1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Vatikan Uçak Bileti

Vatikan Nüfusu
1 Bin
Vatikan Başkenti
Vatikan
Vatikan Resmi Dili
Latince ve İtalyanca
Vatikan Zaman Dilimi
GMT +1
Vatikan Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
16 EUR
Vatikan Telefon Kodu
+379
Ortama İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Vatikan Uçuş Süresi
2 Saat 30 Dk
İstanbul - Vatikan Uçuş Mesafesi
1.752 Km

Vatikan'a Nasıl Gidilir?

Çeşitli uçak firmalarının her gün düzenlenen ayrıca birçok saat seçeneği olan Vatikan uçuşları bulunur. Vatikan'a İtalya-Roma üzerinden ulaşım en tercih edilen yöntemdir. Alitalia, Ukraine International Airlines, Aegean Airlines, Türk Hava Yolları, KLM Royal Dutch Airlines gibi uçak firmaları ile ulaşım mümkündür. Biletall.com üzerinden çeşitli tarih ve saatlerde Vatikan uçak bileti kolaylıkla bulunabilir. Üstelik bilet alabilmek için havaalanına gidilmesine de gerek yoktur. Biletall.com sayesinde kolaylıkla bilet satın alınabilir.

Biletall.com üzerinden Vatikan uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir. Ülkemizde en fazla tanınan havayolu şirketi Türk Hava Yolları olduğundan Vatikan uçak bileti için en çok tercih edilen hava yolu şirketi THY olmaktadır. Biletall.com üzerinden Vatikan uçak bileti THY yazarak Türk Hava Yolları Vatikan en ucuz uçak bileti seçeneklerine ulaşılabilir. Vatikan uçak bileti fiyatları burada listelenmektedir. Böylece fiyat karşılaştırması yapmanız da mümkün olur. Biletall.com internet sitesinde ayrıca, Vatikan Türkiye uçak saatleri de ayrıntılı olarak görüntülenebilir.

Vatikan Türkiye uçak seferleri her bütçeye uygun olarak bulunabilir. Ayrıca Vatikan Türkiye uçuş süresi 2 saat 30 dakika olarak belirlenmiştir.

Vatikan Vize Şartları Neler?

Vatikan Vize İstiyor mu?
Evet
Vatikan Vize Ücreti
60 EUR
Vatikan Vize Şartları

Vatikan'a Vatikan uçak bileti ile sorunsuz gitmek isteyenler vize işlemlerini ayrıntılı olarak incelemelidirler. Tüm vize prosedürlerinin kontrol edilmesi gerekir.

Vatikan Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Yalnızca Vatikan İtalya'nın merkezinde bulunan bir ülke olduğundan İtalya'ya giriş için Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 90 günlük süre boyunca vizesiz dolaşma hakkına sahiptir.

Vatikan İtalya'nın merkezinde bulunan bir ülkedir. Bu yüzden Schengen Vizesi sahibi olmak gerekir. Vatikan vizesi için gerekli olan ücret 60 Euro olarak belirlenmiştir. Günlük kura göre değerlendirecek olursak 420 TL olmaktadır.

Vatikan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

İtalya'nın iklimi Avrupa ülkelerine oranla daha ılıman bir iklime sahip olduğundan her mevsim gidip gezilebilecek bir ülkedir.

Vatikan Hakkında Bilgiler

Vatikan dünyadaki en küçük ülkedir ve bir şehir devletidir. Bu yüzden tüm yönetim birimleri de yine Vatikan'da bulunmaktadır.

Vatikan köklü tarihi sayesinde içinde pek çok tarihi ve gizemi barındırmaktadır. Gezmeye gidildiğinde müzelerde, hatta her sokağında tarihle karşı karşıya kalınmaktadır.

Vatikan'ın Başkenti

Tarih kokan Vatikan ülkesinin başkenti yine Vatikan'dır.

Vatikan Nüfusu –Vatikan Resmi Dili

Vatikan 1000 kişilik az nüfusuyla dikkat çeken bir ülkedir. Resmi dilleri arasında İtalyanca, Fransızca, Latince ve Almanca yer almaktadır.

