1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Tangier Uçak Bileti

Tangier Para Birimi
Fas Dirhemi (MAD)
Tangier Zaman Dilimi
GMT -3
Tangier Şehri En İyileri
Fas Mutfağı, Caves of Hercules, B’ssara
Tangier Hava Durumu (25 Mayıs) 25°C Rüzgarlı
Tangier Hava Durumu (26 Mayıs) 24°C Rüzgarlı

En Ucuz Tangier Varışlı Uçak Seferleri

Barselona - Tangier
Royal Air Maroc
08 Haz 2020
Amsterdam - Tangier
Royal Air Maroc
14 Haz 2020
Lizbon - Tangier
Royal Air Maroc
03 Haz 2020
Paris - Tangier
Royal Air Maroc
03 Haz 2020
İstanbul - Tangier
Royal Air Maroc
08 Haz 2020
17 Haz 2020
İzmir - Tangier
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tangier Kalkışlı Uçak Seferleri

Tangier - Amsterdam
Royal Air Maroc
17 Haz 2020
Tangier - Barselona
Royal Air Maroc
09 Haz 2020
Tangier - Lizbon
Royal Air Maroc
17 Haz 2020
Tangier - Milano
Royal Air Maroc
12 Haz 2020
Tangier - İstanbul
Royal Air Maroc
21 Haz 2020
Tangier - Antalya
Royal Air Maroc
17 Haz 2020
Tangier - Adana
Royal Air Maroc
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tangier Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Tangier Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Tangier Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Tangier Havaalanları
Ülke Kodu
MA
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
6 MAD
Yemek Fiyatı
30 MAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 MAD

Tangier’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Tangier uçak bileti alarak şehre gelmeyi planlayanlar, nispeten daha serin olan ilkbahar aylarını tercih etmelidir.

Tangier Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tangier uçak bileti avantajları ile hava limanına gelen misafirler için en uygun şehir merkezine ulaşım aracı taksilerdir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 MAD

Taksi ile şehir merkezine 20 dakika civarında gidilebiliyor.

Araç Kiralama

Hava limanından şehir merkezine ulaşım ve uzun süreli kiralamalar için araç kiralama şirketleri hizmet vermektedir.

Tangier Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Tangier uçak bileti ile hava limanına ulaşan yolcular buradan hediyelik eşya alabilir, yemek yiyebilir ve dinlenebilirler.

Tangier’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tangier uçak bileti indirimlerini kullanarak şehre tatil yapmak için gelenler, bir çok tatil çeşidini aynı zamanda yapabilirler.
 2. Şehirdeki alışveriş yerlerindeki, şehrin ve ülkenin tarihi ve geleneksel malzemeleri misafirler tarafından çok fazla beğeni görmektedir.
 3. Şehrin olağanüstü güzelliklerinin fotoğraflarını çekmek için bir çok profesyonel fotoğrafçı gelmektedir.
 4. Dünyaca ünlü Fas mutfağının tüm lezzetleri şehrin sokaklarında ve lokantalarında bulunuyor.
 5. Fas’ın ve şehrin tarihini öğrenmek için müzeleri gezmek yeterli olmaktadır.

Tangier Hakkında

Cebelitarık Boğazı'nı koruyan Tangier, asırlarca Avrupalıların Afrika'ya açılan kapısı olmuştur. Bir milyona yakın nüfusu olan şehir Fas’ın kuzeyinde bulunur.

Şehrin tarihi M.Ö. 5. yüzyılda Kartacalı kolonistler tarafından kurulan Fenike zamanlarına kadar uzanır. Şehir, Kazablanka'nın ardından en önemli ikinci sanayi merkezidir.

Tekstil, kimya, mekanik ve metalurji sektörlerinden denizcilik sektörlerine kadar uzanan sektörleri mevcuttur ve en önemli geliri ise turizmden gelmektedir.

Tangier Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,50 MAD
Taksi
5 MAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde popüler olarak taksiler ulaşım için kullanılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksilere yakın bir oranda otobüslerde konforsuz olmasına rağmen kullanılmaktadır.

