1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Tebriz Uçak Bileti

Tebriz Para Birimi
Riyal (IRR)
Tebriz Zaman Dilimi
GMT +2
Tebriz Şehri En İyileri
Müzeler, Halı Müzesi, Çello Kebap
Tebriz Hava Durumu (31 Mayıs) 28°C Açık
Tebriz Hava Durumu (1 Haziran) 30°C Güneşli

En Ucuz Tebriz Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Tebriz
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Lefkoşa - Tebriz
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Antalya - Tebriz
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Ankara - Tebriz
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Trabzon - Tebriz
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Samsun - Tebriz
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Van - Tebriz
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Adana - Tebriz
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
İzmir - Tebriz
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Kayseri - Tebriz
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Iğdır - Tebriz
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Toronto - Tebriz
Air Canada
22 Haz 2020
Amsterdam - Tebriz
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Montreal - Tebriz
Air Canada
29 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tebriz Kalkışlı Uçak Seferleri

Tebriz - İstanbul
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Tebriz - Samsun
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Tebriz - Bakü
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Tebriz - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Tebriz - Van
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Tebriz - Ankara
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Tebriz - Erzurum
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Tebriz - Antalya
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Tebriz - İzmir
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Tebriz - Frankfurt
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Tebriz - Amsterdam
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Tebriz - Paris
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Tebriz - Varşova
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Tebriz - Toronto
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tebriz Uçuşu Olan Firmalar

Tebriz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Tebriz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Tebriz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
5 IRR
Yemek Fiyatı
200.000 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
14 IRR

Tebriz’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Tebriz uçak bileti kullanarak Tebriz’e gitmek isteyen yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Tebriz’de havaların en güzel ve ılıman olduğu mevsim ilkbahar mevsimidir. Bu mevsimde sıcaklık ortalama olarak 11 – 16 derece arasında geçmektedir. Yaz mevsimi ise kurak ve sıcak geçmektedir. Rutubetli ve yağmurlu geçen sonbahar aylarında ise sıcaklık ortalaması 14 – 20 derece arasında değişmektedir. Güneşin en uzun saatlerde kendini gösterdiği ay Temmuz ayıdır. Sıcaklıkların boğucu seviyelerde olmadığı bahar mevsimi, Tebriz ziyareti için en uygun bir dönemdir.

Mayıs ayında yapılan Çizgi Film ve Karikatür Festivali’ne tüm dünyadan çizerler, ressamlar ve illüstratörler katılmaktadır. Aynı zamanda bir yarışma ve sergi etkinliği gerçekleşmektedir. Dışarıda piknik yaparak gerçekleştirdikleri Eğlence ve Beraberlik Festivali (Sizdah Bedar) ise 21 Mart – 20 Nisan ayları arasında yapılmaktadır. Bahar ayları Tebriz ziyareti için en uygun aylardır.

Tebriz kenti doğunun en önemli bir alışveriş merkezidir. Çok büyük ve dünyaca ünlü çarşılara ev sahipliği yapmaktadır. Büyük çarşılar kapalı bir Pazar yeri niteliğindedir. Ayrıca her bir çarşının mimari yapısı oldukça önemlidir. Tarihte oldukça büyük önem taşır ve her bir çarşı yaklaşık yirmiye yakın bünyesinde kervansaray bulundurmaktadır. En önemli çarşıları; Şems Çarşısı, Mevlana Çarşısı, İbrişim Çarşı’dır.

Tebriz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tebriz uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Tebriz uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Şehir merkezine ulaşım araçlarından bir tanesi de otobüslerdir. Aynı zamanda daha ekonomik bir alternatiftir. Yaklaşık yolculuk süresi 20 dakika sürmektedir. Konforlu otobüsler sayesinde kısa zamanda şehir merkezine ulaşılabilir. Uçak inişlerinden sonra bekleme yapmadan şehir merkezine ulaşılabilir.

Araç Kiralama

Başka bir ulaşım seçeneği ise araç kiralamadır. Tebriz Havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanında yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Uçuş firmalarının transfer hizmetlerinden yararlanılabilir. Tebriz Havalimanı’ndan transfer firması tarafından karşılanarak gideceğiniz yere kadar hizmet alınabilir.

