Yeni Zelanda Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda, Pasifik Okyanusu'nun güneyinde bulunan bir ada ülkesidir.

Yeni Zelanda'ya, İstanbul'daki havalimanlarından 16 firma tarafından aktarmalı olarak günlük ortalama 31 sefer yapılıyor. İstanbul Yeni Zelanda arasında en sık uçan hava yolu şirketleri; Emirates, Singapore Airlines, Qantas ve Türk Hava Yolları, olarak sayılabilir.

Yeni Zelanda'dan İstanbul'a gelmek isteyenler Biletall.com üzerinden Yeni Zelanda Türkiye uçak seferleri bilgilerini öğrenebilirler. Yeni Zelanda havalimanında bulunan firmalar ile Yeni Zelanda Türkiye uçuş süresi ise aktarmalı olarak ve 20 saat dolayında gerçekleşiyor.

Yeni Zelanda'ya gitmeyi planlayanların, Yeni Zelanda uçak bileti almak için Biletall.com'a girmeleri yeterlidir. Biletall.com'da Yeni Zelanda uçak bileti rezervasyon işlemleri de kolaylıkla yapılabiliyor.

Online arama yapılarak Yeni Zelanda uçak bileti THY yazılarak, Biletall.com'a ulaşılabilir.

Yeni Zelanda'ya seyahat etmek isteyenler, Yeni Zelanda Türkiye arası uçakla kaç saat sorularına en detaylı cevaplar Biletall.com'da mevcuttur. Biletall.com'a girerek, Yeni Zelanda Türkiye uçak saatleri ile en son düzenleneni güncel bilgilere de ulaşılabilir.

Yeni Zelanda Türkiye istikametinde uçuş yapacak misafirler için en ucuz Yeni Zelanda Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com internet sitesinde satışa sunuluyor. İstenilen hava yolu şirketinin uygun Yeni Zelanda Türkiye uçak bileti  Biletall.com'dan alınabilir.

Biletall.com'un Yeni Zelanda en ucuz uçak bileti avantajlarını kullanarak ülkeye gidecekler, vize uygulamalarını önceden bilerek hazırlıklarını tamamlamalıdır.

Yeni Zelanda ülkemizden gelecek vatandaşlarımız için değişik isimlerde ve posta ile müracaat usulü de dahil olmak üzere vize uygulamaktadır.

Biletall.com'un kullanıcılarına sunduğu avantajlı Yeni Zelanda uçak bileti fiyatları ile Yeni Zelanda'ya gidecek yolcuların, ülkenin güney yarım kürede olmasından dolayı mevsimlerin bize göre değişik olduğunu bilmesi lazımdır. Bizde sonbahar, Yeni Zelanda'da ise ilkbahar aylarından olan Ekim ayı yağışların az hava sıcaklıklarının en uygun olduğu zamandır.

Yeni Zelanda, Avustralya'nın hemen güneyinde, güneybatı Pasifik Okyanusu'nda yer almaktadır. ülke Avustralya'nın bir parçası değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Yeni Zelanda aslında iki ana adadan (Te Ika-a-M?ui ve Te Waipounamu) oluşur. Birçok insanın Yeni Zelanda'ya gitmesinin nedeni biyo çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. 1250 yılına kadar adada hiç insan olmadığı gerçeği nedeniyle, ülke çapında yaşayan birçok bitki, hayvan ve mantar vardır. Yeni Zelanda'da dünyanın her yerinde bulamayacağınız, özellikle kuşlar ve deniz yaşamı açısından yüzlerce hayvan vardır. ülke değişik topoğrafyaya sahiptir, yüksek dağlardan ve volkanlardan, plajlara ve ormanlara kadar, ülke dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız muhteşem ve güzel manzaralar sunmaktadır.

Yeni Zelanda'nın Başkenti

Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'dur.

Yeni Zelanda Nüfusu – Yeni Zelanda Resmi Dili

Yeni Zelanda'nın nüfusu 4,7 milyondur. ülkede kullanılan resmi diller İngilizce ve Maori'dir.

Yeni Zelanda Para Birimi

Yeni Zelanda'nın para birimi Yeni Zelanda Doları'dır.

Yeni Zelanda'da Saat Kaç?

Türkiye Yeni Zelanda'dan yedi saat geridedir ve Yeni Zelanda Türkiye saat farkı -7'dir. Türkiye'de saat 10.00 iken Yeni Zelanda'da 17.00'dır.

Yeni Zelanda'da Ne Ucuz? Yeni Zelanda'dan Gelirken Ne Getirilir?

ülkede en ucuz alınacak malzemelerin başında ahşaptan yapılan el oyması takı ve malzemeler geliyor.

Yeni Zelanda'ya, Biletall.com'dan en ucuz Yeni Zelanda uçak bileti alarak ülkeyi gezmeye başlayanlar, ülkenin güzellikleri karşısında gezi sürelerini arttırmak zorunda kalabilirler.

