1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Somon Air Somon Air Uçak Bileti

"We'll Take Good Care of You!"
Somon Air

Somon Air Hakkında Bilgiler

Kuruluş Tarihi
2008
Firma Kısaltması
Somon
Firma Merkezi
Duşanbe
IATA Kodu
SZ
Çağrı Merkezi
444 3 497
Uçak Sayısı
320
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5

Somon Air Hakkında

Tacikistan hava yolu taşımacılığında hizmet veren ilk özel şirketlerden biridir. Rusya, BAE ve İstanbul üzerinden seferler düzenleyen bir güzergah akışına sahiptir. Somon Air, güvenli ve kaliteli çalışmalarından dolayı BSP üye olmaya hak kazanmıştır. Bu sayede Bilet işlemlerinde ve rezervasyonunda GDS üzerinden işlemler kısa sürede yapılıyor. Dünyanın pek çok yerine hizmet ağı sunan, iç ve dış hatları ile yolcu güvenliği konusunda tedbir almış başarılı bir şirkettir.

2008 yılında faaliyete geçmesi ile birlikte uçuş ağını genişleten ve binlerce personeli ile milyonlarca yolcuya hizmet sunan güvenilir bir hava yoludur. 6 büyük filodan oluşan uçak tipleri ve güvenliği sayesinde istenilen yere uçmanız kolay hale gelmiştir.

Somon Air Online Check - in

SomonAir yolcuları için gişe görevi gören ve yolcu tarafından doldurularak onaylanan check-in işlemini sunuyor. Bilet gidiş ve dönüş seçenekleri, koltuk seçenekleri, siparişler, kişisel ihtiyaç ve istekler için check-in onayı gerekiyor. PNR kodu ile check-in işlemlerini kısa sürede yapabilir ve aynı zamanda bilet ve seyahat güzergahı konusunda değişiklikler için online işlemlerden faydalanabilirsiniz.

 • Online Check-İn Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Uçak hareket etmeden önce kişisel ihtiyaçlarınıza uygun olarak sipariş vereceğiniz liste olabilir. Bu liste içerisinde yer alan yiyecek, içecek, bakım, uyku, etkinlik ve diğer ihtiyaçlar için daha önceden bir check-in oluşturabilirsiniz. Bu menü ile konforlu seyahatler sizi bekliyor.

Somon Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Dünyadaki birçok hava yolu taşıma ağına hizmet veren ve coğrafi konumundan dolayı hizmet ağının dışında farklı hizmetlerde sunan bir yapıya sahiptir. İç hatlar ve dış hatlarda ticari taşımacılıkta yapılıyor.
 2. 6 uçak filosuna sahip olması ve farklı uçak tiplerinin bünyesinde bulunması; yolcuların hiç beklemeden gün içerisinde istedikleri hat üzerinden sefer yapmalarında etkili olmuştur.
 3. Binlerce personel çalışanları ile şube, şirket, pilot ve diğer uçak çalışma personelleri ile güvenilir bir hizmet ayrıcalığı sunuyor. Kaliteli hizmet ve yolcu ikramları ile keyifli bir seyahat garantisi veriliyor.
 4. BSP üyeliğini alan ve bilet işlemlerinin online olması ve daha hızlı işlenmesi için GDS ile yolcu işlemleri sağlanıyor.
 5. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde yolcularının uçuş tercihine göre iki farklı sınıf seçeneği sunuyor. Keyifli ve konforlu bir yolculuk sevenlere özel Business hava taşımacılığı imkanları sağlanıyor.
 6. Uçuş esnasında uçak içinde yer alan hava aşçıları, özel ve isteğe bağlı yemek menüleri, sıcak ve soğuk içecekler gibi ayrıcalıklarda yolculara sunuluyor.
 7. SomonAir yolcularının güvende olması ve seyahat edebilmeleri için engelli yolcular içinde kolaylık sağlamıştır. Örneğin; GDS işlemleri ve check in sayesinde engelli yolcular işlemlerini beklemeden hızlı şekilde yapabilir.

Somon Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

SomonAir yolcu sınıfına göre özel ve ayrıcalıklı bagaj hakkı sunuyor. Bagaj kullanım hakları Business ve Economy Class’ a göre değişiyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

SomonAir’ in bagaj hakkı ve ücretsiz taşıma konusunda iki farklı yöntemi vardır. Bunlar; Kabin, Check in.

