Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yardım Merkezi

Seyahat Kısıtlamaları
 • Pandemi sürecinde seyahatimi nasıl gerçekleştireceğim?

  İçişleri Bakanlığı kararı gereği otobüs, uçak veya feribot gibi toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleşecek olan şehirler arası seyahatlerde, seferden 14 gün önce çift doz aşısı tamamlanmayan ya da hastalığı geçirmemiş 18 yaş üzeri tüm yolcularımızdan(yabancı uyruklu yolcular dahil) seferden azami 48 saat önce yapılmış PCR testi talep edilecektir. Seyahatlerden önce HES kodu üzerinden yolcuların aşılı/geçirilmiş hastalık veya negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır.

  • 18 yaş altı(18 yaşından gün almamış) yolculardan PCR testi talep edilmeyecektir.
  • Seyahat tarihinden en fazla 6 ay önce düzenlenmiş Covid-19 PCR test sonucu pozitif olan yolcular hastalığı geçirmiş olarak kabul edilir ve PCR testi talep edilmez.
  • Seyahat edebilmek için 2 doz aşının da tamamlanmış ve üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekir. Geçmediği durumda 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu gerekmektedir. Yurt dışına seyahat edecek yolcuların gidecekleri ülkelerde negatif PCR testi talep edilebilir. Bilet almadan önce gideceğiniz ülkenin Covid-19 kurallarını incelemenizi öneririz.

  Not: Yurt dışında aşı olan ancak bilgileri Sağlık Bakanlığı sistemine yansımayan yolcular aşı kartlarını göstererek seyahat edebilirler.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Yabancı yolcular için HES kodu nasıl alınır?

  Pasaport numarası ile HES kodu almak için;
  HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Uyruk (örnek; Ukrayna için "UKR"), pasaport numarası, doğum yılı ve soy ismi yazıp 2023'e SMS göndererek yabancılar için HES kodu alabilirsiniz.
  Örnek: HES UKR 123456789 1991 TKACHENKO

  Türkiye Cumhuriyeti yabancı kimliğine sahip (yabancı kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan) kişiler için;
  HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler.
  Örnek: HES 97123456789 1991 45
  NOT: Türkiye'ye ait, +90 ile başlayan telefon numaralarından 2023'e SMS gönderimi sağlanması gerekmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Çocuklar ailesi olmadan seyahat edebilir mi?

  7-12 yaş grubunda yer alan çocuklar aktarmalı uçuşlar haricinde refakatçisi olmadan seyahat edebilmektedir. Aktarmalı uçuş yapacak olan 7-12 yaş çocuklar ya da 7 yaşından küçük yolcular refakatçi olmadan seyahat edemezler.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277
/ True
16277