ülkenin geçmişini anlamak için halen Maori kültür ve yaşamını tasvir eden bu köyün gezilmesi gerekiyor.

Sky Tower (328 m), 20 yıl boyunca Auckland'ın gökyüzü hattının bir simgesi olarak durdu. Bu adrenalin aktiviteleri, muhteşem yemek ve nefes kesen manzaraların heyecan verici bir merkezidir.

Mükemmel beyaz kum ve dalgalarla yüzmek, sörf yapmak, güneşlenmek ve sosyalleşmek için daha iyi bir yer bulamazsınız.

ülke deniz ürünlerini sevenler için çok ideal bir konuma sahip ve mutfağı da her çeşit deniz ürünlerinden yapılan enfes yemeklerle dolu.

ülkenin doğal güzellikleri ve milli parkları ile muhteşem okyanus kıyıları, her türden doğa sporu (dalış, sörf ve doğa yürüyüşü gibi) yapmak için olağan üstü imkanlar sağlıyor.

Biletall.com'un Yeni Zelanda Türkiye uçak biletleri ile Yeni Zelanda'ya gitmek için plan yapanlar, ülke hakkındaki önemli bilgilere Biletall.com üzerinden ulaşabilirler.

Wellington

Wellington City, Yeni Zelanda'nın Başkenti ve en kalabalık ikinci bölgesidir. Wellington, Yeni Zelanda'nın siyasi merkezidir, Parlamentoyu, tüm bakanlıklarının merkezlerini ve Yeni Zelanda'daki yabancı diplomatik misyonları barındırır. Wellington aynı zamanda Yeni Zelanda'nın bir kültür merkezidir ve Yeni Zelanda Senfoni Orkestrası Te Papa'ya ev sahipliği yapar, Waitangi'nin orijinal antlaşması ve Katherine Mansfield'ın doğum yeri gibi ulusal hazineler de burada yer alır.

Şehir, dramatik bir liman ve çalı kaplı tepelerin arasında yer almaktadır. Victoria Dağı'nın zirvesinden muhteşem manzaraların keyfini çıkarın ya da Botanik bahçelerine teleferikle ulaşın. Wellington, yürüyerek de keşfedilebilir, şehirde birçok alışveriş merkezi, kafe, restoran ve konaklama yerleri mevcuttur. Şehir ve çevresinde birçok park, bahçe, tarihi ev, müze ve diğer ilgi çekici yerler bulunmaktadır. Wellington'daki popüler yerler arasında Te Papa Müzesi, Wellington Teleferiği, Kapiti Adası Doğa Koruma Alanı ve Wellington Hayvanat Bahçesi sayılabilir.

Auckland

Büyük Auckland bölgesinde 1,37 milyondan fazla nüfusuyla Auckland, Yeni Zelanda'nın en büyük şehridir. Burada farklı kültür, manzara ve tatlar karışımı ile canlı bir şehir bulacaksınız. İki liman arasında yer alan Auckland, koylar, plajlar, limanlar, adalar ve üzüm bağları ile muhteşem bir yerdir. Rangitoto'daki ıssız volkanik ada, Büyük Bariyer adası, dalış yapmak için Goat adası deniz rezervi ve atlayış için Sky Tower gezilecek yerlerin başında bulunuyor. Auckland, kültürel ve demografik çeşitliliğe sahiptir. Auckland şehrinde birçok kültür ve demografi vardır, İngiliz ve Avrupa kültürü ile iç içe güçlü bir Polinezyalı geleneğe sahiptir. Kuzey Adasının kuzeyinde yer alan Auckland, doğuda Hauraki Körfezi, güney-doğudaki Hunua Sıradağları, güney-batıdaki Manukau Limanı ve batıda ve kuzeybatıda Waitakere Sıradağları arasında yer almaktadır. Auckland'ın merkezi bölgesi, Manukau Limanı ve Waitemata Limanı arasındaki dar bir ıskalada yer almaktadır.

Nelson

Nelson, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nın kuzeyinde bulunan bir şehir ve bölgedir. Şehir, Tasman körfezinin doğu kıyısında yer almaktadır, şehrin nüfusu yaklaşık 60.000'dir. Nelson güzel güneşli, ılıman iklimi ve gelişen yerel sanat ve el sanatları sahnesiyle bilinir. Nelson, giyilebilir sanat ve klasik otomobil müzesi dünyasına ev sahipliği yapmaktadır. Nelson'a yakın Abel Tasman, Kahurangi ve Nelson Gölleri ulusal parkı olmak üzere üç milli park bulunuyor. Kent, genellikle etraftaki dağların doğu, batı ve güney yönünde bir at nalı oluşturduğu ve bölgenin kötü hava koşullarından korundukları için sakin kalmaktadır. İklimi genellikle güneşli ve ılımandır.

