1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Timisoara Uçak Bileti

Timisoara Para Birimi
Rumen Leyi (RON)
Timisoara Zaman Dilimi
GMT +3
Timisoara Şehri En İyileri
Sanat Müzeleri, Art Museum of Timișoara, Mici
Timisoara Hava Durumu (6 Haziran) 24°C Bulutlu
Timisoara Hava Durumu (7 Haziran) 26°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Timisoara Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Timisoara
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
İzmir - Timisoara
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Kütahya - Timisoara
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Kayseri - Timisoara
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Berlin - Timisoara
Air France
27 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Timisoara Kalkışlı Uçak Seferleri

Timisoara - Berlin
Austrian Airlines
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Timisoara Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Timisoara Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Timisoara Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Romence
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 RON
Yemek Fiyatı
25 RON
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8,50 RON

Timisoara’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Timisoara uçak bileti temin ederek şehri gezmek için gelecek olan misafirler, şehrin her mevsimde ayrı güzelliğe büründüğü ve ayrı aktivitelere imkan sağladığı düşünüldüğünde, gezi planlamalarını katılmak istedikleri faaliyetlerin yapılabildiği dönemleri seçmeleri uygun olacaktır. Özellikle yaz ayları turistik ve tarihi geziler ile tatil maksatlı gelecekler için daha uygun koşullar sağlamaktadır.

Timisoara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Timisoara uçak bileti alarak hava limanına gelmiş olan yolcular için, şehir merkezine ulaşım sağlayan çeşitli vasıtalar mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 RON

Şehir merkezine ulaşım için en çok ekspres otobüsler kullanılmaktadır. E4 ve E4B otobüsleri ile şehir merkezindeki tren istasyonuna varılıyor ve buradan da önemli noktalara yürüyerek ulaşılabiliyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 RON

Özellikle gece saatleri ve toplu taşıma hizmeti verilmeyen zamanlarda, şehir merkezine 15 dakikada gidebilen taksiler kullanılmaktadır.
Araç Kiralama
Şehir merkezine özellikle araç kiralayarak gitmek isteyenler, hava limanına gelmeden önce rezervasyon yapmaları halinde bu hizmetten daha çabuk yararlanabilmektedir. Ayrıca, bir çok büyük araç kiralama şirketinin ofisleri de hava limanında mevcuttur.

Timisoara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Timisoara uçak bileti ile hava limanına ulaşan yolcular, hava limanındaki yemek yeme mekanlarından, kafelerden ve mağazalardan ihtiyaçlarını giderirken, döviz bürosundan paralarını şehrin para birimine çevirebilir ve gerektiğinde sağlık konusunda yardım alabilirler.

Timisoara’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Timisoara uçak bileti ile şehre gelenlerden sanata meraklı olanlar, bir çok sanat dalının sergilendiği sanat müzesini görmelidirler.
 2. Şehirdeki dünyaca ünlü gül parkı, ziyaretçilerini büyülemektedir.
 3. Tarihi birçok bina bulunan şehrin Theresia Bastion binası, tarihi dokusunu halen koruyor.
 4. Şehirdeki Sokak yemekleri, neredeyse lokantalardan daha lezzetli olmaktadır.
 5. Şehir, hem kış hem de yaz tatili için değişik ortamlar sunmaktadır.

Timisoara Hakkında

Batı Romanya'da, Banat bölgesinde bulunan Timisoara, Timis eyaletinin başkentidir. Şehir ilk olarak 1212 yılında Macaristan Kralı II. Michael'ın bir kararnamesinde Castrum Temesiensis olarak tarihe geçmiştir. Şehir Merkezi, özellikle Zafer Meydanı, Metropolitan Kilisesi ve Opera Binası gibi etkileyici binalara sahiptir.

Timisoara Tiyatrosu, Romen, Alman ve Macar tiyatroların ev sahipliği yapan tek ülkedir, bu şehrin barışçıl bir birlikte yaşama ve etnik hoşgörülüğünün bir örneğidir.