Tebriz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Tebriz uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile kente seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Tebriz havalimanını kullanmaktadır. Tebriz Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 8 km mesafesinde olup, şehrin en önemli havalimanlarından bir tanesidir. Aynı zamanda havalimanı İran Hava Kuvvetleri’nce hava üssü olarak da kullanılmaktadır. İç hat ve dış hat seferleri ile birlikte hizmetini sürdürmektedir. Her yıl boyunca 2 milyonu aşkın ziyaretçisi bulunmaktadır. Medine, Cidde ve Şam hariç olmak üzere Mehramad Havalimanı’nın tüm uluslararası uçuşları Tebriz havalimanından gerçekleşmektedir. Çeşitli birçok ülkeden sivil ve askeri uçakların ziyaret ettiği Tebriz Havalimanı’nın ziyaret sayısı 5 milyonu aşması amaçlanmaktadır. Havalimanı içerisinde restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi ve çeşitli kafeler bulunmaktadır.

Tebriz’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tebriz uçak bileti avantajlarından yararlanarak, Tebriz’e gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihi eserleridir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş bir diğer konu ise müzeleridir. Halı müzesi, Kaçar müzesi bunlardan bir kaçıdır.
 3. Tebriz şehrinde kutlanan festivaller bulunmaktadır. Yemek Festivali ve Yalda Festivali önemli festivallerdendir.
 4. Tebriz’de bulunan Kapalı Çarşı’da ham ipek ve yarı ipek olarak nitelendirilen halılar görmek mümkündür.
 5. Tebriz şehrinde bulunan camiler görülmeye değerdir. Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşımaktadır.

Tebriz Hakkında

Tebriz kenti İran sınırları içerisinde yer almakla birlikte, Doğu Azerbaycan eyaletinin merkezi konumundadır. Yaklaşık olarak 1,5 milyon nüfusa sahiptir. Tebriz şehri, İran’ın hem yüzölçümü hem de nüfusu bakımından en büyük üçüncü kenti olmaktadır. Ayrıca önemli bir sanayi merkezi konumundadır. Konuşulan dil ise; Azerice’dir.

Tebriz, Kıpçak Türkçesi’nde dağ arası anlamına gelmektedir. Bu ismi coğrafi konumundan dolayı gelmektedir. Tarihler boyunca farklı devletlere başkentlik yapmıştır. Bu önemli şehir 1500 -1700 yılları arasında Osmanlı Devleti ile Safeyi Devleti arasında sürekli olarak el değiştirmiştir. En son olarak Safeyiler’in elinden çıkarak Afşarlar yönetimine geçmiştir. Tebriz, günümüzde ise 1979 senesinden itibaren İran İslam Cumhuriyeti topraklarının bir parçasıdır.

Tebriz şehrinin çevresi dağlarla çevrilmiştir. Güneyde volkanik Sehend Dağı, kuzeyde Eynali dağı bulunmaktadır. Kent bu dağların arasında bulunan düzlükte kurulmuştur. Özellikle ipek ve baharat yolları üzerinde yer alması sebebi ile tarihler boyunca stratejik bir önemi mevcuttur. Aynı zamanda Tebriz şehri, İran ülkesinin halıcılık merkezi olarak bilinmektedir. Bu şehirde dünyaca ünlü ve muhteşem halılar dokunmaktadır. Şehirde aynı zamanda otomobil, tekstil, makine ve petrol endüstrisi gelişmiştir. 1185 yılında Mevlana’nın hocası Şems-i Tebriz-i bu şehirde doğmuştur.

18.yüzyıla kadar Osmanlı Devleti tarafından yönetilmiştir. Bu zaman içerisinde Osmanlı-İran çatışmalarının merkezi olmuş ve birkaç kez el değiştirmiştir. Depremler, şehrin tarihi geçmişinde büyük önem kazanmaktadır. 1729 senesinde büyük deprem sonucunda şehirde birçok yapı ve anıt yok olmuştur. 1042 yılında yaşanan depremin şehri yok ettiği söylenmektedir. Ardından 1917 yılına kadar büyük depreme kadar olan süreçte birçok deprem olmuştur fakat burada yaşayan halk terk edip gitmemiştir.

Yarı kurak bir iklime sahip olan Tebriz şehri, yazları sıcak, kışları ise oldukça soğuk geçmektedir. Haziran ve Ağustos aylarında sıcaklık ortalaması 30 – 35 dereceye kadar çıkmaktadır. Sonbahar aylarında yağışlı geçmektedir.

