1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Voroneszh Uçak Bileti

Voroneszh Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Voroneszh Zaman Dilimi
GMT +3
Voroneszh Şehri En İyileri
Tarihi Yerler, Ilyinskaya Kilisesi, Havyarlı Krep

En Ucuz Voroneszh Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Voroneszh
Aeroflot Russian Airlines
13 Haz 2020
İstanbul - Voroneszh
Aeroflot Russian Airlines
29 May 2020
Ankara - Voroneszh
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Antalya - Voroneszh
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Samsun - Voroneszh
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Voroneszh Kalkışlı Uçak Seferleri

Voroneszh - İstanbul
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Voroneszh - Antalya
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Voroneszh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Voroneszh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Voroneszh Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
35 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 RUB

Voroneszh’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Voronezh uçak bileti kullanarak Voronezh 'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın gezmek acısından hangisi olduğunu araştırarak gitmeleridir.

Voroneszh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Voronezh uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 RUB

Havalimanından Voronezh kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Voronezh otobüsleridir. Voronezh Uluslararası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 35 dakika sonra havalimanından Voronezh şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 RUB

Toplu taşıma ile havalimanından Voronezh şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da Voronezh havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Farklı otobüs hatlarını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Voronezh Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular rahat bir şekilde gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 40 dakika Havalimanından uzaklık: 50 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 RUB

Voronezh Uluslararası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Voronezh Havalimanından günün her saatinde bulunabilen taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilirler.

Araç Kiralama

Moskova’ya gelen yolcuların diğer ulaşım araçlarının yanı sıra Voronezh Uluslararası havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yolculara hizmet veren kiralama bürolarından istedikleri modellerdi büyük küçük her türlü araç kiralayarak gezmeye gitmek ist

Voroneszh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Voronezh Uluslararası ulaşımı için kullanılan havalimanı Voronezh Uluslararası Havalimanıdır. Voronezh uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile Voronezh’a seyahat eden yolcular ve farklı ülkelere uçmak isteyen yolcular Voronezh Uluslararası Havalimanı havalimanını kullanmaktadır.

Voronezh Uluslararası Havalimanı Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 50 km olduğu için havalimanından kent merkezine 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Voronezh Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar Voronezh Uluslararası havalimanı terminalinde dış hatlar terminalinde de olduğu gibi sağlık ünitesi, gazete b aynı şekilde cafeler, aperatif büfesi, araç kiralama ofisi ve restorant bulunmaktadır.

Voroneszh’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Voroneszh uçak bileti avantajlarından yararlanarak Voroneszh Havaalanına inen ve otellerine yerleşen misafirler şehir turu gezilerine merkezden başlayarak ilk önce Lenin Meydanı sonra Plehanovskaya ve Kirov caddelerini sıralayarak ziyaret edebilirler. Şehrin merkez bölgesinde olan Lenin Meydanı ve Voroneszh Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir.
 2. Stalin dönemlerinde M. Troitski tarafından tasarlanan demir yolu idare binası,20.yüzyılda inşa edilmiştir. Kültür acısından önemli olan bu bina bugün kentin sembolleri arasında yer almaktadır.
 3. 18. yüzyıl ortalarında inşa edilen Yargı binası. 1795 yılına kadar kamuya görevi yapan bu bina 1917 yılında otele dönüştürülüp bir müddet otel hizmeti vermiştir. Daha sonra da 1984 yıllından şimdiki zaman kadar büyük Rus yazarlarının sanat hikayelerini sergileyen bir müze olarak hizmet vermektedir.
 4. Rusya’da çok ünlü olan Rus sanatçı İvan Nikitin’in babası tarafında 1884 yılında yaptırılmıştır. Daha sonra 1924 yılında ünlü sanatçı İvan Nikitin’in hatıra evi olarak ziyarete açılmıştır. Hatıra evinde sanatçıya ait o dönemde kullandığı ev eşyaları, mektup ve el yazmaları, sanatçının en eski eserlerinin baskıları kişisel eşyaları ve sergilenmektedir.
 5. 20. yüzyılında yaptırılan Marshak Evi doğum yeri olan Rus yazar Samuil Marshak’a aitdir. Ünlü yazar kentinde Birinci Dünya Savaşı başlarında doğduğu kente geri dönerek bu binada İngilizce şiir çevirileri yapmaya başlamıştır. Ayrıca yazar ünlü Baladlar üzerine de yaptığı çalışmalarını bu evde yapmıştır. Rus yazar Samuil Marshak’a şehrine saygınlık ve itibar sağlayan tarihi kişi olduğu için bu ev bugün Marshak Evi olarak müze hizmeti vermektedir.

Voroneszh Hakkında

Rus federasyonuna bağlı olan Voroneszh şehri Rusya’nın Don nehri kenarında 1586 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu güne kadar gelişerek her geçen gün büyüyen bir kent olmuştur.

