1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Suudi Arabistan
Uçak Bileti

Nüfus
31 Milyon 740 Bin
Başkent
Riyad
Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+966
Resmi Dil
Arapça
Ort. Yemek Fiyatı
22 SAR
Ort. İçecek Fiyatı
4 SAR
İstanbul - Riyad Uçuş Süresi
3 Saat 30 Dk
İstanbul - Riyad Uçuş Mesafesi
2.455 Km
Riyad

En Ucuz Türkiye - Suudi Arabistan Uçak Seferleri

10 Ara 2019
15 Kas 2019
Ankara - Cidde
Pegasus
27 Kas 2019
20 Kas 2019
Ankara - Riyad
Pegasus
01 Ara 2019
Kayseri - Cidde
Pegasus
09 Ara 2019
Adana - Cidde
Pegasus
08 Ara 2019
Hatay - Cidde
Pegasus
04 Ara 2019
Hatay - Riyad
Pegasus
20 Kas 2019
Hatay - Dammam
Pegasus
20 Kas 2019
İstanbul - Medine
Atlasglobal
26 Kas 2019
14 Kas 2019
Ankara - Medine
Saudi Arabian Airlines
23 Kas 2019
Gaziantep - Cidde
Türk Hava Yolları
04 Ara 2019

En Ucuz Suudi Arabistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Cidde - İstanbul
Aegean Airlines
18 Kas 2019
30 Kas 2019
Cidde - Ankara
Pegasus
05 Ara 2019
Cidde - Hatay
Pegasus
14 Kas 2019
Cidde - Adana
Pegasus
28 Kas 2019
Medine - İstanbul
Atlasglobal
07 Ara 2019
Riyad - Hatay
Pegasus
25 Kas 2019
24 Kas 2019
Taif - İstanbul
Nile Air
17 Kas 2019
Medine - Ankara
Saudi Arabian Airlines
26 Kas 2019
17 Kas 2019
19 Kas 2019
Medine - Adana
Oman Air
22 Kas 2019
Dammam - Toronto
Egyptair
11 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Suudi Arabistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Suudi Arabistan'a Nasıl Gidilir?

Günlük yaklaşık 12 uçuş bulunan Suudi Arabistan'a, günün her saatinde uçmak mümkün olabiliyor. Türkiye'den Suudi Arabistan'a en çok uçuş yapan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlasjet olarak sıralanabilir. Suudi Arabistan'a havayolu üzerinden seyahat etmek isteyen kişiler, bu yolculukları için gerekli olan Suudi Arabistan uçak bileti için herhangi bir havalimanına gitmelerine gerek kalmadan Biletall.com’dan rahatlıkla biletlerini temin edebilirler. Ayrıca Biletall.com’da birçok havayolu şirketine ait Suudi Arabistan uçak bileti rezervasyon işlemlerini de rahatlıkla yapabiliyor.

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Suudi Arabistan'a yolculuk etmek isteyen kişiler, en popüler havayolu şirketlerinden biri olan THY ile seyahat etmek istedikleri zaman, Biletall.com internet sitesine Suudi Arabistan uçak bileti THY yazmaları halinde, online olarak bilet satışı yapılan ekrana ulaşabilirler. Böylece Biletall.com üzerinden tüm havayolu şirketlerine ait Suudi Arabistan uçak bileti fiyatları listelerine de ulaşabilirler.

Bunların dışında, Suudi Arabistan uçak bileti Pegasus şeklinde yapılan tüm aramalarda da Pegasus havayolu şirketine ait tüm uçuş bilgilerine de kolayca ulaşılabilir. (Uçuş yeri, saati ve fiyatlar gibi) Biletall.com’da Suudi Arabistan Türkiye uçak saatleri de tüm ayrıntıları ile görüntülenebilir.

Suudi Arabistan Vize Şartları Neler?

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
180 EUR
Suudi Arabistan Vize Şartları

Ülkeye, Suudi Arabistan Türkiye uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gitmek isteyenler, konu ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşmamak için ülke tarafından uygulanan tüm vize şartlarını bilmemeleri büyük yarar sağlar.

