1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Yeni Zelanda
Uçak Bileti

Nüfus
4 Milyon 700 Bin
Başkent
Wellington
Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Zaman Dilimi
GMT +12
Telefon Kodu
+64
Resmi Dil
İngilizce ve Maori
Ort. Yemek Fiyatı
17 NZD
Ort. İçecek Fiyatı
3 NZD
İstanbul - Wellington Uçuş Süresi
21 Saat
İstanbul - Wellington Uçuş Mesafesi
17.301 Km
Wellington

En Ucuz Türkiye - Yeni Zelanda Uçak Seferleri

İstanbul - Wellington
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
İstanbul - Auckland
Singapore Airlines
28 Tem 2019
Antalya - Auckland
Qatar Airways
24 Tem 2019
İzmir - Auckland
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
Kayseri - Auckland
Türk Hava Yolları
21 Tem 2019
Ankara - Auckland
Qatar Airways
20 Tem 2019

En Ucuz Yeni Zelanda Kalkışlı Uçak Seferleri

Wellington - İstanbul
Jetstar Airways
20 Tem 2019
Auckland - Antalya
Qatar Airways
23 Tem 2019
Auckland - İzmir
Qatar Airways
19 Tem 2019
Auckland - Kayseri
Air New Zealand
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yeni Zelanda Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Yeni Zelanda Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir?

Yeni Zelanda’ya, İstanbul'daki havalimanlarından 16 firma tarafından aktarmalı olarak günlük ortalama 31 sefer yapılıyor. İstanbul Yeni Zelanda arasında en sık uçan hava yolu şirketleri; Emirates, Singapore Airlines, Qantas ve Türk Hava Yolları, olarak sayılabilir.

Yeni Zelanda’dan İstanbul'a gelmek isteyenler Biletall.com üzerinden Yeni Zelanda Türkiye uçak seferleri bilgilerini öğrenebilirler. Yeni Zelanda havalimanında bulunan firmalar ile Yeni Zelanda Türkiye uçuş süresi ise aktarmalı olarak ve 20 saat dolayında gerçekleşiyor.

Yeni Zelanda’ya gitmeyi planlayanların, Yeni Zelanda uçak bileti almak için Biletall.com’a girmeleri yeterlidir. Biletall.com’da Yeni Zelanda uçak bileti rezervasyon işlemleri de kolaylıkla yapılabiliyor.

Online arama yapılarak Yeni Zelanda uçak bileti THY yazılarak, Biletall.com’a ulaşılabilir.

Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyenler, Yeni Zelanda Türkiye arası uçakla kaç saat sorularına en detaylı cevaplar Biletall.com’da mevcuttur. Biletall.com’a girerek, Yeni Zelanda Türkiye uçak saatleri ile en son düzenleneni güncel bilgilere de ulaşılabilir.

Yeni Zelanda Türkiye istikametinde uçuş yapacak misafirler için en ucuz Yeni Zelanda Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com internet sitesinde satışa sunuluyor. İstenilen hava yolu şirketinin uygun Yeni Zelanda Türkiye uçak bileti  Biletall.com’dan alınabilir.

Yeni Zelanda Vize Şartları Neler?

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Şartları

Biletall.com’un Yeni Zelanda en ucuz uçak bileti avantajlarını kullanarak ülkeye gidecekler, vize uygulamalarını önceden bilerek hazırlıklarını tamamlamalıdır.

Yeni Zelanda ülkemizden gelecek vatandaşlarımız için değişik isimlerde ve posta ile müracaat usulü de dahil olmak üzere vize uygulamaktadır.

Vize ücreti alınmıyor.

Yeni Zelanda’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Biletall.com’un kullanıcılarına sunduğu avantajlı Yeni Zelanda uçak bileti fiyatları ile Yeni Zelanda’ya gidecek yolcuların, ülkenin güney yarım kürede olmasından dolayı mevsimlerin bize göre değişik olduğunu bilmesi lazımdır. Bizde sonbahar, Yeni Zelanda’da ise ilkbahar aylarından olan Ekim ayı yağışların az hava sıcaklıklarının en uygun olduğu zamandır.