Şehrin ünlü meydanı Union Square, eski binaların manzarasını görmek, güvercinleri beslemek ve hatta Katolik Kubbesinin çanlarını dinlemek isteyen lise gençleri, öğrenciler ve turistlerin tercih ettiği bohem bir yerdir.

Şehrin kültürü, başta Alman, Macar ve Sırp olmak üzere aynı zamanda Bulgar, İtalyan ve Yunanlılar tarafından da etkilenmektedir. Şehir, büyüleyici parklarıyla süslenmiş birçok park, yeşil alan ve halka açık bahçeler ile büyüleyici bir yerdir ve insanlar “Parklar şehri” olarak tanımlamaktadır.

Timisoara Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 RON
Taksi
2,50 RON/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Otobüsler şehir içi ulaşımda daha fazla tercih edilmektedir. Bu da özellikle sefer aralıklarının az, durakların ise çok olmasından kaynaklanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsler şehir içi ulaşımda daha fazla tercih edilmektedir. Bu da özellikle sefer aralıklarının az, durakların ise çok olmasından kaynaklanmaktadır.

Timisoara Vize Şartları

Romanya Vize İstiyor mu?
Evet
Romanya Vize Ücreti
60 EUR
Romanya Vize Detayları
Diplomatik pasaportu olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. 90 gün vize almadan turistik seyahat yapabilirler. Vize başvurusunda verdiğiniz evrakların yeni tarihli olmasına dikkat edilmelidir.

Timisoara’da Gezilecek Yerler

Ucuz Timisoara uçak bileti temin ederek şehri gezmek için gelecek olan misafirler, şehrin her mevsimde ayrı güzelliğe büründüğü ve ayrı aktivitelere imkan sağladığı düşünüldüğünde, gezi planlamalarını katılmak istedikleri faaliyetlerin yapılabildiği dönem
Roses Park
Theresia Bastion
Art Museum of Timișoara
Basilica of Superga
Tarihi ve Sanatsal Bir Katedral, Timișoara Orthodox Cathedral

Timișoara Ortodoks Katedrali, Romanya'nın batısındaki tarihi Banat bölgesinde, Timișoara'daki bir Romen Ortodoks katedralidir. Katedral, Timișoara Başpiskoposu ve Banat metropolüdür. Üç Kutsal Hiyerarşi, Büyük Aziz Basil, İlahiyatçı Gregory ve John Chrysostom'a adanmıştır. Katedral, 1.542 m2 alan üzerine inşa edilmiş, 90,5 metre yüksekliğe sahip 11 kulesi vardır. Metropolitan Katedrali, Ulusal Tarihi Eser Kayıtları listesinde yer almaktadır. Ortodoks Katedrali, birçok eski Romen ikon resimleri dahil olmak üzere birçok tarihi ve sanatsal dini objeye ev sahipliği yapmaktadır. Burada ayrıca 1643 yıllarına kadar dayanan eski yazı koleksiyonları mevcuttur.

Sadece Gül Olan Park, Roses Park

Roses Park, zengin kadınların kendi maliyetine yurt dışından getirdiği, birkaç gül türü sayesinde gerçekleşti. 1891 yılında, Kral Franz Josef'in katıldığı Evrensel Sergi sırasında, burada 10 ahşap pavyon kuruldu. Sergi parkı Wilhelm Mühle tarafından gerçekleştirildi ve 300'den fazla gül türü sunuldu. Parkta 1 hektarlık alanda 10.000 adet gül fidesi ve 600 gül türü bulunmaktadır. Parkın içinde bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan, yaz tiyatrosu da mevcuttur.

Savunmadan Sanata, Theresia Bastion

Romanya'daki Ulusal Anıtlar Listesi'ne göre, 1738-1738 arasında inşa edilen Timisoara'nın savunma sistemini oluşturan dokuz Vauban Tabyasının ilki olan Theresia Bastion A Sınıfı Bir Anıt olarak kabul edilmektedir. Savunma tabyası olarak inşa edilen bu yapıtta, fotoğraf ve sanat galerileri ile çeşitli sergiler bulunuyor. Eski tabya ayrıca ticari binalar, restoranlar, barlar, disko, kütüphane ve Banat Müzesinin iki daimi sergisine ev sahipliği yapmaktadır.