Voroneszh şehri bünyesinde barındırdığı üniversitelerden dolayı Rusya’nın öğrenci kentlerinden birisi olmaktadır. Rusya’nın en büyük ve en prestijli eğitim kurumu olan üniversitesi ismini de bulunduğu kentten almıştır. Voroneszh Üniversitesi bu kente hem itibar sağlamakta hem de Voroneszh halkına kazanç olanaklarını doğurmaktadır. Bir milyonu geçen nüfusu olan Voroneszh kalabalık bir kent olmaktadır.

Kentteki nüfusun yarısına yakını genç olması şehirdeki üniversiteli öğrencilerinde çokluğundan dolayıdır. Şehri de yabancı sayısı da oldukça yüksektir. İkinci Dünya Savaşında çok büyük hasar almış ancak ekonomisinin çabuk toparlamış bir kenttir.

Voroneszh’de gelen misafirlerin gezecekleri pek çok doğa parkları, müzeler, anıtlar ve katedraller, bulunmaktadır. Bu Şehirde 7 adet tiyatro, 12 adet sinema, 19 adet yüksek okul ve bir büyük Devlet Üniversitesi bulunmaktadır. Bundan dolayı Voroneszh kenti endüstri, kültür, ekonomi ve bilim merkezidir olarak anılmaktadır.

Voroneszh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
17 RUB
Taksi
10 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Voronezh’de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı trambolistir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Voronezh halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Voronezh Uluslar arası Havalimanına gelen yolculular tramvay hattını kullanarak Voronezh havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Voronezh Kentinin her bölgesine onlarca seferleri olan belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin Voronezh kentinde bulunduğunu da belirtelim.

Voroneszh Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Voroneszh’de Gezilecek Yerler

Annunciation Katedrali
St. Alexey-Akatov Manastırı
Ilyinskaya Kilisesi
Oceanarium
Rostropovitches Müzik Okulu
Annunciation Katedrali

1998’de Moskova patrikleri başta olmak üzere Annunciation Katedrali’nin kuruluşundaki ilk temeller Rusya tarafından atılmıştır. Annunciation Katedrali’nin bahçesine saklanmış olan 1. Piskopos Kutsal Mitrofanios’un anıtı 2003 yılında açılmıştır. Bu tarihi yapı bizens ve rus tarzında inşa edilmiştir.

Dünyada Ortodoks kiliseleri arasında yer alan bu önemli katedrali saatler sabah 7.00 akşam 19.00 arasındayken ziyaret açık olup misafirlerine hizmet vermektedir.

St. Alexey-Akatov Manastırı

Voronezh halkının yaşadığı büyük savaşta Litvanya ve Ukrayna Kazaklarına karşı kazandıkları zafer sonunda 1620’de Voronezh halkı tarafından yaptıkları manastırdır. Voronezh şehrinin en güzel yerlerinden biri burasıdır. Manastırın iç kısmı tamamen fresklerle kaplama yapılmış olan ibadet yerinde rahibelerin yaptıkları korosuna ziyaretçiler tarafından mutlaka izlenmektedir.

Ilyinskaya Kilisesi

Kilise 1767 ile 1771 yılları arasında Voronezh Nehri kıyısındaki yüksek bir tepeye zamanın önemli bir din adamı olan Alexey Bolkhovitinov‘un katkıları ile yapılmıştır. Rus aydınlanmasının bir figürü olarak inşa edilen bu kilisenin dış cephesi güzelliği ile dikkat çekmektedir. Ayrıca kilisenin iç mekânlarının da antik ikonları ve duvarlardaki resimli süslemeleri harika durmaktadır. Geçtiğimiz son yıllarda yeniden restore edilen kilise Voronezh’deki en çok ziyaret edilen tapınaklardan biri olarak biliniyor.

Oceanarium

Avrupa‘nın en çok dikkat çeken akvaryumlarından birisi olan Oceanarium akvaryumu deniz altının büyük bir koleksiyonunu ziyarete gelen misafirlerine muhteşem bir şekilde sergiliyor. Akvaryumun içinde bulunan pirinalar, köpek balıkları, ürkütücü devasal Japon balıkları, penguenler, örümcek yengeçleri olmak üzere daha pek çok deniz hayvanlarını barındırıyor.

Voronezh’den bu akvaryuma müşteri taşıyan otobüsler düzenli olarak çalışmaktadırlar. Bütün müzelerde olduğu gibi pazartesi günleri kapalı olmayan saat sadece saat 14.00 açılmaktadır. Pazartesi hariç haftanın her günü 10.00-21.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Rostropovitches Müzik Okulu

Bu müzik okulu ta 1. Dünya savaşından önce tasarlanmıştır. Okulun bu savaştan aldığı tahribat sonucu yeniden inşa edilmiştir.

Okula ismini verdiği ünlü Rus müzikçi Mstislav Rostropovitch’in farklı kültürel girişimciliği ve sosyal programları geliştirilmesi acısından büyük yardım ve destekleri olmuştur. Üç kuşaktan buna seçkin müzisyenlerin mezun olduğu bu okul Voronezh gözdesi olmuştur.