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda, Avustralya'nın hemen güneyinde, güneybatı Pasifik Okyanusu'nda yer almaktadır. Ülke Avustralya'nın bir parçası değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Yeni Zelanda aslında iki ana adadan (Te Ika-a-Māui ve Te Waipounamu) oluşur. Birçok insanın Yeni Zelanda'ya gitmesinin nedeni biyo çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. 1250 yılına kadar adada hiç insan olmadığı gerçeği nedeniyle, ülke çapında yaşayan birçok bitki, hayvan ve mantar vardır. Yeni Zelanda'da dünyanın her yerinde bulamayacağınız, özellikle kuşlar ve deniz yaşamı açısından yüzlerce hayvan vardır. Ülke değişik topoğrafyaya sahiptir, yüksek dağlardan ve volkanlardan, plajlara ve ormanlara kadar, ülke dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız muhteşem ve güzel manzaralar sunmaktadır.

Yeni Zelanda’nın Başkenti

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’dur.

Yeni Zelanda Nüfusu – Yeni Zelanda Resmi Dili

Yeni Zelanda’nın nüfusu 4,7 milyondur. Ülkede kullanılan resmi diller İngilizce ve Maori'dir.

Yeni Zelanda Para Birimi

Yeni Zelanda’nın para birimi Yeni Zelanda Doları’dır.

Yeni Zelanda’da Saat Kaç?

Türkiye Yeni Zelanda’dan yedi saat geridedir ve Yeni Zelanda Türkiye saat farkı -7'dir. Türkiye’de saat 10.00 iken Yeni Zelanda’da 17.00’dır.

Yeni Zelanda’da Ne Ucuz? Yeni Zelanda’dan Gelirken Ne Getirilir?

Ülkede en ucuz alınacak malzemelerin başında ahşaptan yapılan el oyması takı ve malzemeler geliyor.

Yeni Zelanda Nerede?

Yeni Zelanda’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tamaki Maori Köyü
• Sky Tower
• Mt Maunganui Main Beach
• Deniz Ürünleri
• Doğa Sporları
  1. Ülkenin geçmişini anlamak için halen Maori kültür ve yaşamını tasvir eden bu köyün gezilmesi gerekiyor.
  2. Sky Tower (328 m), 20 yıl boyunca Auckland'ın gökyüzü hattının bir simgesi olarak durdu. Bu adrenalin aktiviteleri, muhteşem yemek ve nefes kesen manzaraların heyecan verici bir merkezidir.
  3. Mükemmel beyaz kum ve dalgalarla yüzmek, sörf yapmak, güneşlenmek ve sosyalleşmek için daha iyi bir yer bulamazsınız.
  4. Ülke deniz ürünlerini sevenler için çok ideal bir konuma sahip ve mutfağı da her çeşit deniz ürünlerinden yapılan enfes yemeklerle dolu.
  5. Ülkenin doğal güzellikleri ve milli parkları ile muhteşem okyanus kıyıları, her türden doğa sporu (dalış, sörf ve doğa yürüyüşü gibi) yapmak için olağan üstü imkanlar sağlıyor.

Yeni Zelanda’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’un Yeni Zelanda Türkiye uçak biletleri ile Yeni Zelanda’ya gitmek için plan yapanlar, ülke hakkındaki önemli bilgilere Biletall.com üzerinden ulaşabilirler.

Wellington

Wellington City, Yeni Zelanda'nın Başkenti ve en kalabalık ikinci bölgesidir. Wellington, Yeni Zelanda'nın siyasi merkezidir, Parlamentoyu, tüm bakanlıklarının merkezlerini ve Yeni Zelanda'daki yabancı diplomatik misyonları barındırır. Wellington aynı zamanda Yeni Zelanda'nın bir kültür merkezidir ve Yeni Zelanda Senfoni Orkestrası Te Papa'ya ev sahipliği yapar, Waitangi'nin orijinal antlaşması ve Katherine Mansfield'ın doğum yeri gibi ulusal hazineler de burada yer alır.

Şehir, dramatik bir liman ve çalı kaplı tepelerin arasında yer almaktadır. Victoria Dağı'nın zirvesinden muhteşem manzaraların keyfini çıkarın ya da Botanik bahçelerine teleferikle ulaşın. Wellington, yürüyerek de keşfedilebilir, şehirde birçok alışveriş merkezi, kafe, restoran ve konaklama yerleri mevcuttur. Şehir ve çevresinde birçok park, bahçe, tarihi ev, müze ve diğer ilgi çekici yerler bulunmaktadır. Wellington'daki popüler yerler arasında Te Papa Müzesi, Wellington Teleferiği, Kapiti Adası Doğa Koruma Alanı ve Wellington Hayvanat Bahçesi sayılabilir.