Ne amaçla olursa olsun Suudi Arabistan'a seyahat etmek isteyen herkesten, pasaport türüne bakılmadan vize talep edilmektedir. Suudi Arabistan vizesi yalnızca resmi görevle seyahat gerçekleştiren kişilerden talep edilmiyor. Kısa süreli yapılan Suudi Arabistan vize başvuruları, sadece Suudi Arabistan Türkiye temsilciliklerinden yapılabilir.

Seyahat sigortaları da dahil olmak üzere Suudi Arabistan vizesi için ücret 180 Euro'dan başlamaktadır. Alınan vizenin türüne ve süresine göre ücrette azalma ya da artma olabiliyor.

Suudi Arabistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Suudi Arabistan Türkiye uçak biletleri satın alarak Suudi Arabistan'a turistik amaçla yapılan seyahatlerin özellikle kış aylarında yapılması önerilmektedir.

Suudi Arabistan Hakkında Bilgiler

Arap Yarımadası'nın en kalabalık ve en gelişmiş ülkelerinden biri olan Suudi Arabistan, şeriat kurallarının geçerli olduğu bir yönetim anlayışına sahiptir. İslam dininin ilk doğduğu topraklar olan Suudi Arabistan'da, yaz aylarındaki sosyal hayat akşam saatlerinden başlamaktadır.

Suudi Arabistan'ın Başkenti

Suudi Arabistan'ın başkenti, ülkenin en kalabalık şehri olan Riyad şehridir.

Suudi Arabistan Nüfusu Suudi Arabistan Resmi Dili

Suudi Arabistan'ın nüfusu 31 milyondan fazladır. Ülkenin resmi dili ise Arapça'dır.

Suudi Arabistan Para Birimi

Suudi Arabistan'ın para birimi, Suudi Arabistan Riyali'dir.

Suudi Arabistan'da Saat Kaç?

Suudi Arabistan Türkiye saat farkı +3'dür. Ancak Türkiye saati ile Suudi Arabistan saati arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Bunun nedeni, yaz saati uygulamalarının ve diğer saat farklarının bulunmamasıdır.

Suudi Arabistan'da Ne Ucuz? Suudi Arabistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Anavatanı Suudi Arabistan olan hurma, ülkede satışı yapılan ve ülkeyi ziyaret eden kişilerin en çok satın aldıkları ürünlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra baharat, altın, kıyafet ve zemzem suyu da en çok alınan hediyelik eşyalar arasındadır. En iyi Arap parfüm markası olan Attars ve diğer parfüm yağları, Suudi Arabistan Türkiye uçak seferleri sonunda alınabilecek hediyelik eşyalar arasında sayılabilir.

Suudi Arabistan Nerede?

Suudi Arabistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Hac
• Suudi Arabistan Mutfağı
• Festivaller
  1. Gerek İslamiyet’in sembolü olması ve gerekse de Arap Yarımadasının en önemli ülkelerinden biri olması nedeniyle, Suudi Arabistan'ın çok köklü bir tarihi bulunuyor. Özellikle ülkenin her köşesinde zengin tarihsel kalıntılar rahatlıkla görülebiliyor.
  2. İslam’ın 5 temel şartından biri olan Hac vazifesi, Suudi Arabistan ülkesinde bulunan Mekke şehrinde yerine getiriliyor. Ayrıca, ülkenin en önemli şehirlerinden olan ve Hz. Muhammed'in vefat ettiği şehir olan Medine de Suudi Arabistan'da bulunuyor.
  3. Arap mutfağı, özellikle Türk mutfağı ile oldukça benzerdir. En belirgin farkın kullanılan baharat ve yağlar olduğu söylenebilir. Özellikle Araplar'da kaşık, çatal kullanımı gelişmemiştir. Bu nedenle tüm yemekler tepsilerde servis edilir ve yemekler elle yenilir.
  4. Kültürel ve tarihi zenginliğini çeşitli festivallerle yansıtmayı başaran Suudi Arabistan, el sanatlarının sergilendiği ve yerel dansların yapıldığı geniş çaplı festivallere ev sahipliği yapıyor.

