1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Xi'an

Xi'an Uçak Bileti

Xi'an Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Xi'an Zaman Dilimi
GMT +8
Xi'an Şehri En İyileri
İpek Yolu'nun Başlangıcı, Huaqing Pool, Siyah Pirinç

En Ucuz Xi'an Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Xi'an
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Antalya - Xi'an
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
05 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Xi'an Kalkışlı Uçak Seferleri

Xi'an - Ankara
Shenzhen Airlines
25 Haz 2020
Xi'an - İstanbul
Antinea Airlines
11 Haz 2020
Xi'an - Kayseri
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Xi'an Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Xi'an Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Xi'an Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Xi'an Havaalanları
Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
20 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 CNY

Xi'an’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Karasal iklime sahip olan Xi'an şehri, genellikle yaz aylarında gezmek için idealdir. Diğer aylarda yağışın yüksek olması ve hava sıcaklıklarının dengeli olmaması, seyahat engeli oluşturmaktadır. Tatili daha kaliteli bir hale getirebilmek için Xi'an uçakla kaç saat araştırması yaparken, haziran aylarında bilet almak gerekir. Yaz aylarında alınacak olan biletler, diğer aylara göre daha ucuz ve iyi bir seçim olacaktır. Xi'an uçak biletleri almak için, perşembe günlerini beklemek ucuz fiyata denk gelmesi için oldukça önemlidir. Xi'an uçak bileti fiyatları yaz aylarında düşüş gösterdiğinden dolayı çok sayıda turist, yaz aylarında tatil yapmayı tercih etmektedir. Yaz ayları tatil açısından en iyi mevsim olarak nitelendirilmektedir.

Xi'an Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Xi'an şehir merkezine ulaşabilmek 35 dakika kadar zaman almaktadır. Xi'an şehrine Emirates gibi bir firmayla gelmek, ulaşım açısından daha düşük maliyete sebebiyet verecektir. Ulaşımı ucuza getirmek için rezervasyon ve aylar öncesinden bilet takibi yapmak gerekir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 CNY

Hava limanından, şehir merkezine ulaşım sağlayan 11 farklı otobüs çeşidi bulunmaktadır. 3 numaralı terminale yakın olan otobüs duraklarından ulaşım sağlayabilmek mümkündür. 6 numaralı otobüsler şehir merkezine en kolay ulaşan otobüslerdir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 CNY

Tren, tramvay ve metro gibi ulaşım araçları şehir içi ulaşım araçları kategorisinde bulunmaktadır. Hava limanından şehir merkezine ulaşım sağlayan bu ulaşım alternatifleri yarım saat gibi sürelerle ulaşımı tamamlar.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 CNY

Yanında fazla yük bulunan kişilerin çoğu taksi alternatifini tercih etmektedir. Taksiler diğer ulaşım araçlarına göre daha konforlu olsa da maliyet açısından biraz göz korkutucudur. Taksiler yük taşıma açısından iyi bir alternatiftir.

Araç Kiralama

Toplu taşıma araçlarının ulaşamadığı bölgelere ulaşmak ve fazla beklemeden ulaşım sağlamak için birçok kişi araç kiralıyor. Araç kiralamak makul fiyatlara denk gelmektedir. Yalnız uzun bir süre kalan kişiler için önerilen bir ulaşım alternatifi olduğunu

Xi'an Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Xi'an hava limanına gelen kişilerin, şehir merkezine ulaşabilmesi için ulaşım sağlaması şehir yöneticileri tarafından kolay hale getirilmiştir. Yaklaşık 35 dakika içerisinde şehir merkezine çeşitli ulaşım alternatifleriyle ulaşım sağlamak mümkündür. Xi'an uçak bileti rezervasyon yaparak şehri ziyaret eden kişilerin hava limanında verimli zaman geçirmesi mümkündür. Xi'an en ucuz uçak bileti alarak şehre gelen yolcular, araç kiralama firmalarıyla görüşerek ulaşımlarını daha kolay bir hale getirebilir. Xi'an İstanbul uçak bileti alarak, şehri tanımak isteyen kişilerin çeşitli turlara katılması şehri tanıması açısından yeterli olacaktır. Ayrıca hava limanında alışveriş salonları, marketler bulunmaktadır. Yolcular tüm kişisel ihtiyaçlarını hava limanında karşılayabilmektedir.