Auckland

Büyük Auckland bölgesinde 1,37 milyondan fazla nüfusuyla Auckland, Yeni Zelanda'nın en büyük şehridir. Burada farklı kültür, manzara ve tatlar karışımı ile canlı bir şehir bulacaksınız. İki liman arasında yer alan Auckland, koylar, plajlar, limanlar, adalar ve üzüm bağları ile muhteşem bir yerdir. Rangitoto'daki ıssız volkanik ada, Büyük Bariyer adası, dalış yapmak için Goat adası deniz rezervi ve atlayış için Sky Tower gezilecek yerlerin başında bulunuyor. Auckland, kültürel ve demografik çeşitliliğe sahiptir. Auckland şehrinde birçok kültür ve demografi vardır, İngiliz ve Avrupa kültürü ile iç içe güçlü bir Polinezyalı geleneğe sahiptir. Kuzey Adasının kuzeyinde yer alan Auckland, doğuda Hauraki Körfezi, güney-doğudaki Hunua Sıradağları, güney-batıdaki Manukau Limanı ve batıda ve kuzeybatıda Waitakere Sıradağları arasında yer almaktadır. Auckland'ın merkezi bölgesi, Manukau Limanı ve Waitemata Limanı arasındaki dar bir ıskalada yer almaktadır.

Nelson

Nelson, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nın kuzeyinde bulunan bir şehir ve bölgedir. Şehir, Tasman körfezinin doğu kıyısında yer almaktadır, şehrin nüfusu yaklaşık 60.000'dir. Nelson güzel güneşli, ılıman iklimi ve gelişen yerel sanat ve el sanatları sahnesiyle bilinir. Nelson, giyilebilir sanat ve klasik otomobil müzesi dünyasına ev sahipliği yapmaktadır. Nelson'a yakın Abel Tasman, Kahurangi ve Nelson Gölleri ulusal parkı olmak üzere üç milli park bulunuyor. Kent, genellikle etraftaki dağların doğu, batı ve güney yönünde bir at nalı oluşturduğu ve bölgenin kötü hava koşullarından korundukları için sakin kalmaktadır. İklimi genellikle güneşli ve ılımandır.

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Yeni Zelanda’ya, avantajlı Yeni Zelanda uçak bileti alarak gelenler için keyif verecek birçok yer bulunuyor.

Yeni Zelanda’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Yeni Zelanda 15.000 km’lik sahili ile deniz turizminde önemli bir yere sahiptir. Başlıca plajları; Mt Maunganui Main Beach, Piha Beach, Hot Water Beach ve Papamoa Beach olarak sayılabilir.

Yeni Zelanda’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ülkede alışveriş merkezlerine alternatif olan sokak pazarları hemen hemen her bölgede kurulmaktadır. Bu pazarlardan kuzu yünden yapılan halılar, deri işlemeleri ve ahşaptan oyulan objeler alınabilir.

Yeni Zelanda’nın Doğal Güzellikleri

Ülkenin doğal güzellikleri arasında çok fazla bulunan milli parklar üst sıralardadır. Bunlar; Fiordland Ulusal Parkı, Abel Tasman Ulusal Parkı, Queenstown, Rotorua ve Adalar Körfezi olarak sıralanabilir.

Yeni Zelanda’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkenin tarihi gelişimine ışık tutan yerler arasında; The Giant's House, Olveston, Pompallier Mission and Printery ve Tamaki Maori Köyü sayılabilir.

Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Ülkede gezilecek çok yer ve yapılabilecek çok şeye sahip olduğundan, bu bölgelere ulaşım da çok önemli olmaktadır. Uçmak hem kişisel hem de iş seyahati için uzun yolculuklar için popülerdir. Auckland ve Wellington arasında uçuş sadece bir saat sürüyor. Wellington-Christchurch uçuşu, beş veya altı saatlik araba sürüşü ve üç saatlik bir feribot yolculuğuna kıyasla yaklaşık 50 dakika olarak en hızlı ulaşım şeklidir. Zamanınız varsa ve Yeni Zelanda'yı görmek istiyorsanız, araçla seyahat daha uygundur.

