Artvin Hopa Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Artvin Hopa Havalimanı XHQ HHHH

Artvin Hopa Havalimanı Hakkında Bilgi

Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Artvin, Karadeniz'e kıyısı bulunan bir ildir. Artvin, Gürcistan'la olan sınırda yer almaktadır. Artvin'in Nüfusu: 168.068'dür. 2016 yılının verilerine göre 8 İlçe, 9 belediyeye sahip olan Artvin, coğrafi ve kültürel yapısıyla Anadolu'nun diğer bölgelerinden ayrılmaktadır. Artvin boğalarıyla meşhur olmasından dolayı simgesi boğadır. Artvin'in sınırlarının %55'ini ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Artvin ili millî parklarıyla ünlüdür. Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl Sahara Millî Parkı içerisindeki Şavşat-Karagöl ve Borçka-Karagöl görülmeye değer yerlerden biridir.

Artvin'e uçak bileti alarak seyahat etmek isterseniz Biletall.com'dan Hopa Havalimanı'na uçak bileti satın alabilirsiniz. Ancak özel anlaşmalar gereğince iniş havalimanınız, Gürcistan Batum'da bulunan Hopa (Batum) Havalimanı'na olacaktır. Buradan ücretsiz olarak Hopa'ya ulaşımınız otobüsler ile sağlanacaktır.

Artvin'de havalimanı bulunmamaktadır. Gürcistan'ın Batum kentinde yer alan Hopa (Batum) Havalimanı Türkiye ile birlikte hava yolu ulaşımı için kullanılıyor. Artvin şehir merkezi, Hopa (Batum) Havalimanı'na 101 km, Türkiye sınır kapısına 10 km uzaklıkta yer alıyor. Resmi adı Alexander Kartveli olan Hopa (Batum) Uluslararası Havalimanı, Gürcistan'da aktif olarak hizmet vermektedir. Hopa (Batum) Uluslararası Havalimanı kurulduğu 2007 yılından beri Tav Havalimanları tarafından işletilmektedir. Gürcistan ve Türkiye arasında imzalanan özel bir anlaşma sayesinde bölgede bir ilki gerçekleştiren havalimanı, Batum ve Hopa (Artvin) bölgelerine ortak olarak hizmet vermektedir. Yani havalimanı bulunmayan Hopa'ya uçmak için bilet aldığınızda uçak Hopa (Batum) Havaalanına inmektedir. Batum'dan servislerle ücretsiz olarak Hopa'da bulunan terminale ulaştırılıyorsunuz. Artan yolcu trafiğine rağmen daha hızlı hizmet vermeye başlayan Hopa (Batum )Havalimanı, yeni pisti ve terminal binaları ve modern tasarımı ile yolculara kaliteli bir hizmet sunuyor.

Hopa Artvin uçak biletinizi biletall.com'dan alarak Artvin'e seyahat edebilirsiniz. Hopa (Batum) Havalimanı'na iniş yaptığınızda, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir tesis ile karşılaşacaksınız. Havalimanının içinde bulunan restoranda yemek yiyebilir, ATM'lerden para çekebilir, dövizlerinizi bozdurabilirsiniz.

Biletall.com'dan ucuz Hopa uçak bileti alarak kente geldiyseniz, havalimanından şehir merkezine ulaşmak için farklı alternatifleriniz bulunuyor.

Hopa(Batum) Havalimanı'ndan Artvin Hopa'ya ulaşım HAVAŞ otobüsleri ile sağlanmaktadır. HAVAŞ ile Hopa(Batum) Havalimanı'na gelen her uçak için sefer düzenlenmekte olup, inen yolcular Hopa(Batum) Havalimanından kalkan HAVAŞ servisleri ile Sarp Sınır Kapısı ve Hopa Limanı güzergâhını izleyerek Artvin Hopa'ya getirilmektedir. Hopa'dan minibüs veya otobüsle şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Hopa (Batum) Havalimanı'ndan Artvin'e ulaşım için taksi seçeneği pek fazla tercih edilmemektedir. Fiyatları otobüs fiyatlarına göre oldukça pahalı olmaktadır.

Şehir içi ulaşım için halk tarafından çok otobüsler tercih ediliyor. Artvin Kart ile binebileceğiniz otobüslerde tam ücret 1,65 TL Artvin Kartsız ise tam için 1,75 TL karşılığında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

flight
ba-favicon-white