Tangier Vize Şartları

Fas Vize İstiyor mu?
Hayır
Fas Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Fas Vize Detayları
Ülkeye girişte ve çıkışta verilen formların doğru ve eksiksiz doldurulması önemli.

Tangier’de Gezilecek Yerler

Caves of Hercules
Dar el Makhzen
American Legation, Tangier
Kasbah Museum
Church of Saint Andrew, Tangier
Mitolojik Bir Mağara, Caves of Hercules

Berber mitolojisine göre Tangier Şehri, Berber kahramanı Antaios'un karısı Tinjis'in oğlu Sufax tarafından inşa edildi. Yunan yarı Tanrı Hercules tarafından kurulan Tangier hikayeleri de vardır. Herkül Mağaraları Tangier şehrinin 14 km batısında yer alır. Bu mağara, önemli bir turistik cazibe merkezidir. Herkülün 12 işinden birini denemeden önce bu mağaralarda uyuduğuna inanılmaktadır. Bu 12 iş, Tiryns Kralı Eurystheus tarafından kendisine verildi ve 12 senede tamamlamak için Herkül her yere gitti. Herkül Mağaraları, muhteşem güzelliğinin yanı sıra arkeolojik, tarihi ve mitolojik öneme sahiptir. Bundan dolayı, şehre seyahat eden herkes Herkül mağaralarını ziyaret etmelidir.

Tarihte Yolculuk, Dar el Makhzen

Tangier kentindeki Kasbah'da görkemli Dar el Makhzen bulunmaktadır. Bu şüphesiz, Fas'ın en göz alıcı yerlerinden biridir. Sultan Moulay İsmail, on yedinci yüzyılda binayı inşa ettirdi ve sarayı olarak kullandı. Saray şehrin en yüksek bölgesinde yer aldığından, ziyaretçiler İspanya'ya ve Cebelitarık Boğazı'na kadar uzanan muhteşem manzaraların tadını çıkarabilirler. Saray artık müzeye dönüştürülmüş olsa da, Sultan Moulay İsmail'in öngördüğü ve yarattığı ihtişam ve lüks hala belirgindir. Ziyaretçilerin fark edeceği ilk özellik, sarayın iki tane zarif iç avlu etrafında inşa edilmiş olmasıdır. Ahşap tavanlar, nefes kesen mermer çeşmeler ve mermer avlunun detayları ziyaretçileri hayrete düşürmektedir. Kraliyet mimarisinin güzelliğini sanat ve büyüleyici tarihi sergilerle birleştiren müze, unutulmuş bir dünyaya giriyormuş, hatta tarihe karışıyormuş hissi vermektedir.

Amerikan Dostluğunu Yaşatan Müze, American Legation, Tangier

Tangier Amerikan Lejyon Müzesi, 1777'de Amerika'yı tanıyan ilk devlet olan Fas, iki ulus arasındaki değerli tarihi bağın bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. 8 numaralı Zankat Amerika Sokağı'nda bulunan, Amerika Birleşik Devletleri'ne yüz otuz beş yıl önce Sultan Moulay Slimane'den gelen bu hediye, Amerika'nın en eski Amerikan diplomatik mülkü ve Amerika Birleşik Devletleri sınırlarının dışında bulunan tek ulusal tarihi yer işaretidir. Müzenin içinde nefes kesici sanat eserleri, on dokuzuncu yüzyılın başlarına ait mobilyalar, dönemin fotoğrafları, kitaplar ve hem araştırmacı hem de akademisyen olmayan misafirlerin ilgi duyacağı çeşitli diplomatik belgeler bulunmaktadır. Müzenin mimari özelliklerinden, ince işlenmiş Mağribi kemerleri, çeşmeler, bahçeler, süslü zellij tıldisi, ince işlenmiş metal işleri ve yayılan mizanpajı ile dikkat çekmektedir.