Vatikan Para Birim

Vatikan bir Avrupa ülkesi olduğundan dolayı para birimi Euro olarak belirlenmiştir.

Vatikan’da Saat Kaç?

Vatikan Türkiye saat farkı +1'dir. Türkiye'de saati 11.00 olarak gördüğümüzde Vatikan'da saat 10.00 olmaktadır. Vatikan Türkiye saat farkı 1 saattir.

Vatikan’da Ne Ucuz? Vatikan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Vatikan'dan alınabilecek ürünleri iki grup altında toplayabiliriz, bu gruplardan ilki yiyeceklerdir. Gelişmiş damak tadıyla öne çıkan Vatikan'dan gelirken yiyecek ürünlerinden almak tercih edilebilir. İkinci grup olarak gelişmiş yaratıcılık ve estetik uygulamalarını ele alabiliriz. Moda ve dekorasyon ürünleri ile öne çıkan ürünlerden almak Vatikan için tercih edilebilir seçeneklerdir.

Vatikan Nerede?

Vatikan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• St. Pietro Meydanı
• Sanat
• Vatikan Damak Tadı
• Gizemli tarih
 1. Vatikan sadece yaz tatillerinde gezilebilecek bir ülke değildir. Her mevsim ılıman bir iklime sahip olan Vatikan Şehir Devleti tatilde gezilip görülecek pek çok mekanıyla sizlere kucak açıyor.
 2. Vatikan ünlü meydanlara sahip bir ülkedir. Büyüleyici St. Pietro Meydanı en dikkat çekici ve görkemli meydanların başında gelir. İnsanları kucaklayan bir şekle sahip olan meydan içerisinde gezerken büyülenecek ve tekrar gelmek isteyeceksiniz.
 3. Vatikan tarihler boyu sanatın ve sanatçının buluştuğu estetik ve yaratıcı yönleriyle ön plana çıkarak insanların kesişim noktası olmuştur. Vatikan sanatın kalbidir.
 4. Vatikan İtalya gibi bir ülkenin merkezinde bulunduğundan farklı ve seçkin damak tatlarıyla ün kazanmış bir ülkedir. Farklı yemekleri sosları ve kahvaltısıyla dikkatleri üzerine çeken Vatikan'a yalnızca seçkin lezzetleri denemek için bile gidilebilir.
 5. İsmi Roma tanrılarından gelen Vatikan çok eski çağlara dayanan bir geçmişe sahiptir. En üst yetki Papa'dadır. Papa Katolik liderdir. Vatikan maddi ve manevi hazinelere sahiptir. Her sokak bir tarih olarak önümüze açılır.

Vatikan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com Vatikan en ucuz uçak bileti fırsatlarını Vatikan yolcularına sunmaktadır. Vatikan ziyaretleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Biletall.com’da gereken her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür.

Vatikan

Vatikan 44.000 metrekarelik bir alana sahip olan, şehir devleti statüsünde bir ülkedir. Devlet içinde devlet durumunda bulunur. Dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan'ın ayrı olarak başka bir şehri bulunmamaktadır. Kendi başına hem ülke hem şehir olan bu yer Roma Katolik Kilisesi'nin merkezidir. Vatikan tepesi üzerinde kurulmuş olan şehir surlarla çevrilir.

Vatikan’da Gezilecek Yerler

Vatikan ülkesine Vatikan ucuz uçak bileti fırsatları ile gelen kişiler ekonomik olarak uçmanın keyfine vararak Vatikan gezisinin her dakikasından yüksek keyif alacaklardır. Vatikan Türkiye uçak bileti kolaylıkla Biletall.com’un avantajlarıyla bulunabilir.

Vatikan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Vatikan denize yakın bir bölgede bulunmadığından deniz turizmine sahip bir ülke değildir.