Xi'an’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehrin sahip olduğu ekonomik düzeyin iyi halde olması, birçok ürünün uygun fiyatla satılmasına sebebiyet veriyor. Xi'an ucuz uçak bileti alıp, ekonomik alışveriş yapmak isteyen kişilerin şehir merkezinde kurulan merkezleri ziyaret etmesi yeterlidir. Buralarda her kategoriden ürün bulmak mümkündür.
 2. Ticaret açısından gelişmiş olan Xi'an şehrinde, çok sayıda kişinin ticaret yaptığını söylemek gerekir. Xi'an uçak bileti THY firmasını tercih ederek şehre iş adamları seyahat etmektedir. Kendi ticaret alanını geliştirmek amacıyla şehri ziyaret eden insan sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.
 3. Xi'an 3000 yıla yakın kültürüyle varlığını sürdürmektedir. Xi'an uçak bileti Emirates firmasını tercih ederek, kültürel gezi yapan turist sayısı artış gösteriyor. Turistler şehrin varlığını nasıl sürdürdüğü hakkında çeşitli araştırmalar yapmakta ve müzeleri ziyaret etmektedir.
 4. Şehir binlerce yıl varlığını sürdürmüş ve çeşitli tarihi mekanları sınırları içerisinde bulundurmuştur. En ucuz Xi'an uçak bileti alıp, tarihi mekan gezisi yapmak isteyen kişilerin müzeleri ve tapınakları ziyaret etmesi gerekir. Tapınaklar belli saatler içerisinde ziyaretçi kabul etmekte ve bazı tapınakların girişi ücretsizdir.
 5. Çin mutfağının en önemli yemeklerini kendi sınırlarında bulunan restoranlarda sunan Xi'an şehri, dünya mutfağının önemli konumunda bulunmaktadır. Xi'an uçak bileti fiyatları araştırması yaparken, mutfağı konusunda da araştırma yapılmalıdır. Mutfağında bulunan farklı ve çeşit çeşit olan yemekler, herkesin ilgisini çekebilecek lezzete sahiptir.

Xi'an Hakkında

Çin'in, Şensi bölgesinin başkenti olan Xi'an; en büyük şehirlerarasında yer almaktadır. 12 milyon nüfusuyla yoğun bir yapıya sahip olan şehir, birçok alanda kendini geliştirmiştir. Tarihi yaklaşık 3000 yıla yakın ve uzun bir süreye sahiptir. İpek yolu açısından önemli bir konuma sahip olması, şehrin ticaret açısından gelişmiş olduğunun kanıtıdır. Xi'an uçak bileti alarak, şehre gelen birçok kişinin dikkatini çeken bir diğer husus ise üniversite eğitimlerinin yüksek düzeyde olmasıdır.

Xi'an uçak bileti almak için uygun bir zamanı beklemek ve rezervasyon yapmak, daha düşük maliyete sebebiyet verecektir. Şehrin eğitim açısından gelişmiş olması, birçok öğrencinin şehirde kalmasına ve üniversite eğitimini tamamlamasına sebebiyet vermektedir. Hatta öğrencilerin çoğu Xi'an uçak bileti alarak, şehri tanımak amacıyla seyahat etmiştir. Şehrin önceden ebedi şehir olarak nitelendirilmekteydi. Ebedi şehir olarak nitelendirilmesinin sebebiyse sahip olduğu tarihi yapıtlardan ve şehrin uzun süre boyunca varlığını sürdürmesinden kaynaklanmaktadır.

Xi'an Nerede?

Xi'an Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 CNY
Taksi
5 CNY/Km
Tramvay
20 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Xi'an'ın en çok tercih edilen ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler şehrin hemen hemen tüm bölgelerine ulaşım sağlamaktadır. Otobüsler ile her saatte ulaşım sağlamak mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, metro ve taksi gibi ulaşım alternatifleri de bulunmaktadır. Metrolar gece saatlerine kadar hizmet vermekte ve şehir merkezinden diğer ilçelere ulaşımı kolay bir şekilde sağlamaktadır. Metroların duraklarının fazla olması ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Xi'an Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Xi'an’da Gezilecek Yerler

Terra Cotta Askerleri
Zil Kulesi
Davul Kulesi
Müslüman Bölgesi
Büyük Cami
Xi'an'ın Askeri Tarihini Anlatan Müze: Terra Cotta Askerleri

Şehrin askeri anılarını ve yapıtlarını müzede bulundurulması, halk tarafından büyük ilgi görmektedir. Askerlerin hangi özelliklere sahip olduğu ve dönemde nasıl yaşadıkları müzedeki yapıtlardan öğrenilebilmektedir.

Xi'an Manzarasını En İyi Açıdan Gösteren: Zil Kulesi

Işıl ışıl bir görünüme sahip olan Zil Kulesi, şehri en iyi açıdan göstermektedir. Kule, şehir merkezinde yer almaktadır ve turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanlardan bir tanesidir. Kulenin yakınlarında bulunan mekanlarda keyifli vakit geçirmek mümkündür.

Büyük ve Şehir Merkezini Aydınlatan: Davul Kulesi

Turistlerin en çok ziyaret ettiği kulelerden biri olan Davul Kulesi, farklı renkleriyle şehir merkezini aydınlatıyor. Zil Kulesi yakınlarında bulunan kule, birçok turistin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Ünlü Pazarıyla Bilinen: Müslüman Bölgesi

Yıllar boyunca varlığını sürdüren Müslüman bölgesinde ekonomik alışverişi sağlayan pazarlar bulunmaktadır. Turistler bölgede bulunan pazarlardan alışveriş yapmaktadır. Bölgede çok sayıda Müslümanın bulunması ve cemaatin oluşması herkes tarafından bilinmektedir.

742 Yılından Bu Yana Varlığını Sürdüren: Büyük Cami

Uzun zaman boyunca varlığını sürdürmüş ve ülkeye gelen herkesin dikkatini çekmiş olan cami, Müslüman cemaati tarafından büyük ilgi görüyor. Cami, Müslüman bölgesinin yakınlarında bulunuyor.