Şehrin Tarihini Anlatan Müze, Kasbah Museum

Yakın zamanda yenilenmiş olan bu müze Sultan’ın Dar el-Makhzen sarayında yer almaktadır. Tarih öncesi dönemlerden 19. yüzyıla kadar olan bölgenin tarihi anlatılmaktadır. Avlunun içine girildiğinde, büyüleyici Endülüs bahçesi ile karşılaşılır. Venüs'ün mozaiği ve dev replika haritaları özellikle dikkat çekicidir. İlk harita, metalik Fenike ticaretinin ticaret yollarını 21. yüzyılın elektronik eşyalarına kadar takip etmekte, ikincisi, Tangier'de 1154 yılında yapılan dünyaca bilinen muhteşem bir haritasıdır.

Tanrı’nın Duası, Church of Saint Andrew, Tangier

Fas'ta bir Anglikan kilisesini bulmak biraz garip olsa da, Tangier çok ünlü bir küçük kilise olan St. Andrews Kilisesi adlı popüler bir turistik yere ev sahipliği yapıyor. I. Hasan, 1880 yılında, demir kilise kurabilen İngilizlere ilk toprağı tahsis etti. Çok geçmeden cemaate uyum sağlamak çok küçük olan bu kilise inşa edildi. Yeni St. Andrews Kilisesinin köşe taşı 1894 yılında atılmış ve kilise 1905'te kutsanmıştır. 1885-1991 yılları arasındaki hizmet kayıtları ve hatta yıllara ait muhasebe defterleri gibi belgeler çok iyi korunmuştur. Bu kiliseyi bu kadar eşsiz ve ilginç yapan şey, Rab'bin Duasıdır. Arkeolojik alanın arkasındaki sunakların ardında ziyaretçiler, bu tanınmış duanın Arapça versiyonunu görebilirler.

Tangier’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

B’ssara
Harira
Kefta tajin
Makouda
Bakla Çorbası, B’ssara

Tangier uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek şehri gezerken acıkanlar için tavsiye edilen bu yemek, kuru bakla ile yapılıp zeytinyağı ve kimyonla daha da lezzetlendiriliyor ve sıcak ekmekle sunuluyor.

Akşam Çorbası, Harira

Genellikle akşam yemeklerinde tüketilen çorba, nohut, mercimek ve kuzu eti ile yapılıyor ve yanında tatlı ile yeniyor.

Et Ve Yumurta, Kefta Tajin

Kıyma, soğan ve sarımsaktan yapılan köfteler domates sosu ile pişirildikten sonra, üzerine yumurta kırılarak ikram ediliyor.

Patates Köftesi, Makouda

Patates köfteleri kızartıldıktan sonra baharatlı harissa sosuna batırılıyor ve muhteşem bir lezzet oluşuyor. Bu yemek şehrin tüm sokaklarında bulunuyor.

Meze Gibi Salata, Zaalouk

İçinde kabak püresinden közlenmiş patatese ve soğan, sarımsak ve biber gibi sebzelere kadar her şey bulunan salata aynı zamanda meze olarak da tüketilmektedir.

Konaklama İçin Tangier Otel Seçenekleri

Ucuz Tangier uçak bileti fırsatlarını değerlendirip şehirde kalmak isteyenler için çok sayıda uygun otel bulunuyor.