Sekiz Sanat Bir Arada, Art Museum of Timișoara

Barok Sarayı olarak bilinen 18. yüzyıldan kalma bir binada yer alan müzede 8 sanat koleksiyonu var. Bunlar; Çağdaş Sanat, Avrupa Grafik Sanatı, Dekoratif Sanat, Avrupa Sanatı, Baba (1906 - 1997) Koleksiyonu, Banat Alanından Gelen Savaş Sanatı, 19. Yüzyıl Banat Alanı Resim ve Banat Alanından Eski Sanat olarak sıralanmaktadır. Bu binanın mimarisi için ilham kaynağı Viyana'daki Kinsky Sarayı'dır. XIX yüzyılda, saray mimar Jacques Klein'ın müdahaleleri nedeniyle daha sert bir görünüm kazanmıştır.

Özgürlük Meydanı, Piața Libertății

Özgürlük Meydanı, Timisoara'nın en eskilerinden biridir. Meydanın etrafına yerleşen halk şehri genişletmeye başlatmıştır. Meydan, tarihi merkezdeki diğer iki plaza arasında bir bağlantı olarak hizmet vermektedir. Meydan; orta çağ pazarları, şehirdeki en eski binalardan biri olan Casino Askeri Müzesi, eski belediye binası ve Dışişleri Bakanlığı gibi önemli binalarla çevrilidir. Bakire görüntüsüyle başının etrafında bir yıldızın taçlandırdığı birkaç heykelden oluşan bir dikilitaş olan Sf Ioan Nepomuk Anıtı meydanın ortasında yer almaktadır. Anıt 1756 yılında, 1738 veba salgınları sırasında ölenler için Viyana heykeltıraşı Wasserburger Blim tarafından kum taşı ile inşa edilmiştir.

Timisoara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Mici
Balmoș
Salată de Vinete
Drob de Miel
Izgara Sosis, Mici

Timisoara uçak bileti fırsatlarını yakalayarak şehre gelmiş olan misafirler, buraya gelecekler için barbeküde yapılan bu sosis yemeğini tavsiye etmektedir.

Çoban Yemeği, Balmoș

Şehrin milli yemeği olan balmoş, tereyağı ve bolca peynirden yapılıyor. Bu yemek özellikle soğuk kış günlerinde çok tüketiliyor.

Kavrulmuş Patlıcan Salatası, Salată de Vinete

Sevilen Romen mezelerinden biri olan patlıcan salatası, geleneksel bir Noel yemeği ve atıştırmalık olarak mükemmel bir seçimdir. Yapılması kolay ve ucuzdur, domates ya da beyaz peynirle yapılabilmektedir.

Çok Lezzetli Bir Sakatat, Drob de Miel

Kuzu Drob, kuzu etleri (karaciğer, akciğerler, dalak, kalp ve böbrekler), yumurtalar, yeşil soğan, süte batırılmış ekmek ve dereotu gibi çeşitli otlarla yapılan lezzetli bir mezedir. Drob en iyi hardal ve haşlanmış yumurta ile soğuk olarak servis edilir.

Moldavan Yahnisi, Tochitură Moldovenească

Geleneksel tuzlu fermente peynir, kızarmış yumurta, kızarmış et, geleneksel sosisler ve turşulardan oluşan bu Moldovan yemeği, şehrin tüm bölgelerinde sıklıkla tüketiliyor.

Konaklama İçin Timisoara Otel Seçenekleri

Ucuz Timisoara uçak bileti ile şehre gelenler, geliş maksatlarına uygun konaklama imkanlarına sahip olabiliyorlar.