Bagaj: Uçuş sırasında iki sınıf olan Business ve Economy’ nin bagaj hakları birbirinden ayrılır. Yurtiçi uçuşlar için promosyon kullanılan ve ağırlık olarak 15 kg belirlenen bir taşıma limiti bulunuyor. Dış hatlar için Economy sınıfı 20 kg, Business 30 kg bagaj hakkı ve ağırlığına sahip eşyaların taşınmasına izin veriliyor.

Kabin/El Bagajı: Yolcuların seyahat sırasında yanında götürmek için tercih ettikleri el bavulları ve diğer mini bavullar içinde farklı sınırlar vardır. Business sınıfı 2 adet ekstra bavul taşınabilirken, Economy sınıfında bu hak 1 bavul şeklinde belirlenmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurt İçi: Fazladan yer kaplayan ve ağırlık olarak limiti aşan bagajlar için ekstradan ödeme tutarı ekleniyor. Fazla bagaj için 1 kg başı 101.24 RUB alınır. Aktarmalı olan bazı sefer uçuşları için 126.60 RUB ödeniyor.

Yurt Dışı: Sefer yapılacak olan destinasyon ağına göre yolcular farklı ücretlendirmeye tabii tutuluyor. Uçuş mesafesi ve yolculuk nedeni gibi unsurlar bagaj hakkı konusunda ekstralar tanınmasına neden olabiliyor.

 • Tacikistan Bagaj Kuralları

Business yolcuların yurt içi ve yurt dışı seyahatleri için yapılan ödeme tercihine göre farklı bagaj hakları bulunuyor. Check in için 23 kg hakkı olan economy sınıfı; check in için 32 kg bagaj hakkı olan Business sınıfına ayrıcalık tanınmış.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hava yolu, yolcularının rahat bir şekilde seyahat etmeleri için eşyalarının korunması adına birçok önlem almıştır. Fakat bazı durumlarda yolcuların eşyalarını kaybetmesi ya da bir yerde unutması sonucunda, soracakları bir eşya kayıp ofisi bulunuyor.

Somon Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculara özel hazırlanan ve sunulan yiyecek ve içecek menüleri ile Busines ve Economy Class ikramları birbirinden ayrılabilir.

 • Economy Class İkramlar

SomonAir ayrıcalığı ile sefer sırasında özel verilen siparişler ve günün menüsü ile belirli saatlerde sunulan yiyecek ve içecek ikramları bulunuyor.

 • Business Class İkramlar

Özel hava aşçısının yapmış olduğu büfe tarzındaki özel servis dünya yemekleri ve sunumları sayesinde istediğiniz türden yemek seçeneklerini bulabilirsiniz.

 • Özel Yemek Servisi

Küçük bebekler ve mama tüketen çocuklar için özel hazırlanmış besin içerikleri de bulunuyor. Bu hizmet her yaş grubu için geçerlidir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Yolcuların can ve mal güvenliğini garanti altına almak için bagaj kontrolleri esnasında delici, kesici ve yakıcı eşyaların taşıma sırasında kabul edilmediğinin bilinmesi gerekiyor. Bütün yolcularının güvenliğini düşünen şirket için bu kısıtlama unsuru oldukça önemlidir. Seyahatte zorluk yaşanmaması ve kötü sonuçlara neden olacak eylemlere önlem için bu kısıtlamalar getiriliyor.

Somon Hava Yolları: Business Class

Uçak yolcukları sırasında özel, konforlu ve daha güvenli hizmet için Business Class’ ı tercih edebilirsiniz. Kendinizi özel hissedeceğiniz kaliteli ve konforlu uçuşlar bu sınıf içinde yer alıyor.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Yolcuların rahat hissetmeleri ve yolculuk sırasında rahatsız olmadan gidecekleri şekilde rahat koltukları bulunuyor. Koltukların yatak şeklini aldığı, masaj yapması, kullanım durumuna göre diz mesafesi ayarlanabilen ayarlara sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Sıcak ve soğuk besin ürünlerinde özel aşçılar tarafından hazırlanan servis menülerini bulmanız mümkün. Tacikistan’ a özel yemekleri ile farklı tatların denendiği özel ikram servisine sahiptir. Pratik ve hızlı ikram servisi ile özel sunumların tadına bakın.