Kenzi Solazur Tanger
İş ve eğlence için ideal olan otel, Tangier körfezinin ve Cebelitarık Boğazının muhteşem manzarasını sunmaktadır. Plaja sadece 30 metre, hava alanına 12 km uzaklıkta bulunan otel, şehrin kalbinde yer alır ve Kuzey İncisinin cazibe merkezlerinin keyfini çıkarmak için ideal yeri temsil eder. Zarif tasarımıyla Kenzi Solazur, bu büyüklükteki bir otelin tüm gereksinimlerini ve konforunu karşılamak üzere yenilenmiştir. Tüm odalar, 8 toplantı odasının yanı sıra, her türlü etkinlik, seminer, basın konferansı, ürün lansmanları için çeşitli olanaklar sunan en yeni teknolojilerle donatılmıştır.
Avenue Mohammed VI
Atlas Rif & Spa
Atlas Rif Front Beach Hotel, şezlong ve bahçelerle çevrili bir açık yüzme havuzuna sahiptir. Spa en üst katta yer almakta olup Cebelitarık Boğazı ve İspanyol sahiline bakmaktadır. Sosyal ve yemek mekanları arasında uluslararası ve Fas mutfağı, TV salonu, bar ve gece kulübü sunan bir restoran bulunmaktadır.Konuklar için sunulan olanaklar ve hizmetler arasında 24 saat resepsiyon, döviz bozdurma, toplantı odaları ve iş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca oda servisi, çamaşırhane hizmetleri ve kuaför salonu vardır. Otelde 20 executive oda ve aydınlık ve geniş konaklama birimleri sunan 15 süit olmak üzere 127 konuk odası bulunmaktadır. Tüm odalarda duşlu özel banyo, kral boy veya çift kişilik yatak, uydu TV, direkt telefon, saç kurutma makinesi, kasa, mini bar ve klima bulunmaktadır.
152 Avenue Mohammed VI
Ramada Encore Tangier
Tangier uçak bileti ile konaklamak için gelenlerin en çok kaldıkları tesis olan bu otelde, açık yüzme havuzu ve çocuk havuzunun yanı sıra kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde açık olan bir lounge bar ve kafe bulunmaktadır. Konuklar için sunulan olanaklar ve hizmetler arasında 24 saat resepsiyon, döviz bozdurma, üst katlara asansör erişimi ve araç park yerleri bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat oda servisi, emanet kasaları, çamaşırhane hizmetleri ve toplantı olanakları vardır. Otelde, her birinde en suite duşa sahip 195 konuk odası vardır. Odalar tavandan tabana pencerelere ve kraliçe veya ikiz yataklara sahiptir. Odalarda Wi Fi erişimi, çay kahve yapma imkanı, saç kurutma makinesi, direkt telefon, düz ekran uydu TV ve klima bulunmaktadır.
Lot 1 Baie de Tanger

Tangier Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Tangier 3.428,42 TL 8 Saat 25 Dakika
Antalya - Tangier 3.943,90 TL 12 Saat 25 Dakika
İzmir - Tangier 5.043,94 TL 11 Saat 25 Dakika
Barselona - Tangier 1.065,19 TL 6 Saat
Amsterdam - Tangier 1.116,85 TL 24 Saat 55 Dakika
Lizbon - Tangier 1.203,76 TL 6 Saat 10 Dakika
Paris - Tangier 1.380,50 TL 12 Saat 50 Dakika

Tangier Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tangier uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Onur Air, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Tangier yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Tangier varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Barselona - Tangier olup, bilet fiyatı 1.065,19 TL'dir.
 • Tangier şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tangier ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
28 Mart 2020
Dünyanın ve bir süredir de ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs (covid-19) salgını dolayısıyla ülkemizde her geçen gün yeni tedbirler açıklanıyor. 27 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
21 Ocak 2020
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum, Sadece leblebi ile tanındığına bakmayın, Çorum tatil ve turizm açısından çok gelişmiş bir yer! Eğer hedefinizde yeni lezzetler tatmak varsa, Çorum mantısı
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir

Tangier Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
90 Değerlendirme
G*** K***
12 Ekim Cuma
Gezmekten dinlenmeye zaman ayıramadık ama yine de güzeldi teşekkürler.
E*** B***
22 Ağustos Çarşamba
Herşey güzeldi, ne kadar kötü deseler de gidilip görülecek yerler
T*** S***
16 Haziran Cumartesi
Sevgilim ile gitmiştik gerçekten çok güzeldi, yağmurun altında ıslanmak bile keyifli geliyor insana
K*** C*** G***
3 Haziran Pazar
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
S*** K***
30 Ekim Salı
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tangier Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:11:42 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tangier, (TNG)
TNG
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678