Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yardım Merkezi

Pasaport/Vize
 • Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

  Bilet satışı yapılırken herhangi bir şekilde vize kontrolü yapılmamaktadır. Vize temini yolcunun kendi sorumluluğundadır.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Pasaportum olmadan yurt dışı uçak bileti alabilir miyim?

  Bilet satışında ödeme ekranında istenen bilgiler arasında pasaport kontrolü yapılmamaktadır. Pasaport temini yolcunun kendi sorumluluğundadır.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Transit vize nedir?

  Transit vize, seyahatinizin dışındaki vize isteyen başka bir ülkeden aktarma yapacağınız yurt dışı uçuşlarınızda aktarma yaptığınız ülke için gerekli olan kısa süreli vizedir. Normal vizeye göre alması daha basittir. Transit vize hakkındaki diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Schengen Vizesi ile hangi ülkelere gidilebilir?

  - Schengen Vizesi, Schengen Sözleşmesinde yer alan aşağıdaki ülkeler için geçerlidir:

  Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn

  - Schengen Bölgesi’nin bir parçası kabul ediliyor olup, Avrupa kıtasının dışında yer alan özel üyeler şunlardır:

  Azorlar, Madeira ve Kanarya Adaları.

  - Schengen Bölgesi’ne üye olmamasına rağmen sınırları açan ülkeler şunlardır:

  Monako, San Marino ve Vatikan.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Pasaport Türleri Nelerdir?

  Bordo Pasaport, diğer ismi ile Umuma Mahsus Pasaport olarak geçmektedir. Tüm Türk vatandaşlarının alma hakkı bunulan standart pasaporttur.

  Yeşil Pasaport, Hususi Pasaport ismi ile de kullanılmaktadır. Bazı özel koşulları sağlayan devlet memurlarının alma hakkı bulunan pasaporttur. Yeşil pasaport, Avrupa ülkelerini başta olmak üzere birçok ülkeye vizesiz giriş imkanı sağlamaktadır.

  Gri Pasaport, diğer adı Hizmet Pasaportu’dur. Yeşil pasaport şartlarını sağlayamayan devlet memurlarının yurt dışı görevlendirmelerinde görev süresince taraflarına tahsis edilen pasaporttur. Yeşil pasaport ile aynı imkanlara sahiptir.

  Siyah Pasaport, resmi olarak Diplomatik Pasaport olarak da bilinir. Cumhurbaşkanı, başbakan, TBMM üyeleri, büyükşehir belediye başkanları gibi üst düzey bürokratlar ve devlet görevlilerine tahsis edilmektedir.

  Kırmızı Pasaport, Geçici Pasaport olarak bilinmektedir. Yurt dışında pasaport kaybı durumunda Türkiye Cumhuriyeti’nin yurt dışı temsilcileri tarafından verilir. Tek seferlik olarak Türkiye’ye dönme hakkı verir. Başka bir güzergahta veya ikinci bir seferde kullanılamaz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Pasaport nasıl temin edilir?

  İlgili evrakları toplayıp, harç ücretlerini ödedikten sonra; resmi, hizmet ve hususi pasaportlar için il nüfus müdürlüklerine, umumi pasaportlar için ise doğrudan ilçe nüfus müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Pasaport hakkında detaylı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Vize nereden alınır?

  Vize temin etmeniz için gitmeyi planladığınız ülkenin Başkonsolosluğu ya da Konsolosluğu ile görüşebilirsiniz. Vize hakkında detaylı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277
/ True
16277