1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Tahran Uçak Bileti

18 Ağustos
Bugün
Açık
37°C
19 Ağustos
Yarın
Güneşli
36°C
20 Ağustos
Salı
Güneşli
35°C
Para Birimi
İran Riyali (IRR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Tahran Şehri En İyileri
  • Müzeler
  • Gülistan Sarayı
  • Ash-e Doogh
Tahran

En Ucuz Tahran Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Tahran
Pegasus
31 Ağu 2019
Ankara - Tahran
Pegasus
12 Eyl 2019
06 Eyl 2019
Adana - Tahran
Pegasus
27 Ağu 2019
04 Eyl 2019
04 Eyl 2019
Kazan - Tahran
Azerbaijan Airlines
07 Eyl 2019
22 Ağu 2019
Van - Tahran
Pegasus
24 Ağu 2019
28 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tahran Kalkışlı Uçak Seferleri

13 Eyl 2019
Tahran - Lefkoşa
Atlasglobal
14 Eyl 2019
Tahran - Ankara
Pegasus
12 Eyl 2019
Tahran - Dubai
Azerbaijan Airlines
26 Ağu 2019
27 Ağu 2019
Tahran - Moskova
Azerbaijan Airlines
07 Eyl 2019
Tahran - İzmir
Azerbaijan Airlines
04 Eyl 2019
Tahran - Van
Pegasus
22 Ağu 2019
19 Ağu 2019
Tahran - Kazan
Azerbaijan Airlines
04 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tahran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Tahran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Tahran Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Tahran Havaalanları
Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
1.000 IRR
Yemek Fiyatı
2.000 IRR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
200 IRR

Tahran’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Tahran uçak bileti kullanarak Tahran'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak yaz aylarında tatil yapmak ve müzeleri gezerek sıcak günlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler yaz mevsiminde de rahatlıkla Tahran'ı ziyaret edebilirler.

Tahran Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tahran uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1.000 IRR

Havalimanından Tahran kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Tahran otobüsleridir. Tahran Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 20 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1.000 IRR

Toplu taşıma ile havalimanından Tahran kent merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüsünden yararlanarak da İmam Humeyni Uluslararası Havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından Tahran'a giden tek otobüs hattını kullanarak havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5.000 IRR

Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Humeyni Uluslararası Havalimanı'na iniş yapan ziyaretçiler Humeyni Uluslararası Havalimanı'nın iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikle

Tahran Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Tahran’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'dır. Tahran uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'nı kullanmaktadır.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 40 km olduğu için havalimanından kent merkezine 60 dakika gibi bir süre içinde ulaşım sağlanabilmektedir.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminalden oluşmaktadır. İç hatlar terminalinde yolcular gereksinimleri için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi odaları ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde İmam Humeyni Uluslararası Havaalanı'nın dış hatlar terminalinde de sayıları bir adet olmak üzere sağlık ünitesi odası, alışveriş için küçük büfeler, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Tahran’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Tahran uçak bileti avantajlarından yararlanarak Tahran’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin en önemli müzesi olan Ulusal Mücevher Müzesi'dir. Tahran'ın zenginliklerini ülkeye gelen misafirlere sunan oldukça ilgi çekici olan Ulusal Mücevher Müzesi mücevher meraklılarını hayran bırakmaktadır.
  2. Tahran’ın simgesi olarak yaptırılan bu anıt kentin köklü tarihini yansıtmaktadır. Azadi Kulesi'nin mimarı Hüseyin Emaneti tarafından yapılmıştır. İran'ın özgürlük meydanı olarak bilinen bu kule dört kubbeli ve 4 odalı bir eserdir. Bundan önceki ismi Şehyad olan kule şimdiki adını devrimden sonra almış. Bu güne kadar değişik faaliyetler için kullanılmış olan kule günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Birinci bölümünde sergilenen vazolarda İran sanatının farklı örneklerini sergileniyor. Diğer eserler arasında da mermer, gümüş ve bakır üzerine yapılan sanat teknikleri dikkat çekmektedir.
  3. Tahran’da bulunan Sadabad Sarayı beş bin yıllık geçmişe sahiptir. Sadabad Sarayı İran’da yaşayan medeniyetleri Pers İmparatorluğu’ndan bu yana günümüze taşımaktadır. Tahran’a gelen turistler için görülmesi gerek de tarihi bölgelerden birisi olup artık müze olarak kullanılmaktadır.
  4. Tahran’ın yorucu karmaşık trafiğinden yorulup kaçmak isteyenler için harika doğası ile muhteşem çay bahçelerinde vakit geçirmek için en güzel mesire alanlarından birisidir. Çay bahçesinde masaya getirilen bir demlik çayın yanında ikram edilen hurmalar çay keyfini katlamaktadır. İran’ın esintili bir tepesinde bulunan Derbent’in mesire alanı günün yorgunluğunu atmak için en iyi yerlerden birisidir.
  5. İran halılarının değerini anlatan el dokuması İran halılarının sergilendiği çok ünlü bir müzedir. Ülkenin sembolü olan dünyaca da ün kazanmış birbirinden değerli ipek halı çeşitlerini sergileyen bu halı müzesi ziyaretçilerine İran’ın halılarının nasıl dokunduğu hakkında bilgilendirmektedir.