Vatikan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Vatikan Türkiye uçak biletleri en uygun fiyat seçenekleriyle Biletall.com ile karşınıza çıkar.Vatikan yüzyıllar boyunca sanatın ve sanatçının gelişim gösterdiği özellikle Rönesans çağında çok değerli eserler meydana getirmiş sanatçıların yaşadığı bir bölgedir. Bu yüzden yaratıcılık ve estetik kaygılarının yüksek olduğunu girer girmez anladığımız şehirde moda ve dekorasyon ürünleri alınabilir. Ayrıca Vatikan bulunduğu konum sebebiyle damak tadı çok gelişmiş farklı lezzetlere ev sahipliği yapan bir ülkedir. Bu yüzden evinize dönerken yiyecek ürünlerinden de satın alabilirsiniz. Ayrıca Vatikan'da Papalık ve Katoliklik önemli olduğundan bu konular üzerinden de edinilebilecek hatıra ürünlere ulaşmak mümkündür. Vatikan'a yakın olan İtalya ve Roma şehirlerinden de hediyelik çok fazla ürüne ulaşılabilir. Alışveriş için Roma'ya gidilmesi tavsiye edilir.

Vatikan'ın Doğal Güzellikleri

Roma'da gezmek nefes almak istendiğinde Villa Borghese Parkı ferah alanlarıyla gezginlere kucak açıyor. Vatikan Bahçeleri (Giardini Vaticani) Vatikan'ın doğal güzelliklerini oluşturuyor. Rönesans ve Barok döneminde kurulmuş olan geniş bahçelere, heykellere ve çeşmelere ev sahipliği yapan bahçelerin içerisinde Vatikan Radyosu'nun binası da bulunmaktadır.23.000 metrekarelik bir alanı kaplayan bahçeler Vatikan'ın yarısını kaplamaktadır.

Vatikan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Roma’yı gezip Vatikan'a doğru ilerlerken Aziz Petrus Meydanı gezginlere kucak açıyor. 17. yüzyılın ortalarında yapılmış olan bu meydan gezginleri büyüleyerek Aziz Petrus Bazilikası'na doğru yola devam etmelerini sağlıyor. Aziz Petrus Bazilikası dünyanın en önemli din merkezlerinden biridir. Vatikan mimari işlemeleri, süslemeleri ile tüm mekanlarının gezilmesi önerilen bir şehirdir. Sistina Şapeli ve Raffaello odaları ise mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Sistina Şapeli ünlü sanatkâr Michelangelo'nun eserlerini barındırır. Papalık seçimleri bu şapelde yapılır. Castel Sant’ Angelo ise görülmesi gereken bir diğer müzedir.

Vatikan Gezi Rehberi

Küçük bir yüz ölçümüne sahip olan Vatikan Ülkesi içerisinde herhangi bir toplu taşıma aracı ya da ulaşım aracı bulunmamaktadır. Tüm alanı 44.000 metrekare olan Vatikan şehrini yürüyerek keşfetmek mümkündür. Vatikan küçük bir ülke olmasına rağmen içinde barındırdığı müzeler, kiliseler, bahçeler ile dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış bir yerdir.

Vatikan Trevera bölgesinin çok yakınında olan bir yerdir. Bu yol üzerinden Vatikan Roma ve İtalya'yı keşfe gelmiş insanlar mutlaka uğramalıdır.

Vatikan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Risotto
Pizza Ve Makarna
Lasagna
Gelato

Vatikan mutfağı, aslında, çok zengin yemek seçeneklerine sahip olan İtalyan mutfağından meydana gelir. Vatikan'da İtalyan yemeklerinin bulunduğu bir kaç tane restoran bulunmaktadır. Old Bridge, Sciliainbocca, Insalata Ricca bu restoranların en ünlülerindendir. Ayrıca Vatikan müzesinin içinde de restoran bulunmaktadır. Tercih olarak Vatikan'da yemek yemek yerine Roma ya da İtalya da yemeniz tavsiye edilebilir. Roma'da İtalyan mutfağının zengin lezzetlerini sunan ve her türlü seçeneğe kolaylıkla ulaşabileceğiniz güzel restoranlarla doludur.

İtalya'nın Pilavı

İtalyan mutfağının vazgeçilmezi Risotto adlı yemektir. İtalya'nın pilavı diye de adlandırılan bu yemeğin içeriğinde Arborio pirinci vardır. Safran ve parmesan peyniriyle lezzet katılan Risotto İtalya' da denenmesi gereken lezzetlerin başında gelir.