Suudi Arabistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alınabilen Suudi Arabistan en ucuz uçak bileti sayesinde Suudi Arabistan'a seyahat etmek isteyen kişiler, ülke hakkındaki tüm detaylı bilgilere de buradan ulaşabilirler. Ayrıca Suudi Arabistan Türkiye arası uçakla kaç saat olduğu şeklinde soruların cevaplarını da kolayca öğrenilebilir. Buna ek olarak Suudi Arabistan Türkiye uçak bileti fiyatları arasında gerekli karşılaştırmalar yapılarak en uygun bilet satın alınabilir.

Mekke

Suudi Arabistan'ın en önemli ve en büyük şehirlerinden biri olan Mekke şehri, Arap Yarımadası'nda yer alan Hicaz bölgesinde, Kızıldeniz'in de doğusunda yer almaktadır. İslam dininin en kutsal şehirlerinden biri olan Mekke, İslam Peygamberi olan Hz. Muhammed'in doğduğu yer olarak da bilinmektedir.

Taif

Mekke bölgesinin en kalabalık şehirlerinden bir diğeri de Taif şehridir. Yaklaşık olarak 600.000 kişilik nüfusa sahip olan Taif şehri, Mekke'nin güneydoğusunda bulunuyor. Tarımsal açıdan oldukça zengin topraklara sahip olan Taif, iklimsel olarak da ülkenin en ferah şehirlerinden biridir. Al Rudaf Doğa Parkı, Taif Gül Bahçesi ve Mitna Vadisi gibi popüler mekanlara ev sahipliği yapan Taif, özellikle yabancı turistlerin en gözde şehirlerinden biridir.

Medine

Hicaz bölgesinde konumlanan Medine şehri, İslam coğrafyasının en kutsal ve en önemli şehirlerinden biridir. Her yıl yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen Medine şehri, Hicretten önce Yesrib adı ile anılmaktaydı. İslam dininin yeryüzüne yayıldığı ilk şehir olarak bilinen Medine şehri, Orta Doğu'nun da en popüler seyahat noktalarının başında gelmektedir.

Suudi Arabistan’da Gezilecek Yerler

Ülkeye Suudi Arabistan en ucuz uçak bileti alarak giden kişiler, beklentilerini tam olarak karşılayabilecek bir manzara ile karşılaşabilirler. Zira Suudi Arabistan gerek köklü tarihi ve kültürel zenginliği ile gerekse de doğal ve tarihi güzellikleri ile tüm Arap Yarımadası'nda bulunan ülkelere nazaran hep bir adım önde olmaktadır.

Suudi Arabistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Suudi Arabistan'ın batısında bulunan Kızıldeniz, deniz turizmi açısından ülkenin en önemli alanlarından biridir. Yaklaşık 200 km uzunluğunda bir sahil şeridi bulunan Kızıldeniz, petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle turizmin ön plana çıkarılmak istenmesi nedeniyle popüler bir hale gelmiş durumda. Özellikle kadınlara yönelik yapılan kıyafet kısıtlamalarının kaldırıldığı Kızıldeniz sahillerinde, özgürce deniz turizminden yararlanmak mümkün.

Suudi Arabistan'da Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Başkent Riyad ve diğer tüm şehirlerde çok sayıda alışveriş merkezleri, yerel mağazalar ve pazar alanları bulunmaktadır. Fiyatların hac mevsiminde iki katına çıktığı göz önüne alınarak harcamaların yapılması fayda sağlar. Özellikle Mekke ve Medine'de bulunan yerel çarşılarda tespih, hurma ve seccade takımlarının yanı sıra ülkenin en ünlü parfümlerinden alınabilir.

Suudi Arabistan Doğal Güzellikleri

Suudi Arabistan'ın hemen hemen tüm bölgelerinin doğal güzelliklerle kaplı olduğu söylenebilir. Zengin tarihi ve İslam coğrafyası için önemi düşünüldüğünde, Arabistan topraklarındaki yapılaşmanın çok fazla olmadığı söylenebilir. Özellikle Mekke, Medine, Taif ve Cidde gibi şehirler, doğal güzellikler açısından yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Suudi Arabistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Suudi Arabistan, gezilecek yerler bakımından zengin tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Mekke şehrinin merkezinde yer alan Kâbe, Mescid-Nebevi ve Kube Mescidi gibi yerler, ülkenin ve dünyanın en tarihi mekanları arasında gelmektedir. Mekke şehrinde bulunan Mescid-i Haram ve Riyad şehrinde bulunan Masmak Kalesi'nin yanı sıra, Medine şehrinde bulunan Baki Mezarlığı son derece tarihi ve özel mekanlar olarak kabul edilmektedir.