Tahran Hakkında

Büyük Selçuklu Devleti'nin kenti olan Rey şehrinin çok yakınında büyük bir köy olan Tahran 1220’de Moğollar tarafından Rey şehrinin istila edilmesinin ardından önem kazandı. Sonra Rey halkının da Tahran’a yerleşmesiyle büyümeye devam etti. Bundan dolayı başkent olan Rey şehri önemini kaybettikçe, Tahran gelişti.

Şah Tahmasb-ı İran’ın başına geçince Tahran’ın etrafını surlarla çevirdi ve bu surların üzerine 114 tane kule yaptırdı. İran’ın büyük bir kesimi Afganistan tarafından 1725’te ele geçirilince Tahran da Afganistan’ın hâkimiyeti altına girmiş oldu. Daha sonra Afganistan İran'dan geri çekilince Şah Tahmasb-II Tahran’a geri döndü.

Kaçar Hanedanı'nın kurucusu olan Aga Muhammed Şah Kaçar Tahran’ı alınca 1786’da Tahran'ı başkent olarak ilan etti. Bütün seferlerini buradan yapan Aga Muhammed Şah Kaçar aynı zamanda İran saraylarını da yapmaya başladı.

Daha sonra 1925 senesinde de idareyi Pehlevi Hanedanı hâkim aldı. Şehircilik açısından büyük gelişmeler bu tarihten sonra yaşanmaya başladı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında 1943 yılarında Muhammed Rıza Pehlevi’nin iktidarı döneminde Tahran'da yapılan konferans toplantısından sonra petrol sanayisindeki teknolojik gelişmeler başladı.

1979’da şahın devrilmesiyle yönetimi devralan Humeyni rejimi zamanında Tahran'da gelişmeler durmaya başladı. Humeyni döneminde İran’da meydana gelen iç karışıklıklar yüzünden İran ve Tahran için planlanan birçok proje yarım kaldı.

Tahran günümüzde önemli sanayi merkezlerinden biri olmaktadır. Sanayi bölgesi olan Tahran, İran’ın sanayi üretiminin yarısını gerçekleştirir. Tahran'da üretilen sanayi ürünlerinin bazıları dokuma, çimento, şeker, porselen, olmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra elektrikli aletler ve ilaçlar da üretilmektedir. Tahran civarlarında da otomobil montaj sanayisi ve petrol rafinerisi bulunmaktadır. İran’ın Tahran'a ve diğer şehirlerine ulaşım bağlantıları kara yolları ve demiryolları ile yapılmaktadır. Tahran’da hava yolları ulaşımı için modern bir havaalanı bulunmaktadır. 1925 yılından sonra sürekli artan Tahran nüfusu bugün için 6-7 milyon civarını geçmiştir.