Yeni Zelanda'da şehirlerarası demiryolu seyahati büyük ölçüde Auckland, Wellington, Christchurch ve Greymouth arasındaki hizmetlerle sınırlıdır. Ancak, gitmek istediğiniz her yere sizi götürecek kapsamlı otobüs servisleri vardır. Otobüsler, Kuzey ve Güney Adaları arasında düzenli olarak araba ve yolcu taşıyan feribotlarla bağlantı sağlamaktadır.

Feribotla yolculuk ise, doğal güzellikleri keşfetmek ve konforlu bir yolculuk için en ideal ulaşım aracıdır. Özelliklere adalara seyahat lüks feribot hizmetleri veren özel firmalar tarafından gerçekleştiriliyor.

Ülkede araç kiralayarak da seyahat yapabilmek için birçok araç kiralama şirketi ve modern filoları bulunuyor.

Yeni Zelanda’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hangı
Crayfısh
Hokey Pokey Ice Cream
Pavlova

Yeni Zelanda’ya Biletall.com’da ki indirimli Yeni Zelanda uçak bileti fiyatları ile gidenler, okyanus ülkelerinin kendine özgü yemeklerini tadabilirler.

Yer Altı Fırınlarından Gelen Lezzet, Hangı

Kuzu etinin yöresel taze sebzelerle yer altı fırınlarında ağır ağır pişirilmesinden oluşan bu yemek denemesi gereken lezzetlerin başında yer alıyor.

Pahalı Ama Olağanüstü Bir Lezzet, Crayfısh

Birçok ülkede ıstakoz olarak da adlandırılan, büyük kerevitlerden yapılan fiyatı biraz pahalı ama muhteşem bir lezzet.

En Güzel Dondurma, Hokey Pokey Ice Crea

Karamelize edilmiş petekten yapılan bu dondurma, başka ülkelerde bulamayacağınız ilginç ama çok lezzetli bir tat.

Kivinin Pastaya Kattığı Lezzet, Pavlova

Kivi, krema ve diğer yerel meyve karışımlarından yapılan bu pastalar, yemek sonrası tatlı olarak veya sadece içeceklerin yanında ikram ediliyor.

Ülkenin Milli Sebzesi, Kumara

Ülkenin milli ve çok eski tarihlere dayanan tarihi bulunan tatlı patatesi neredeyse tüm et yemeklerinin vazgeçilmezi olmuş.

Yeni Zelanda’da Yenecek En Güzel Yemekler

Bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda’da özellikle deniz ürünleri çok taze bulunuyor ve değişik şekillerde sunuluyor. Bu kapsamda en ilginç ve lezzetli yemek olarak deniz salyangozu (paua) yenilebilir.

Yeni Zelanda Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Auckland - Wellington 314,45 TL 1 Saat 5 Dakika
İstanbul - Wellington 3.938,07 TL 30 Saat 45 Dakika
İstanbul - Auckland 4.381,03 TL 29 Saat 5 Dakika
Atina - Auckland 4.762,23 TL 30 Saat 55 Dakika
Antalya - Auckland 5.093,23 TL 30 Saat 25 Dakika
İzmir - Auckland 5.212,33 TL 30 Saat 25 Dakika
İstanbul - New Plymouth 6.228,22 TL 43 Saat 40 Dakika
Kayseri - Auckland 9.140,75 TL 32 Saat 55 Dakika
Ankara - Auckland 14.752,45 TL 23 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Yeni Zelanda ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer!   Yedi kıta arasında ul
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
19 Ocak 2019
İstanbul’un nüfusu bile 15 milyonken dünya üzerinde nüfusu 100 bine bile yaklaşmayan birçok ülke mevcut. Pek bilinmeyen bu ülkeleri sizler için araştırdık ve bir araya getirdik. Hadi Başlayalım! Naur

Yeni Zelanda Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Auckland
Güzel bir haftasonu oldu bizim için muhteşemdi
Auckland
Kesinlikle öneriyorum memnun kaldım, bir daha gidebilirim hatta
Auckland
Birbirinden farklı bin tane şey ile karşılaşabilirsiniz, farklı biryer
Auckland
Şehrin çok efsanesi var merak için gitmiştim güzeldi
Auckland
Türkiye'de kış soğuklarından kaçmak için tercih edilecek ve gezmekten keyif alınabilecek sıcak biryer
Auckland
Balayı tatili için gitmiştik, insanları çok farklı
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yeni Zelanda Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:12:32
İzmir, (ADB)
ADB
TR
Auckland, (Tümü)
AKLT
NZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948