Voroneszh’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Havyarlı Krep
Borsc Çorbası
Smetanalı
Piroşki Rus Poğaçası
Voronezh Denince Akla İlk Gelen Lezzet: havyarlı kreptir

Voronezh’in ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kırmızı havyar, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Voronezh uçak bileti olanakları ile sadece kırmızı havyarlı krep yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır. Rus mutfağı denildiğinde ilk akla gelen havyarlı krep olmaktadır. Bu Rus krepi bilinen kreplerden pek farkı yok ancak pişirilen kreplerin arasına kırmızı havyar konularak dürüm şeklinde sarılarak servis edilmektedir.

Borsc Çorbası

Rusya en çok yapılan çorba çeşididir. Bu çorbayı Ruslar oldukça ilginç malzemelerden yapıyorlar. Çorbanın malzemeleri arasında pancar, sığır eti, kereviz, havuç, lahana ve soğan sebzeler bulunmaktadır. Dünyaca ünü olan bu çorbanın malzemeleri arzuya göre değişe biliyor.

Smetana

Rusya yemeklerinde sıkça kullanılan yoğurda benzeyen bir çeşit süt ürünüdür. Smetana. Bizim yoğurdumuza görünüş olarak bense de lezzeti çok farklıdır. Rus mutfağı bu Smetana isimli yoğurtlarını meşhur Borsch çorbalarında ve Rus mantısı olan Pelmeninin üzerine de eklenerek kullanılır.

Piroşki Rus poğaçası

Rus poğaçaları dünyaca ünlüdür. Rus mutfağında yapılan poğaçaların an malzemesi bizim poğaçalar gibidir ancak Ruslar bu poğaçaları verdikleri özel şekiller ve iç malzemesi olarak kullandıkları ilginç sebzeler ve ya etler ile farklılık yaratmaktalar. Rus poğaçaları tatlı tuzlu olmak üzere Rusların damak zevklerine hitap etmektedir.

Rus pidesi

Rusların hamur işleri tariflerinin arasında yer alan Rus pideleri. Bu pideler mayalı hamurdan yapılır ancak fırında değil tavada krep gibi pişirilir. Hamuru ince açılır üzerine malzemesi yayılır ve pizza gibi bir görüntüsü olur.

Konaklama İçin Voroneszh Otel Seçenekleri

Ramada Plaza Voronezh City Centre
Tesis olanakları: Oda Servisi, Ücretsiz Otopark ,Kahvaltı dahil, Kuru Temizleme, Toplantı Odaları,, İnternet Bağlantılı İş Amaçlı Bölüm, Çamaşır Yıkama Hizmeti, Concierge, Ziyafet Salonu, Birden Çok Dil, Bilen Personel, Konferans Salonu, Kahvaltı Mevcut, Çocuk Aktiviteleri (Çocuğa/Aileye Uygun), Havaalanı Ulaşım Hizmeti bulunur.
6 Kirova street, Voronezh 394018, Rusya

Voroneszh Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Voroneszh 1.286,93 TL 8 Saat
Ankara - Voroneszh 2.195,40 TL 6 Saat 30 Dakika
Antalya - Voroneszh 2.220,18 TL 26 Saat 45 Dakika
Samsun - Voroneszh 2.592,32 TL 16 Saat 40 Dakika
Moskova - Voroneszh 449,49 TL 1 Saat 25 Dakika

Voroneszh Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Voroneszh uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, S7 Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Voroneszh yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Voroneszh varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Moskova - Voroneszh olup, bilet fiyatı 449,49 TL'dir.
 • Voroneszh şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Voroneszh ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
03 Kasım 2019
Yıldız Dağı Kayak Merkezi Hakkında Yıldız Dağı Sivas’ın kuzeyinde bulunmaktadır. 2552 metre yüksekliğe sahip olan Yıldız Dağı şehir merkezine 58 kilometre uzaklıktadır. Yıldız Dağı Kasım ayının o
Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
06 Eylül 2019
Yaz bitti diye deniz dönemi bitti mi sandınız? Belki de daha denize giremediniz ya da doyamadınız? O zaman eylül denizi sizi bekliyor! Eylül ayında denize girilir mi demeyin, işte eylülde muhteşem bir
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
03 Haziran 2019
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Hem devlet sektöründe hem de özel sektörde çalışan hemen herkesin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Bayramı tatili bu sene 24 Mayıs 2020. Gününe denk gelmekte. To

Voroneszh Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (76)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
82 Değerlendirme
A*** A*** Y***
23 Ekim Salı
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
B*** İ*** K***
8 Ekim Pazartesi
Balayı tatili için buradan otel ayarladım bakalım nasıl olacak
B*** D*** B***
11 Temmuz Çarşamba
Herşey çok güzeldi ben çok keyif aldım bu şehirden kamp sürem boyunca
B*** G***
2 Haziran Cumartesi
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık, güzel bi tatil oldu bizim için
B*** Ş***
10 Haziran Pazar
Bu haftasonu yola çıkıyorum bakalım neler beni bekliyor
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Voroneszh Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:40:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Voronezh, (VOZ)
VOZ
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678