Tahran Fotoğraf Galerisi

Tahran Nerede?

Tahran Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
8.600 IRR
Taksi
10.000 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tahran'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için tahran halkı diğer ulaşım araçlarına göre metroyu tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tahran kentin farklı noktalarına çok sayıda sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin kullanabilirler.

Tahran Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

Tahran’da Gezilecek Yerler

Gülistan Sarayı
İran Ulusal Botanik
İran Ulusal Müzesi
Milad Kulesi
Niavaran Sarayı
Gülistan Sarayı

Tahran eyaletinde bulunan Gülistan sarayı birkaç binadan oluşmaktadır. Gülistan sarayının içerisinde bulunan bir bölümlere verilen isimlerden bazıları; müze salonu, fildişi salonu, kristal salonu ve Narinjestan salonunu diye bilinmektedir.

Tüm bu salonların içinde en çok ilgi çekeni olağanüstü ayna çeşitlerini bulunmasından dolayı Ayna Salonu'dur. Bu salon baş mimar olan Hacı Abdul Hüseyin tarafından tasarlanmıştır.

İran Ulusal Botanik

Tahran'da dağa harikası sunumları yapan ulusal botanik parkı tahran halkına ve tahrana gelen ziyaretçilerine iyi vakit geçirmek için yeşilin bin bir çeşidini bir arada yaşatan bir parktır. Aynı zamanda şehrin bitki çeşitlerinin bilimsel çalışmalarının yapıldığı doğa parkıdır.

İran Ulusal Müzesi

İran Ulusal Müzesi, Tahran’ın en zengin müzeleri arasında yer almaktadır. Fransız mimar André Godard’ın tasarımını yaptığı bina adeta bir sanat eseri olarak kabul edilir. Dış cephe farkı ile gelen turistlerin içinde bulunan sanat eserlerinden önce müzenin dışına hayran oldukları önemli bir mimari yapıttır. Ülkeyi turizm amacıyla ziyaret eden misafirler bu müzeyi gezebilmek için giriş ücreti olarak 150 bin İran Riyali ödemeleri gerekmektedir. İran Ulusal Müzesi pazartesi günleri kapalı olup haftanın diğer günlerinde 9.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Milad Kulesi

İran’ın başkenti Tahran‘ın merkezinde bulunan dünyanın en yüksek 6. gökdeleni unvanını kazanan bu devasa yükseklikteki kule Tahran'ın simgesi olmuştur. 2000 yıllarında inşası başlanan Milad Kulesi 2008 yılında bitirilip hizmete başlamıştır. Milad kulesinin yüksekliği 435 metredir. Kulenin 12. katında ve güzel bir seyir teras yer almaktadır. Teras katına çıkan ziyaretçiler Elburz Dağları'nın yamacındaki Tahran kentini keyifle izleyebilirler. Kulenin en üst katında 360 derece dönerek Tahran manzarası izleme keyfini veren restoran bulunmaktadır. Kulenin tepesinde 120 metrelik televizyon sinyali vericisi olan muhteşem Milad kulesi seyir keyfi isteyen ziyaretçilerin oda noktasıdır.

Niavaran Sarayı

Bu saray aslında yüzyıllarca farklı hükümdarların sahiplik ettiği saraylardan birisidir. Muhammed Rıza Şah’ın, hükümdarlığının son dönemlerini burada geçirmesi sebebiyle İran halkı için önem arz etmektedir. Egemenliği devrilen Muhammed Şah yanlıları için burasının önemi şahın döneminde İran’ın ne kadar ileri ve modern olduğunu düşünmeleridir.

