Tekrar Dene Kapat
Adıyaman Havalimanı
Adıyaman Havalimanı 1998 yılında faaliyete geçmiştir. Şehir merkezine 22 km uzaklıkta olan havaalanı, şehrin tek havaalanı olarak dikkat çekmektedir. 2001 yılına kadar Ankara- Adıyaman ve Adıyaman- Ankara olarak hizmet vermekte olan havalimanı daha sonra 2005 yılından sonra ise İstanbul ve Adıyaman olarak da hizmet vermektedir. Havalimanında şu anda da haftada 28 sefer gerçekleştirilmektedir. Bu seferlerin 14 tanesi İstanbul’ a, 14 tanesi ise Ankara’ ya olmak üzere dikkat çekmektedir. Havalimanının iç hatlar ve dış hatlar alanı bulunmaktadır. Ancak iç hatlar bölümü aktif olarak kullanılmaktadır.

Adıyaman Havalimanı

02000 Boztepe/Adıyaman Merkez/Adiyaman, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 22 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şehirden havalimanına ya da havalimanından direkt şehre ulaşmak isterseniz bu hizmet THY’ nin servis hizmetiyle sağlanmaktadır. Otomobil, pikap ya da minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında tercih edebileceğiniz bir diğer hizmet de, midibüs otobüs ve kamyon hizmetleri olarak dikkat çekmektedir. Motor ve motosiklet kullanan kişiler için de böyle bir imkan bulunmaktadır. Fiyatlar da buna oranla değişiklik göstermektedir. Aracınızın niteliğine göre fiyatlar da değişebilir.


Adıyaman Havalimanında Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Adıyaman Havalimanı’ nda uçak beklerken yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Beklerken kahve içebilir ve uçak gelene kadar kısa bir keyif yapabilirsiniz. Bunun dışında havalimanı tarafında da sağlanan birçok hizmet bulunmaktadır. Sağlık hizmetleri bunlar arasında yer almaktadır. Uçuş saatlerinde ilk yardım ve sağlık ünitesinin bulunması, uçak korkusu olan ya da bekleme esnasında sıkıntı yaratacak olan durumların tedavisi için oluşturulmuştur.


Adıyaman Havalimanında Neler Var?

Adıyaman havalimanı büyük bir havalimanı olmasıyla dikkat çekmektedir. Havalimanında beklerken kahve içebileceğiniz yerler, bunun dışında eşyalarınızı yerleştirebilmeniz için emanet dolapları, baka işlemlerinizi giderebilmek ve aynı zamanda para çekebilmek için de ATM’ ler bulunmaktadır. Banka ATM’lerinin tamamı havalimanı içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda kadın ve erkek ayrı olmak üzere banyolar da havalimanının sağlamış olduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Havalimanında berber, araçlarınızın bakıma girebilmesi için araç bakım alanı da bulunan yerler ve hizmet arasında yer almaktadır. Seyahat etmek isteye yolcular, bu alanlarda alışveriş yapabilir, kahve içebilir araçlarla ilgili problemlerini de ayrıca karşılayabilir. Berber hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar da dilerlerse bu hizmetten faydalanabilmektedir. Adıyaman Havalimanı, keyifle kahvenizi yudumlayıp kitap okurken uçağınızın gelmesini bekleyebileceğiniz bir alan olarak dikkat çekmektedir.

 

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havalimanının çevresinde konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Oteller farklı bölgelere dağılmışlardır ve havalimanından çıktıktan sonra otele gitmek isteyen vatandaşlar havalimanının servislerini kullanarak bulundukları otele bırakılmaktadırlar. Adıyaman’ a ziyaretler genellikle iş ve gezi amaçlı yapıldığından ötürü kişiler konaklama için otelleri tercih etmektedirler. Otellere de ulaşım zaman zaman zor olabileceğinden ötürü servis imkanıyla müşterilerin en rahat şekilde gidecekleri yere ulaşmaları amaçlanmıştır. Adıyaman’ da bulunan otelleri kısaca belirtecek olursak; Ünal Otel, Otel Yalaç, Grand Ozan Otel, Otel Beyaz saray, Bozdoğan Otel, Otel Grand İsias ve Otel Anthiochos bu oteller arasında yer almaktadır. Havalimanında uçaktan indikten sonra görevlilere gideceğiniz yeri söyleyerek kısa bir süre zarı içerisinde otele gitmek için yola çıkabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Nerede?