Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yardım Merkezi

Genel
 • HES kodu nedir?

  Covid-19 (Koronavirüs) sebebi ile 4 Haziran'dan itibaren şehirler arası yolculuklar için bilet alım işleminde, her yolcu için HES (Hayat Eve Sığar) kodu bildirilmesi zorunludur. HES Kodu, Covid-19 normalleşme sürecinde alınan yeni kararlar sonucu hava yolu ve kara yolu ile seyahat etmek isteyen yolcuların seyahat için sağlık engeli bulunup bulunmadığının denetlenmesini sağlayan koddur. Uçak ya da otobüs ile seyahat edecek tüm yolcuların seyahatleri öncesinde HES Kodu temin etmiş olması gerekmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES kodu nereden ve nasıl alınır?

  HES Kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile e-devlet üzerinden alınabileceği gibi, doğrudan SMS yolu ile de temin edilebilir.  Örnek mesajda görüleceği gibi, “HES”, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve HES Kodu’nun geçerli olmasını talep ettiğiniz gün süresini aralarında boşluk bırakıp yazarak 2323’e kısa mesaj gönderebilir, HES Kodu temin edebilirsiniz.

  Örnek SMS: HES 12345678901 1234 15

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES kodunu kimler alabilir?

  Seyahat edecek (0-2 yaş arası bebek yolcular hariç) herkesin HES Kodu almış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 (koronavirüs) açısından şüphe duymadığı herkes HES Kodu ile seyahat edebilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES kodu ile ilgili nelere dikkat edilmeli?
  • HES Kodu’nu alınırken seyahat süresini kapsadığına dikkat edilmelidir. Gidiş-dönüş seyahatler için dönüş tarihini de kapsayacak şekilde HES Kodu temin etmelisiniz.
  • Seyahat edecek her bir yolcu bu kodu ayrı ayrı, bireysel olarak temin etmelidir.
  • 0-2 yaş arası bebek yolcular için HES Kodu alınmasına gerek yoktur.
  • HES Kodu alınırken T.C. kimlik numarası, seri numarasının son 4 hanesi gibi bilgilerinizi yanlış girmeniz ya da bu alanlara başka bilgiler girmeniz durumunda kodunuz geçerli olmayacaktır.
  • Biletinizi aldıktan sonra yolculuğunuza kadar sağlık durumunuz HES Kodu ile periyodik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenecek, olası bir şüphe durumunda ise seyahate çıkmanıza izin verilmeyecektir. Bu uygulama, otobüste ve uçakta bulunan tüm yolcuların korunması amaçlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.
  Seyahat Edebilmek İçin Sadece HES Kodu Yeterli Midir?

  HES Kodu, Seyahat İzin Belgesi yerine geçmemektedir.

  Yukarıdaki bilgilere göre temin edebileceğiniz HES kodu seyahatiniz için gereklidir.

  Önceden Satın Alınmış Biletler İçin HES Kodu Nereye Girilir?

  Yurt içi uçuşlarınız için biletinizi önceden satın almış olmanız durumunda HES Kodu’nuzu check-in aşamasında sisteme girebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Seyahatler için alınan önlemler nelerdir?

  Biletall.com olarak tedbirler konusunda firmalar ile iş birliği içerisindeyiz. Seyahatler esnasında HES Kodu şartlarının sağlanması ve maske kullanımı zorunludur. Bazı havalimanı ve otogarlarda seyahat öncesinde ateş ölçümü yapılmakta, ateşi 38’in üzerinde olan yolcuların seyahat etmesine izin verilmemektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Pandemi sürecinde seyahat etmek güvenilir mi?

  Koronavirüs tedbirleri konusunda otobüs ve hava yolu firmalarımız ile iş birliği içerisindeyiz. HES Kodu uygulamasının zorunlu olması, hasta ya da temaslı yolcular firmalar tarafından araç içerisine kabul edilmemektedir. Seyahat esnasında yolcuların ve sorumluların maske takması zorunludur. Önlemler sıkı olarak takip edilmektedir. Gerekli önlemlere dikkat ederek riski düşürmek sizlerin elindedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Seyahatlerde maske takmak zorunlu mu?

  Seyahatler esnasında yolcuların maske takması zorunlu olup, maskesiz yolcular seyahat edememektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277
/ True
16277