Tebriz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5.000 IRR
Taksi
18.500 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tebriz şehir merkezinde tüm gün kullanabileceğiniz taksicileri bulabilirsiniz. Taksilerin fiyatı 50 veya 60 TL arasında değişmektedir. Şehir merkezinde metro ve otobüs kullanımı imkanı olsa bile en çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde diğer ulaşım araçlarından olan metro ve otobüslerdir. Taksiye göre daha ekonomik olduğu için halk çoğunlukla metro ve otobüsü kullanmaktadır.

Tebriz Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

Tebriz’de Gezilecek Yerler

Mavii Cami
Azerbaycan Müzesi
El Gölü
Kandovan
Kari Köprüsü
Mavii Cami

Karakoyunlular tarafından yapılan cami, şehrin önemli bir sembolüdür. 1779 senesinde gerçekleşen depremde çok zarar görmüş bir yapıdır. Restorasyon çalışmaları devam etmekle birlikte cami ziyaretçilerine açıktır. İlk Türk İslam eserlerinden birisi olarak önem kazanmaktadır. Cami içerisinde çinilerin renkliliği, renklerin uyu ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır. Osmanlı toprakları üzerinde birçok eserlere imza atan Tebrizli sanatçılar yaptıkları şehirdeki diğer eserlerin temelini ilk burada atmışlardır.

Azerbaycan Müzesi

Tebriz tarihinin en önemli yapıtları bulunmaktadır. Müze 1958 senesinde kurulmuştur. Müzede üç büyük salon, ofis odaları, bahçe, ve içerisinde bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanesinde sanat, İran Kültürü, arkeoloji, ve 2500’den fazla kitap bulunmaktadır.

El Gölü

El kelimesi halk anlamına gelmektedir. Aslında Şah’ın babası tarafından yaptırılmış bu yüzden burası Şah Gölü olarak da bilinmektedir. Bölge, şehrin güney doğusunda bir tepenin üzerinde kurulmuştur. 55 bin metre karelik bir alanda bulunmaktadır. Gölün ortasında bir yarımada bulunmaktadır. Gölün ortasında dev fıskiyeler bulunmaktadır, çalışmaya başlayınca ortam serinlemektedir. Yaz aylarında gölde kayıklarla gezilmektedir. Kış aylarında gölün suyu tamamen donmaktadır, bu yüzden üzerinde buz pateni yapılmaktadır.

Gölün çevresinde suyun ve rüzgarın yarattığı serin hava ile sürekli Tebrizlileri gezmek için burada görmek mümkündür. Yiyecek, içecek, hediyelik eşya ve kitap satılan yerler mevcuttur. Ayrıca göl çevresinde bir lunapark bulunmaktadır.

Kandovan

Tebriz şehir merkezine 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Yaklaşık 50 km mesafede bulunmaktadır. Kapadokya bölgesi gibi bölgede mağaralar ve ortaçağ döneminden kalma yerleşim yerlerinden meydana gelmektedir. Kandovan Bölgesinde yaşam 800 yıldır devam etmektedir.

Mağaralarda, aynı zamanda depolar ve atölyeler bulunmaktadır. Kullanılan evlerde müze gibi köylülerin yaşantısını canlandırdığı sahneler, cansız mankenler kullanılarak yaşamları canlandırılmıştır. Aynı zamanda köyün okulu, camisi ve hamamı da bu şekilde canlandırılmıştır. Bölgeye gidildiği zaman bal alınabilir. Doğal petekten yapıldığı ve muhteşem bir lezzeti olduğu söylenmektedir.

Kari Köprüsü

Aynı zamanda ünlü köprü olarak da bilinmektedir. Tebriz şehir merkezinde olup, Alan Çayı üzerinde inşa edilmiştir. Mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Tebriz’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çello Kebap
Nar Ekşisi Çobası
Ahmedi Çayı
Tebriz Köftesi
Tebriz Denince Akla İlk Gelen Lezzet Kebap Çeşitleridir

Tebriz kentinde bol miktarda kebap çeşitlerine rastlamak mümkündür. Bunların yanı sıra aynı zamanda pilav çeşitleri, Abgousht adı verilen et yemeği çeşidi şehrin en güzel lezzetleri arasındadır. Tebriz köftesi aynı zamanda popüler ve lezzetli çello kebabı yanında mutlaka Qalyan içmelisiniz.

Çello Kebap

Kapalı çarşı bölümünde mutlaka Çello kebabını tatmalısınız. Tamamen et ile yapılmaktadır, yanında kuru soğan ile servis edilir. Aynı zamanda Berg çeşidi bulunmaktadır. Berg çeşidinde et dışında malzemeler kullanılmaktadır.