 • CIP Salonu/ CIP Lounge

Tacikistan’ dan uçuş yapmadan önce ya da Tacikistan’ a olan seferiniz başlamadan önce CIP kabin ve salonlarında rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Duşa kabinleri, oyun salonları ve diğer etkinlik içeriklerinden faydalanılabilir.

Somon Hava Yolları: Miles and Smiles

Yolcuların uçuş güzergahları, seferleri, haftalık programları ve diğer gişe işlemleri için kullanabilecekleri güvenilir GDS işlemleridir. Kolay check-in yapabilme ve istek listesinin oluşturulması için hızlı bir hizmettir.

Üyelik sayesinde prestijli çalışmalara imza atmıştır.

Somon Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Hava yolu şirketinin sunmuş olduğu haftalık uçuş seferleri ve günün her saatinde yapmış olduğu hava taşımacılığı sayesinde hiç beklemeden yolculuk yapmanız mümkün. Yurt içi uçuşlarında 7/24 aktif halde bulunan seferler vardır.

 • SomonAir Seferleri: Başta Rusya, BAE ve İstanbul hatları bulmak için bu hatlar üzerinden birçok ülkeye seferler düzenliyor. Sefer saatlerine bakıldığında günün her saatinde uçuş bulmak mümkün.
 • SomonAir Rezervasyon: Somon Air uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • SomonAir Bilet Al: Somon Air tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Somon Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Seyahat ya da iş görüşmeleri için aldığınız biletlerin daha sonra alınan bir karar ile değiştirilmesi gerektiğinde başvuru yapacağınız merciler vardır. Şirket çalışanlarının 7/24 hizmet verir halde olduğu ve bilet işlemleri için günün her saatinde arayacağınız bir çalışma aralığına sahiptirler. Bazı sebeplerden dolayı iptal etmek istediğiniz uçak biletini şirketin ana sitesi online işlemlerinden halledebilirsiniz.

Aynı zamanda çağrı merkezini arayabilirsiniz. İptal etmek istediğiniz biletin süresi 24 saatten fazla ise %10 kesintinin olduğu,kalan son 1-2 saat içinde iptal edilmesi gereken biletler için %30 komisyon uygulanır.

Somon Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Konfor için ihtiyaç duyulan masaj, katlanabilme, diz mesafesi, ikramları için bölmeler ve diğer özelliklere sahip modern koltuk seçenekleri bulunuyor. Koltuk aralıkları, bebek koltukları ve diğer fonksiyona sahip açılabilir koltuklar ile kendinizi özel hissedebilirsiniz.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Uçuş halindeyken bebeklerin besin ve kişisel ihtiyaçları için özel sipariş vereceğiniz yiyecek menüleri vardır. Aynı zamanda anne ve bebek için ayrılmış olan bakım kabinleri de bulunuyor. Çocukların uçakta sağlık problemleri yaşaması durumunda alanında uzman hava sağlık ekibi ile müdahaleler yapılır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların sağlık durumlarına ve diğer özelliklerine göre farklı bir kabinde kargo taşımacılığı şeklinde gittiğiniz yere götürmeniz sağlanmıştır. Kargo taşımacılığı şeklinde evcil hayvanlarınız için besin ihtiyaçları da özel olarak sunuluyor.

 • Seyahat Sigortası

Taşıma sırasında önem arz eden ve değeri yüksek olan eşyalar için şirket sigortalama işlemleri uyguluyor. Belli bir ücret karşılığında yolcunun isteğine göre check in sırasında tercih edebileceği seçenekler arasında yer alıyor. Yolcuların can ve mal güvenliklerini en iyi şekilde korumaları ve olası durumlara karşı önlem almaları desteklenmiştir.

Somon Air İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (21)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
24 Değerlendirme
Ö*** D***
14 Eylül Cumartesi
Seviyoruz bu firmayı
D*** S***
28 Kasım Çarşamba
Pilotlar çok nazik, personel güler yüzlü teşekkürler
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Somon Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Somon Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 25.01.2020 03:27:54 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788