1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Akıllı Arama
"National airline of Uzbekistan"
Uzbekistan Airways Logo
Uzbekistan Airways

Uzbekistan Airways Uzbekistan Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1992
Firma Kısaltması
Uzairways
Firma Merkezi
Taşkent
IATA Kodu
HY
Uçtuğu Şehir Sayısı
14
Çağrı Merkezi
+998 (78) 140 02 00
Uçak Sayısı
30
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Uzbekistan Airways En Ucuz Yurt Dışı (Dış Hat) Uçak Seferleri

Bişkek - Taşkent
Uçak Bileti
07 Şub 2022
Moskova - Taşkent
Uçak Bileti
19 Oca 2022
İstanbul - Taşkent
Uçak Bileti
29 Oca 2022
Tiflis - Taşkent
Uçak Bileti
01 Şub 2022
Taşkent - Tiflis
Uçak Bileti
18 Oca 2022
Taşkent - Antalya
Uçak Bileti
27 Oca 2022
Taşkent - İzmir
Uçak Bileti
05 Şub 2022
Antalya - Taşkent
Uçak Bileti
05 Şub 2022
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Uzbekistan Airways Online Check - in

Özbekistan Hava Yollarının biletlerini online olarak almış olan yolcular, biletlerini aldıkları site üzerinden, şirketin zaman sınırlamaları içinde olmak üzere online olarak check-in de yaptırabilirler.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Özbekistan Hava Yolları yolcularına, anlaşmalı olduğu acentalar ve kendi sitesi üzerinden online check-in yaparken, koltuk seçimi ve yemek siparişi verme işlemlerine de olanak tanımaktadır.

Uzbekistan Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Özbekistan Hava Yolları, bagaj hakkı uygulamasında uçuş sınıflarının yanında uçuş yapılan ülkeleri de kriter olarak koymaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Özbekistan Hava Yolları, diğer uluslararası şirketlerin standartlarına yakın bagaj hakları uygulamaktadır.

Bagaj: Özbekistan Hava Yolları, business class yolcuları için her biri üç boyutta ve en fazla 40 kg olmak üzere toplam 158 cm'yi geçmeyen 2 adet kontrol edilmiş parçayı, ekonomi sınıf yolcuları için ise aynı ebatlarda ve 30 kg olmak üzere 1 parçayı bagaj bölmesinde taşınmak şartı ile bagaj hakkı olarak vermektedir. 2 yaşından küçük yolcular için ise 1 parça ve 10 kg bagaj hakkı tanımaktadır.

Kabin/El Bagajı: Özbekistan Hava Yolları, kabin ve el bagajında ise Business class yolcularına 10 kg, Economy class yolcularına ise 8 kg bagaj hakkı tanıyor. Ayrıca; engelli bir kişi kendi hareketi için özel bir tekerlekli sandalye ve / veya başka cihazlar taşıyabilir. Yolcu, kişisel olmayan kullanım için bu tür eşyaları taşıyorsa, bu bagaj, genel olarak taşıma için kabul edilir ve ücretsiz bagaj ödeneğine dahil edilir. Yolcular el bagajlarına ilave olarak; el çantası, evrak çantası veya klasör, video kamera, uçuş sırasında okunan basılı materyal, çocuk için yiyecek ve bebek seyahat koltuğu, bir şemsiye veya baston, bir ceket, yağmurluk veya başka bir dış giyim parçası ile Duty Free mağazasından bir torba dolusu, ağırlığı 5 kg'ı geçmeyen malzemelerden yanlarında taşıyabilirler.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Özbekistan Hava Yolları, yurt içi yaptığı uçuşlarda fazla bagaj ücreti olarak kilo başına 75 € talep etmektedir.

Yurtdışı: Özbekistan Hava Yolları, yurt dışı uçuşlarında ise, bagaj hakkı uygulamasını kilo ve ölçü yönünden aşan yolcularına sitesinde verdiği oranlar nispetinde ilave bagaj ücretleri almaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Özbekistan Hava Yolları, ABD bağlantılı veya direkt ABD uçuşlarında ise elektronik cihazların kabinde taşınmasına izin vermemektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Özbekistan Hava Yollarının yolcuları bagajlarına ulaşamadıklarını beyan ettiklerinde şu prosedür uygulanmaktadır; Bagaj, aramadan sonraki 21 gün içinde bulunmadığı durumlarda kayıp bagaj olarak kabul edilir, bu durumda başvuru sahibinin belirlenen kurallara uygun olarak tazminat ve inceleme talebinde bulunma hakkı vardır. İnceleme sonucunda yolcunun bagajı ve içindekilerin tamamı bir mutabakat ile yolcuya ödenir. Bagaj gecikmeli olarak bulunursa, gecikmeli teslim edilen gün sayısı oranında gecikme ücreti ödenir, bagaj hasar görmüşse, tamir yoluna gidilir, tamiri pahalı veya çok uzun sürede gerçekleşecek ise yeni bagaj alınarak yolcuya teslim edilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Özbekistan Hava Yollarının bagaj kısıtlama kurallarına göre; uçuş belgeleri, tıbbi kayıtlar, x-ışınları, negatifler, özellikle değerli ve kırılgan eşyaların yanı sıra para, kredi kartları, menkul kıymetler ve belgeler, kıymetli metaller, taşlar, inciler ve ürünleri, yolcular kendileriyle birlikte taşımak zorundadırlar. Şirket, beyan edilen veya beyan edilmemiş bir değer taşıyan taşıma için kabul edilen bagajdan bağımsız olarak, kontrol edilen bagajda taşınırsa, bu eşyaların güvenliğinden sorumlu değildir.

