Tekrar Dene Kapat
Adana Şakirpaşa Havaalanı
Adana Şakirpaşa Havaalanı 1937 yılında kurulmuş olan ve hala Adana ilinde hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. Hizmet vermekte olan en eski havaalanı olarak bilinen Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezine yakın olması ve sıcak ve samimi ortamı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bir havaalanıdır. Çukurova’da yer alan havaalanı Adana ilinin yanı sıra Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim merkezlerinin de hava ulaşım merkezi olarak hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları, SunExpress, Onur Air, Atlasjet, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi hava yolları şirketlerinin uçuşları bulunan bu havaalanından hem iç hatlar hem de dış hatlar olmak üzere hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Havaalanı içerisinde 569 araç kapasiteli bir otopark yer almasına karşın kapalı bir otopark bulunmamaktadır.

Adana Şakirpaşa Havaalanı

Dumlupınar Mahallesi, 01000 Seyhan/Adana, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 3.5 km

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Adana Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezi noktalarına yakın mesafede yer almaktadır. Yerleşim yerlerine yakın olması sebebi ile havaalanına ulaşım oldukça kolay ve zahmetsizdir. Havaalanına ulaşım servis araçları, taksiler, dolmuş ve otobüs gibi toplu taşıma araçları ile gerçekleştirilmektedir. Havaalanına ulaşım da bu araçlarla çok uzun sürmemektedir.


Adana Şakirpaşa Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Adana Şakirpaşa Havaalanında uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır. Havaalanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken kişisel aktiviteler ile bekleme salonlarında vakit geçirebileceğiniz gibi havaalanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme şansınız bulunmaktadır. Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısı yardımı ile internette vakit geçirebilir, havaalanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir yahut bir şeyler içerken uçuş zamanınızın gelmesini bekleyebilirsiniz. Havaalanı içerisinde oldukça sakin bir ortam bulunması sebebi ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken kitap yahut gazete okuyabilir, bekleme salonlarında kulaklıklarınızı takarak müzik dinleyip internette gezinirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.


Adana Şakirpaşa Havaalanında Neler Var?

Adana Şakirpaşa Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş birçok kuruluş bulunmaktadır. Öncelikle havaalanına giriş yaptıktan sonra bir şeyler yemek yahut bir şeyler içmek amacı ile oturup vakit geçirebileceğiniz cafe ve restoranlar yer almaktadır. Temiz ve nezih olan bu mekânlarda gönül rahatlığı ile bir şeyler yiyip içebilir ve zaman geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra havaalanında ihtiyaçlarınız için lavabo yer almaktadır. Sağlık sorunlarınız durumunda başvurabileceğiniz sağlık hizmetleri bölümü de havaalanı içerisinde yer almaktadır. İhtiyaç dâhilinde kullanılmak üzere banka hizmetleri ve PTT de havaalanı içerisinde yer alan bir diğer hizmet kuruluşudur. Son olarak havaalanı içerisinde 569 araç kapasiteli bir otopark da araçlarınızı bırakabilmeniz için hizmetine sunulmuş bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde engelli vatandaşlar da düşünülerek hazırlanmış olan engelli asansörü de yer almaktadır. Böylece engelli vatandaşlar da havaalanı içerisinde rahatça dolaşabilmektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller:

Havaalanına en yakın olan otel 0.83 km uzaklıkta bulunan Güney Adana Otel’dir. Bu oteli daha sonra Hotel Le Grand, Airport Hotel, Adana Park Hotel, Sedef Hotel, Hotel Grand Plus ve İnci Hotel takip etmektedir. Civarda yer alan otellerin tümü iyi koşullara sahip olup kalınabilecek özelliklere sahiptir.

Adana Şakirpaşa Havaalanı Nerede?