Tahran’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ash-e Doogh
Abgusht
Safranlı Pilav
Velibah
Tahran Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Safranlı pilav

Tahran’nın geleneksel yemekleri açısından son derece önemli yemek olan safranlı pilav İran’ın dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Tahran uçak bileti olanakları ile sadece safranlı pilav yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Ash-e Doogh

Ayranın pirinç ile sürekli karıştırılarak kaynatılıp sonrasında içine ilaveten haşlanmış nohut, haşlanmış kuru fasulye ve ıspanak konularak hazırlanır. İsteğe bağlı olarak da maydanoz, pazı, kişniş ve nane de ilave edilir.

Abgusht

Bir diğer İran’ın geleneksel yemeği de Abgusht’tır. Bu yemek kemikli kuzu etiyle, soğan, nohut, patates ve rendelenmiş domates ile pişirilir. Bu ünlü yemeğe baharat olarak zerdeçal eklenmektedir. Diğer bir adı da dizi olan yemek lavaş dilimleri ile yenilmektedir.

Safranlı Pilav

İran’ın en dünyaca en ünlü yemeği olan meşhur safranlı pilavı iran halkı bıkmadan her öğün sofralarında bulundururlar. Safranın verdiği sarımtırak rengi ve enfes lezzeti olan bu pilav İran'ın geleneksel yemeklerindendir.

VELİBAH

Hamur bezelerinin açılıp içlerine haşlanmış patates konularak saç üstünde pişirilen gözleme tarzı börekleri İranlılar pekmez ya da bal ile servis etmekteler.

Konaklama İçin Tahran Otel Seçenekleri

Parsian Esteghlal International Hotel

Parsian Esteghlal International Hotel Tahran şehrinde merkez konumdadır. Hizmetlerinden bazıları; bir adet yüzme havuzu, ücretsiz Wi-Fi, özel otopark olanağı sunmaktadır. Otelde sağlanan diğer popüler olanaklar, kapalı tenis kortları ve banyolarda jakuzi bulunmaktadır.

Crossroad of chamran and valiasr, Tahran
Homa Hotel Tehran

Homa Hotel Tehran bünyesinde bulunan tüm odalarda fitness aktiviteleri, 24 saat resepsiyon, döviz alım satım bürosu, asansör hizmeti de sunulmaktadır. Ayrıca odalarda klima olanağı sağlamakta olup telefon ve mini bar da bulunmaktadır.

No. 51, Shahid Khodami St., Vali e asr Ave, Tahran
Tehran Grand

Tehran Grand sunduğu tüm hizmetleri arasında özel müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Bütün odalarda tv, mini buzdolabı, balkon ve diğer hizmetleri bulunmaktadır. Mehrabad Havalimanı ile Tehran Grand arasında 30 dakikalık mesafesi vardır.

No.2 Valieasr Corner Of Motahari Ave, Tahran,

Tahran Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bakü - Tahran 514,52 TL 1 Saat 25 Dakika
İzmir - Tahran 624,00 TL 5 Saat 40 Dakika
Ankara - Tahran 735,99 TL 14 Saat 50 Dakika
İstanbul - Tahran 818,00 TL 3 Saat 5 Dakika
Adana - Tahran 879,00 TL 7 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Tahran 1.030,00 TL 6 Saat 15 Dakika
Antalya - Tahran 1.067,00 TL 13 Saat 45 Dakika
Tiflis - Tahran 1.076,10 TL 4 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tahran ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla

Tahran Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Hep üzerinden uçuyorduk bu hafta buraya gideceğiz kısmetse
Hatıra toplamayı ve anı biriktirmeyi seviyorsanız bir de burayı deneyin bence
Minsk sevgiliime teklif edeceğim bir şehir özellikle burayı seçtim.
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
Balayı tatili için burayı tercih etmiştik, gerçekten güzeldi.
Gerçekten güzeldi, pişman olmadan gidebilirsiniz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tahran Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

18.08.2019 02:55:46
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tahran, (IKA)
IKA
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194