Şirket bagaj bölümünde ise; ateşli silahlar, tabancalar ve askeri eşyalar, delici silahlar ve keskin nesneler, bedensel zarara neden olabilecek sivri veya keskin nesneler, kör uçlu eşyalar, patlayıcı ve yanıcı maddeler, kimyasal ve toksik maddeler ile bunların türevlerinin taşınmasına izin vermemektedir.

Uzbekistan Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Özbekistan Hava Yolları uçuş bileti alan yolcuların biletlerini iptal etmek istemeleri halinde, uçuşa kalan süre hesaplanarak gerekli kesintiler yapıldıktan sonra kalan ücret yolcuya ödenmektedir. Eğer uçuş iptali şirket tarafından yapılmışsa, hiçbir ücret kesilmeden iade edilir ve yolcu isterse daha sonraki uçuşlar için alınacak biletlerde kolaylık sağlanır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Özbekistan Hava Yolları, bebekleri ve çocukları ile yolculuk yapan ailelerin konfor verahat yolculukları için her türlü tedbiri almaktadır. Yalnız uçan çocuklar için ise özel refakat ekibi sunmakta ve refakatçi personel, çocukların uçağa binişinden inişine kadar ve ailesine teslimine kadar geçen süre içindeki tüm gereksinimlerine yardım etmektedir.

 • Hamile Yolcular

Özbekistan Hava Yolları, Hamileliğin 35. Haftadan az olması halinde, jinekolog tarafından imzalanmış ve uçuştan yedi günden az bir zamanda verilmiş olan sağlık sertifikasının varlığında, ikiz hamilelik durumunda, uçuş gününde gebeliğin 32. haftasına kadar, 35 haftadan fazla gebelikte ise, hamile yolcunun bir tıbbi refakatçi eşlik etmesi durumunda izin vermektedir. Bu seyahat, Hava yolu Medikal Servisinin onayına tabidir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Özbekistan Hava Yolları, engelli yolcular için gerekli olan yardımları(bilet alım esnasında bildirilmesi durumunda) yapmak için gerekli ekipmanları uçaklarında bulundurmaktadır. Ateşli ve bulaşıcı hastalığı olanların uçuşlarına ise izin verilmemektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Özbekistan Hava Yolları, evcil hayvanların kabinde ve kargo bölümünde taşınmasına sitesinde yayınladığı koşullar dahilinde izin vermektedir.

 • Seyahat Sigortası

Özbekistan Hava Yolları, satın alınan biletlerin ücretlerine dahil olmak üzere yolcularının hepsine ferdi kaza sigortası uygulamaktadır.

Uzbekistan Airways Müşteri Hizmetleri ve İletişim

Uzbekistan Airways yolcularının uçuşlar hakkında merak ettikleri tüm soruları sorabilmeleri için çağrı merkezi hizmeti bulunmaktadır. +998 (78) 140 02 00 numaralı telefon numarasıyla Uzbekistan Airways çağrı merkezine kolaylıkla ulaşabilir, uçuşunuz ile ilgili tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz.

Uzbekistan Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bişkek - Taşkent 1.127,88 TL 20 Dakika
Taşkent - Bişkek 1.166,65 TL 2 Saat 10 Dakika
Moskova - Taşkent 1.615,67 TL 5 Saat 55 Dakika
Kiev - Taşkent 1.954,51 TL 7 Saat 30 Dakika
St. Petersburg - Taşkent 2.021,31 TL 6 Saat 50 Dakika
İstanbul - Taşkent 2.208,44 TL 6 Saat 30 Dakika
Taşkent - Delhi 2.535,66 TL 3 Saat 30 Dakika
Tiflis - Taşkent 2.602,29 TL 4 Saat
Taşkent - Dubai 2.791,41 TL 2 Saat 35 Dakika
Taşkent - Tiflis 3.024,53 TL 2 Saat 20 Dakika

Uzbekistan Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Uzbekistan Airways uçak bileti ne kadar?

  Uzbekistan Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Bişkek - Taşkent olup, bilet fiyatı 1.127,88 TL'dir.
 • Uzbekistan Airways kaç yılında kuruldu?

  1992 yılında kurulmuştur.
 • Uzbekistan Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Taşkent şehrindedir.
 • Uzbekistan Airways IATA kodu nedir?

  HY uluslar arası IATA kodudur.
 • Uzbekistan Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +998 (78) 140 02 00

Uzbekistan Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
Y*** B***
19 Kasım Pazartesi
Yemek konusunda biraz daha iyi olabilirdi ama güzeldi yolculuk
S*** T***
22 Ekim Pazartesi
İkramlar çok güzel personel biraz daha ilgili olabilir ama onun dışında çok iyi
Ö*** F*** B***
19 Eylül Çarşamba
Biz memnun kaldık şahsen personel falan çok ilgiliydi teşekkürler
E*** Ö***
28 Ağustos Salı
Firma fiyat konusunda kendini geliştirmesi gerekli abartılı fazla
Ö*** M*** S***
31 Temmuz Salı
Arkadaşım yanıma gelsin diye bilet almıştım gelene kadar her yeri ağırmış pişman oldum
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap

Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
Covid-19 (Coronavirus) sürecinde, yolcularımızın sağlığını önemsiyor, tedbirler noktasında Uzbekistan Airways firması ile iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Uçak seyahatinizde HES kodu bildirmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Maske – Mesafe – Hijyen kuralını aklınızdan çıkarmayın. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir!

Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme
Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Uzbekistan Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Uzbekistan Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 18.01.2022 05:05:01 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Taşkent, (TAS)
TAS
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277
/ True
16277