Pizzalar Ve Makarnalar Ülkesi

İtalya mutfağı pizza denildiğinde ilk akla gelen ülke mutfağıdır. Çeşit çeşit pizzaların ve çeşitli makarna soslarının mevcut olduğu ülkede en tercih edilenleri deniz mahsulleri, parmesan peynirli olan soslardır.

Bir İtalya Efsanesi

Lazanya bilindiği üzere İtalya'nın başı çeken lezzetlerinden biridir. Kıymalı, tavuklu, sebzeli lazanya gibi seçenekleri bulunan Lazanya yiyeni pişman etmeyecek lezzetli bir yemektir.

Dondurma Denince Akla Gelato Gelir

Gelato İtalya dondurması denilince akla gelen güzel lezzetlerden biridir.

Tescano Üzüm Şırası

Toscana üzüm Şırası İtalya'da üretilmekle birlikte çok lezzetli ve tadılması gereken lezzetlerdendir ve kalitesiyle dikkat çeker.

Vatikan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Vatikan mutfağı aslında İtalyan mutfağına bağlıdır. Ünlü ve tanınmış lezzetleriyle ön plana çıkan İtalyan mutfağının vazgeçilmez lezzetleri vardır. Bunların en bilinenleri kuşkusuz pizzalar ve makarnalardır. Deniz mahsulleri, özel olarak yapılmış parmesan peynirleri ile sunuma hazırlanan ve ayrıca çok fazla lezzet seçeneğine sahip olan pizza ve makarnalar her çeşit damak tadına uyum sağlayabilmektedir. Bir başka bilinen yemek olan Risotto, içeriğinde Arborio pirinçlerini barındıran safran ve parmesan peyniriyle güzelce tatlandırılmış İtalyan pilavı diye de bilinen bir lezzettir. Roasted Beef ve Osso Buco yemekleri ise etsiz yapamayanlar için İtalya'nın lezzetli et yemekleridir. Lazanya ise tavuklu, kıymalı, sebzeli seçenekleriyle ün salmış bir İtalyan lezzetidir. Tatlı olarak ise İtalya'da Tiremisu, Panna Cotta ve ünlü Gelato dondurmaları tercih edilebilir. Gelato İtalya'nın ünlü dondurmasıdır. İtalya'da üretimi yapılan üzüm şırası Tescano gurme lezzetlerin başında gelir ve tadımının mutlaka yapılması önerilen lezzetlerdendir.

Vatikan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Vatikan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Vatikan arası 2 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Vatikan ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Vatikan başkenti neresidir?
  Başkent Vatikan şehridir.
 • Vatikan para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Vatikan nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 1 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Vatikan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
19 Ocak 2019
İstanbul’un nüfusu bile 15 milyonken dünya üzerinde nüfusu 100 bine bile yaklaşmayan birçok ülke mevcut. Pek bilinmeyen bu ülkeleri sizler için araştırdık ve bir araya getirdik. Hadi Başlayalım! Naur
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
29 Mart 2018
Dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olan Google'da, seyahat kategorisinde en çok aranan destinasyonları sizin için araştırdık ve sizlerinde görmesi, gidip gezmesi için önemli ipuçlarını payla
Balayında Gitmek İsteyeceğiniz 10 Muhteşem Yer
Balayında Gitmek İsteyeceğiniz 10 Muhteşem Yer
31 Temmuz 2017
1- MALDİVLER Hint Okyanusu’nun pırlantası Maldiv Cumhuriyeti ya da diğer adıyla Maldivler, balayı rotalarının da vazgeçilmez noktalarından birisidir. Her yıl yüzlerce balayı turunun düzenlendiği
Roma Gezi Rehberi
Roma Gezi Rehberi
29 Temmuz 2017
Söz konusu seyahat olduğu zaman, uluslararası çalışmaların ehemmiyetine dair pek çok seçenek üretiliyor ve insanların bu çalışmalara dair üretmiş olduğu hareketlilik de artıyor. Bu yüzden Roma üzerind
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Vatikan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:25:37 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678