Yeni Zelanda'ya, avantajlı Yeni Zelanda uçak bileti alarak gelenler için keyif verecek birçok yer bulunuyor.

Yeni Zelanda'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Yeni Zelanda 15.000 km'lik sahili ile deniz turizminde önemli bir yere sahiptir. Başlıca plajları; Mt Maunganui Main Beach, Piha Beach, Hot Water Beach ve Papamoa Beach olarak sayılabilir.

Yeni Zelanda'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

ülkede alışveriş merkezlerine alternatif olan sokak pazarları hemen hemen her bölgede kurulmaktadır. Bu pazarlardan kuzu yünden yapılan halılar, deri işlemeleri ve ahşaptan oyulan objeler alınabilir.

Yeni Zelanda'nın Doğal Güzellikleri

ülkenin doğal güzellikleri arasında çok fazla bulunan milli parklar üst sıralardadır. Bunlar; Fiordland Ulusal Parkı, Abel Tasman Ulusal Parkı, Queenstown, Rotorua ve Adalar Körfezi olarak sıralanabilir.

Yeni Zelanda'da Gezilecek Tarihi Yerler

ülkenin tarihi gelişimine ışık tutan yerler arasında; The Giant's House, Olveston, Pompallier Mission and Printery ve Tamaki Maori Köyü sayılabilir.

Yeni Zelanda Gezi Rehberi

ülkede gezilecek çok yer ve yapılabilecek çok şeye sahip olduğundan, bu bölgelere ulaşım da çok önemli olmaktadır. Uçmak hem kişisel hem de iş seyahati için uzun yolculuklar için popülerdir. Auckland ve Wellington arasında uçuş sadece bir saat sürüyor. Wellington-Christchurch uçuşu, beş veya altı saatlik araba sürüşü ve üç saatlik bir feribot yolculuğuna kıyasla yaklaşık 50 dakika olarak en hızlı ulaşım şeklidir. Zamanınız varsa ve Yeni Zelanda'yı görmek istiyorsanız, araçla seyahat daha uygundur.

Yeni Zelanda'da şehirlerarası demiryolu seyahati büyük ölçüde Auckland, Wellington, Christchurch ve Greymouth arasındaki hizmetlerle sınırlıdır. Ancak, gitmek istediğiniz her yere sizi götürecek kapsamlı otobüs servisleri vardır. Otobüsler, Kuzey ve Güney Adaları arasında düzenli olarak araba ve yolcu taşıyan feribotlarla bağlantı sağlamaktadır.

Feribotla yolculuk ise, doğal güzellikleri keşfetmek ve konforlu bir yolculuk için en ideal ulaşım aracıdır. özelliklere adalara seyahat lüks feribot hizmetleri veren özel firmalar tarafından gerçekleştiriliyor.

ülkede araç kiralayarak da seyahat yapabilmek için birçok araç kiralama şirketi ve modern filoları bulunuyor.

Yeni Zelanda'ya Biletall.com'da ki indirimli Yeni Zelanda uçak bileti fiyatları ile gidenler, okyanus ülkelerinin kendine özgü yemeklerini tadabilirler.

Yer Altı Fırınlarından Gelen Lezzet, Hangı

Kuzu etinin yöresel taze sebzelerle yer altı fırınlarında ağır ağır pişirilmesinden oluşan bu yemek denemesi gereken lezzetlerin başında yer alıyor.

Pahalı Ama Olağanüstü Bir Lezzet, Crayfısh

Birçok ülkede ıstakoz olarak da adlandırılan, büyük kerevitlerden yapılan fiyatı biraz pahalı ama muhteşem bir lezzet.

En Güzel Dondurma, Hokey Pokey Ice Crea

Karamelize edilmiş petekten yapılan bu dondurma, başka ülkelerde bulamayacağınız ilginç ama çok lezzetli bir tat.

Kivinin Pastaya Kattığı Lezzet, Pavlova

Kivi, krema ve diğer yerel meyve karışımlarından yapılan bu pastalar, yemek sonrası tatlı olarak veya sadece içeceklerin yanında ikram ediliyor.

ülkenin Milli Sebzesi, Kumara

ülkenin milli ve çok eski tarihlere dayanan tarihi bulunan tatlı patatesi neredeyse tüm et yemeklerinin vazgeçilmezi olmuş.

Yeni Zelanda'da Yenecek En Güzel Yemekler

Bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda'da özellikle deniz ürünleri çok taze bulunuyor ve değişik şekillerde sunuluyor. Bu kapsamda en ilginç ve lezzetli yemek olarak deniz salyangozu (paua) yenilebilir.

Yeni Zelanda Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Yeni Zelanda Havaalanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Christchurch Havalimanı
Auckland Havalimanı
ba-favicon-white