Suudi Arabistan Gezi Rehberi

Ziyaret edilebilecek ve gezilecek onlarca farklı mekâna ev sahipliği yapmakta olan Suudi Arabistan, şehirci ulaşımda da son derece gelişmiş bir sisteme sahiptir. Ülkeyi ziyaret eden kişiler, gezmek ve görmek istedikleri her yere modern ulaşım araçlarından yararlanarak kolayca ulaşım sağlayabilmektedirler.

Suudi Arabistan'ın en önemli şehirlerinden biri olan ve Hac vazifesinin de yerine getirildiği yerlerden biri olan Mekke şehrine ulaşım sağlayabilmek için, otobüs ve ray sistemli araçlardan yararlanılabilmektedir.

Suudi Arabistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kabsah
Almatazeez
Jereesh
Al Gursan

Zengin bir mutfağa sahip olan Suudi Arabistan'ı, Suudi Arabistan Türkiye uçuş süresi sonunda ziyaret eden kişiler, zengin yemek menülerinden faydalanabilirler.

Yöresel Bir Lezzet, Kabsah

Safran pirinç üzerine konulan kuzu tandır yemeği olarak bilinen Kabsah, Suudi Arabistan'a gitmişken mutlaka tadılması gereken bir lezzettir.

Popüler bir Suudi Yemeği, AlMatzeez

Genelde yumuşak hamur dokusu oluşturmak için buğday unu, tuz ve su karışımından yapılan bu yemek, salça ve et ilave edilerek servis edilmektedir.

Arap Garnitürü, Jereesh

Suudi Arabistan'da garnitür olarak tüketilen Jereesh, kabuksuz tahıl tanecikleri ile tavuk ya da etin tavada pişirilmesi ile hazırlanır.

Merkezi Bir Yemek, Al Gursan

Daha çok Riyad şehrinde yaşayanlar tarafından yapılan ve tüketilen Al Gursan yemeğinin ana malzemelerini su un ve tuz oluşturmaktadır. Elde edilen hamura sebze ve etin de eklenmesi ile servise hazır hale getirilir.

Eşsiz Bir Lezzet, Saleeg

Cidde bölgesinde daha çok tercih edilen Saleeg, et suyu ile hazırlanan bir pilava verilen isimdir. Pilavın üzerine ızgarada pişmiş tavuk ya da deve eti oturtularak servis edilir.

Suudi Arabistan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Suudi Arabistan'da yemek kültürünün temelini etli yemekler ve pilav oluşturmaktadır. Çatal, kaşık kullanımının yaygın olmadığı ülkede yemekler elle yenilmektedir.

Suudi Arabistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cidde - Medine 463,95 TL 55 Dakika
Medine - Cidde 463,95 TL 55 Dakika
İstanbul - Cidde 711,90 TL 3 Saat 45 Dakika
Medine - Riyad 795,75 TL 1 Saat 20 Dakika
Taif - Riyad 795,75 TL 1 Saat 25 Dakika
Riyad - Medine 795,75 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Riyad 800,90 TL 4 Saat
Nejran - Cidde 862,95 TL 1 Saat 50 Dakika
Riyad - Cidde 866,10 TL 1 Saat 35 Dakika
Ankara - Cidde 876,90 TL 15 Saat 55 Dakika
Cidde - Riyad 877,65 TL 1 Saat 30 Dakika
İzmir - Cidde 878,00 TL 15 Saat 50 Dakika
İstanbul - Dammam 888,90 TL 4 Saat
Denizli - Cidde 896,20 TL 15 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Suudi Arabistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer! Yedi kıta arasında ulaşılması b
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece

Suudi Arabistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

S*** A***
14 Ekim Pazar
Taif
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
N*** E***
9 Kasım Cuma
Riyad
Herşey çok güzeldi teşekkürler, tur ile gitmiştik
2
36
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.11.2019 15:20:45 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cidde, (JED)
JED
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038