Hotel Timisoara
Otel, 191 oda ve 18 daire sunan şehirdeki en büyük konaklama mekanıdır. Otelin ortak alanları, Romen çağdaş sanatının önemli bir koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Timisoara uçak bileti ile şehre gelerek konaklama yeri ihtiyacı olanların aşırı talepleri yüzünden otel yönetimi, rezervasyon yapan konuklarına daha fazla öncelik tanımaktadır. Otel 4 yıldızlı olup, Opera Meydanı'na bakan Timisoara'nın kültür ve tarihi merkezinde yer almaktadır. Ücretsiz Wi-Fi internet erişimine sahip geniş ve zarif konaklama birimleri sunmaktadır. Otelde iş merkezi de bulunmakta ve bir çok ülkenin yemekleri sunulmaktadır.
Strada Mărășești 1 3
Hotel Ambassador Timisoara
Sessiz bir bölgede, Timisoara'nın tarihi merkezine ve Kuzey Tren İstasyonu'na sadece 5 dakikalık sürüş mesafesinde yer alan otel, 4 yıldızlı konforla işlevsel bir şekilde donatılmış modern odalar sunmaktadır. Otelde bir konferans salonu, fitness stüdyosu ve 24 saat açık bir bar bulunmaktadır ve tüm alanlarında ücretsiz Wi Fi internet erişimi vardır. Otelin restoranında uluslararası mutfaklardan kaliteli yemekler servis edilir ve 120 kişi kapasitelidir.
Strada Mangalia 3
Hotel NH Timisoara
Otel, Halk Parkı'nın karşısında huzurlu bir bölgede harika bir konuma sahiptir. Güzel Bega nehri caddenin hemen karşısındadır. Şehir merkezi sadece 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. 4 yıldızlı otelin geniş, aydınlık ve sıcak, doğal renklerde şık bir şekilde dekore edilmiş 83 odası vardır. Odalarda çalışma masası ve sandalyeler bulunurken Wi Fi, uydu TV ve air con standart olarak mevcuttur. Ekstra alan arıyanlar için, ayrı oturma alanları ve harika manzaralara sahip 3 Junior Süiti vardır.
Strada Johann Heinrich Pestalozzi 1A

Timisoara Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Timisoara 723,62 TL 23 Saat 30 Dakika
Antalya - Timisoara 1.883,37 TL 14 Saat 45 Dakika
İzmir - Timisoara 1.885,30 TL 14 Saat 20 Dakika
Kütahya - Timisoara 1.945,84 TL 35 Saat 45 Dakika
Kayseri - Timisoara 1.947,36 TL 7 Saat 45 Dakika
Bükreş - Timisoara 501,13 TL 1 Saat
Paris - Timisoara 1.233,53 TL 5 Saat 5 Dakika
Münih - Timisoara 1.312,20 TL 6 Saat 40 Dakika

Timisoara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Timisoara uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Austrian Airlines, Eurowings, Klm, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Timisoara yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Timisoara varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bükreş - Timisoara olup, bilet fiyatı 501,13 TL'dir.
 • Timisoara şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Timisoara ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
16 Temmuz 2019
Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere! Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
01 Temmuz 2019
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Tatil monoton hayatın aynılığından kurtulmak için müthiş bir zaman. Farklı düşüncelere dalmak, başkalarının hayal güçlerinde yolculuğa çıkmak için birebir. Fahrenheit 45

Timisoara Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (66)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
84 Değerlendirme
S*** M***
19 Ekim Cuma
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
P*** K***
7 Eylül Cuma
Şehrin havası, doğası ve yapısı çok farklı. Gerçekten çok güzeldi.
C*** B***
8 Temmuz Pazar
Bu kadar güzel bir yapıya ve doğaya sahip başka biryer ben görmedim
A*** G*** S***
2 Temmuz Pazartesi
Biz çok memnun kaldık, herşeyi çok farklı kültürü, insanları..
M*** G***
24 Haziran Pazar
Gerçekten çok güzel biryer biz çok keyif aldık gittik gördük gezdikk
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Timisoara Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:25:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tamışvar, (TSR)
TSR
RO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699