55 Dakika
Adana - Soçi 2.671,14 TL 6 Saat 5 Dakika

Soçi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Soçi uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Azerbaijan Airlines, Emirates, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları, Ural Airlines, Utaır Avıatıon Jsc.
 • Soçi yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Soçi varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Moskova - Soçi olup, bilet fiyatı 333,28 TL'dir.
 • Soçi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Soçi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
11 Mart 2020
Çanakkale, arkasında bıraktığı hikayelerle bizlere büyük dersler vermekte. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve öz
Elmadağ Kayak Merkezi
Elmadağ Kayak Merkezi
02 Kasım 2019
Elmadağ Kayak Merkezi Hakkında Elmadağ kayak merkezi Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. Elmadağ’ın kuzey yamacına kurulan kayak merkezi ilçe olan Elmadağ ile karıştırılmaktadı
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
13 Eylül 2019
Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi Ağrı’dır. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. Geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise adlarıyla da anılmıştır.
Biletall'dan 100 Kişiye Sürpriz Hediye Kazananları Belli Oldu!
Biletall'dan 100 Kişiye Sürpriz Hediye Kazananları Belli Oldu!
29 Aralık 2017
15 - 25 Aralık 2017 tarihlerinde, Biletall.com sosyal medya hesaplarımızda düzenlediğimiz Biletall'dan 100 Kişiye Sürpriz Hediye! çekilişimizin kazananları Facebook'tan 40 kişi, Instagram'dan 40 kişi

Soçi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (30)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
95 Değerlendirme
M*** K***
1 Eylül Cumartesi
Herşey çok güzeldi, tur ile gitmiştik biz. Kaliteli bir haftasonu oldu
E*** S***
6 Temmuz Cuma
Farklı bir dil konuşuyor olsanız da insanların sizlere yaklaşımı sayesin de dil problemi çekmiyorsunuz
S*** E***
2 Temmuz Pazartesi
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
E*** Ö***
8 Kasım Perşembe
Gizli bilim ve ilimleri seviyorsanız burası tam size göre
S*** V***
25 Ekim Perşembe
Yüzme ekibinin tatili için hocamız göndermişti, güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Soçi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:47:14 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Soçi, (AER)
AER
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699