Nar Ekşisi Çorbası

Tebriz kentinde nar çok meşhur olup, nar ekşisi bir çok yemekte kullanılmaktadır. Nar ekşisi çorbası, Tebriz şehri için çok önemli ve ayrı bir önemi bulunmaktadır. Tebriz’i ziyaret edildiği zaman mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden bir tanesidir. Bol yağlı ve salçalı bir çorbadır. Fakat tadı oldukça lezzetli ve muhteşemdir.

Konaklama İçin Tebriz Otel Seçenekleri

Gostaresh Hotel
95 adet otel odasına sahiptir. Ziyaretçiler sauna imkanları ile dinlenme imkanı bularak keyifli bir tatil geçirirler. Tebriz havalimanına 30 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Aynı zamanda 4 yıldızlı olup, içerisinde bir kafe bulunmaktadır. Muhteşem lezzetleri ile ziyaretçilere inanılmaz tatil keyfi sunmaktadır.
Abrasan Crossroad, Tebriz, İran
Tabriz El Goli Pars Hotel
Tebriz Havalimanı’na 35 dakikalık mesafede bulunan 5 yıldızlı bir oteldir. Otelin odaları oldukça modern dizayn edilmiştir. Aynı zamanda geniş menüsü ile misafirlerine lezzetli sunumlar yapmaktadır. Sauna imkanlarından yararlanarak dinlenme şansına sahip olur, eşsiz bir tatil geçirirsiniz.
El Goli Street Opp. Park El Goli Tabriz, İran
Shahriar Hotel
Tebriz Havalimanı’na 35 dakikalık bir uzaklıkta bulunmaktadır. Tesisin odaları tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre dekore edilmiştir. Odalar oldukça şık ve modern döşenmiştir.
First Road El-Goli Tebriz, İran

Tebriz Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Tebriz 789,29 TL 2 Saat 45 Dakika
Alanya - Tebriz 1.117,58 TL 8 Saat 5 Dakika
Lefkoşa - Tebriz 1.126,74 TL 8 Saat
Antalya - Tebriz 1.357,81 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Tebriz 1.509,77 TL 6 Saat
Trabzon - Tebriz 1.958,62 TL 8 Saat
Samsun - Tebriz 1.958,62 TL 16 Saat 30 Dakika
Van - Tebriz 1.964,48 TL 15 Saat 30 Dakika

Tebriz Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tebriz uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, Türk Hava Yolları.
 • Tebriz yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Tebriz varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Tebriz olup, bilet fiyatı 789,29 TL'dir.
 • Tebriz şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tebriz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
02 Ocak 2019
Kışın gerçek renklerini belli ettiği şu günlerde hepimiz karlı fotoğraf görmeye az çok alıştık. Peki, sevmeyenlere bile kışı sevdiren mükemmelliği, bembeyaz bir örtü gibi görüntüsü ile en güzel manzar
İstanbul'dan İran'a Otobüs İle Nasıl Gidilir?
İstanbul'dan İran'a Otobüs İle Nasıl Gidilir?
03 Mayıs 2017
Son yıllarda İran izlediği dışa açılma politikalarıyla, turistler için de cazip bir ülke haline geldi. Öncesinde tanıyoruz sandığımız ama tanımadığımız, kapalı bir kutu olan İran’la ilgili bir film iz
Biletall Gezgin'i Bu Hafta Konya Mevlana'yı Ziyaret Etti!
Biletall Gezgin'i Bu Hafta Konya Mevlana'yı Ziyaret Etti!
18 Aralık 2015
Bu hafta, yüz ölçümü açısından Türkiye'nin en büyük şehri olan Konya’dayız. Obruk Gölü, Karapınar Çölü, Meke gibi doğal güzelliklerin yanı sıra; Alaeddin Keykubat Köşkü, İstiklal Harbi Şehitleri Abide

Tebriz Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
E*** A***
3 Kasım Cumartesi
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
S*** B***
25 Ağustos Cumartesi
Maç için gitmiştik, bir daha gitmek nasip olur mu bilmem ama kesin gidin
M*** S*** S***
23 Temmuz Pazartesi
Halinize şükredeceğiniz yerlerden birisi gidin ve insanlığın kırılma noktasını kendiniz görün
F*** F*** K***
25 Eylül Salı
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
R*** E*** G***
16 Temmuz Pazartesi
İnsanları doğası herşeyi çok farklı gidin görün bence
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tebriz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 03:09:13 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tebriz, (TBZ)
TBZ
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031