Xi'an’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Chow Main
Çin Pilavı
Çin Böreği
Wanton

Xi'an, Çin ülkesinin tüm yörelerine ait olan yemekleri kendi sınırlarında bulundurmaktadır. Xi'an uçuş süresi boyunca akla gelebilecek tüm yöresel yemekler, restoranlarda bulunuyor. Xi'an yöresine ait olan yemekler, damakta tat bırakacak kadar lezzetlidir.

Noodle ve Ton Balığıyla Yapılan: Chow Main

Sebze, noodle ve ton balığı karışımıyla yapılan yemek; en meşhur yemeklerden bir tanesidir. Acılı ve acısız çeşitleri bulunmaktadır. Sosla süslenmesi, yemeğe mükemmel bir tat vermekte ve herkesin ilgisini çekmektedir.

Xi'an'ın En Çok Tüketilen Yemeği: Çin Pilavı

Pilav konusunda başarılı olan Çinliler’in, en çok sevdiği yemekler arasında bulunmaktadır. Pilavın lapa olmaması ve sebzelerle lezzetli hale getirilmesi, herkesin merak ettiği bir tadı oluşturmaktadır.

Krep Şeklinde Hazırlanan: Çin Böreği

İçerisinde deniz mahsulleri veya etin konulduğu Çin Böreği, çeşitli sebzelerle süslenmektedir. İçinde bulunan sebzeler ve etin birleşmesiyle, ağızda dağılacak bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Sıcak olarak kahvaltılarda tüketilmesiyle bilinen bir yemektir.

Doyurucu ve Lezzetiyle Bilinen Yöresel Yemek: Wanton

Wanton, Xi'an restoranlarının birçoğunda bulunmaktadır. Soğan, noodle, mantı görünümlü hamur ve özel baharatlarla hazırlanan yemek doyurucu olarak nitelendirilmektedir. Çin'e gelen herkesin bu yemeği tatması tavsiye edilmektedir.

Çin'in En Meşhur ve En Lezzetli Yemeği: Pekin Ördeği

Her şehirde bulunduğu gibi Xi'an'da da bulundan Pekin Ördeği, herkes tarafından lezzetli olarak nitelendirilmektedir. Özel soslarla ve etin lezzetiyle mükemmel bir tat bırakan yemek, restoranların ana menüsünde yer almaktadır.

Konaklama İçin Xi'an Otel Seçenekleri

Xi'an şehrine gelip konaklama probleminin yaşanması mümkün değildir. Xi'an İstanbul uçak saatleri ile uyuşmadan hizmet veren Xi'an otelleri, müşterilerini memnun edebilmek için konforu ön planda tutmaktadır. Şehir merk

Crowne Plaza Xi'an
Sauna, spor salonu, SPA tarzında hizmetler veren otel; beş yıldızlı oteller kategorisinde bulunmaktadır. Odalarında bulunan İnternet, kişisel bakım ürünleri ve tek kullanımlık eşyalar; otelin profesyonel şekilde hizmet verdiğinin göstergesidir. Fiyatları 760 ile 900 TL arasında değişiyor.
No. 1 Zhu Que Zhong Road, 710061, Xi'an, Çin
Grand Park Xi'an
Eğlence ile konforu bir araya getiren otel, en çok tercih edilen ve beş yıldızlı oteller arasında yer almaktadır. Eğlence merkezlerine yakın olması ve müşterilerine konforu sağlaması, müşterilerin memnun kalmasını sağlamaktadır.
12 South Huancheng Road Western section Huancheng Nan Lu Xiduan, 710068, Xi'an, Çin
Gran Meliá Xian
SPA, havuz ve spor salonu gibi hizmetleri müşterisine sunan otel, müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Yolcuların şehre gelip, kendi aktivitelerinden uzak kalmamaları ve dinlenmeleri için çok sayıda hizmet verilmektedir. Fiyatları 750 ile 900 TL arasında değişiyor.
1666 Qujiangchi West Road, Qu Jiang New District, 710054, Xi'an, Çin

Xi'an Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Xi'an 5.857,71 TL 32 Saat
Antalya - Xi'an 5.895,84 TL 13 Saat 30 Dakika
İstanbul - Xi'an 13.950,17 TL 34 Saat 55 Dakika

Xi'an Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Xi'an uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Emirates, Türk Hava Yolları.
 • Xi'an yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Xi'an varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Xi'an olup, bilet fiyatı 5.857,71 TL'dir.
 • Xi'an şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Xi'an ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne
Sarıkamış Kayak Merkezi
Sarıkamış Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks

Xi'an Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
96 Değerlendirme
M*** G***
3 Temmuz Çarşamba
Son yıllarda adını çok duyuyordum nasip oldu sonunda
E*** C***
10 Ağustos Cumartesi
o kadar yeri gezdim en güzeli buraydı
R*** A***
14 Eylül Cumartesi
helal yemek bulabildim çok güzel
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Xi'an Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:26:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Xi An, (Tümü)
SIAT
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699