Tekrar Dene Kapat
Amasya Merzifon Havaalanı
Merzifon Havalimanı, Amasya ilinde yer almaktadır. Merzifon şehir merkezine 6 km uzakta olmasıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra, Amasya’ya 45 ve Çorum’a ise 63 kilometre uzaklıkta olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanı’ndan Çorum ya da doğrudan Amasya’ ya geçmek de mümkündür. Havalimanı 2008 yılında Binali Yıldırım tarafından açılmıştır. İç sefer olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kolaylıkla Samsun, Tokat gibi illere de ulaşım sağlamak mümkündür. Bu havalimanının çok yönlü bir bölgede kurulmasıyla açıklanabilmektedir. 2009 Aralık ayından beri haftada her gün 7 sefer olmak üzere, Merzifon- İstanbul ve İstanbul – Merzifon arası uçuşlar gerçekleşmektedir. İlk uçuşu Cidde’ ye yapan havalimanı, artık yurt dışı seferleri de vermektedir.

Amasya Merzifon Havaalanı

Merzifon, 05300 Merzifon/Amasya, Turkey

Merkeze Uzaklık: 6 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Merzifon Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Merzifon’ dan gitmek istediğiniz yere birçok ulaşım hizmeti bulunmaktadır. Havalimanı, bu konuda son derece aktif bir hizmet sağlamış olarak dikkat çekmektedir. Hizmetler çok yönlü olarak gerçekleşmektedir. Çorum’ dan Merzifon Havalimanı’ na Pegasus servisi, Çorum Devlet Tiyatrosu önünden kalkmaktadır. Bunun dışında, Amasya’ dan Merzifon’ a ise THY serisi bulunmaktadır. Aynı zamanda Amasya’ dan Merzifon’ a kalkan Pegasus servisleri de bulunmaktadır. Niksar’ dan doğrudan havalimanına kalkan otobüsler de bulunmaktadır.


Merzifon Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Merzifon’ da uçağınızın kalkmasını beklerken gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Bu aktivitelerden ilki bekleme salonlarında müzik dinelmek ya da havalimanında sayıca çok olan kafelerde tek ya da arkadaşlarınızla oturup sohbet edebilmek e kahvelerinizi yudumlamak olacaktır. Havalimanında hizmet evren ve yiyecek içecek satan birçok kurum bulunmaktadır. Havalimanı’ nda Wifi hizmeti de bulunmaktadır. Uçağınızın gelmesini beklerken Wifi ile internete bağlanabilir, nternetten oyun oynayabilir, chat yaabilir ya da film izleyebilirsiniz. Vermiş olduğu aktif hizmetlerden dolayı son derece dikkat çekmekte olan bir havalimanı niteliği taşıyan Merzifon Havalimanı’ nda zaman zaman çeşitli sergiler de bulunmakta ve vatandalar bu sergileri inceleyebilmektedirler.


Merzifon Havaalanında Neler Var?

Havalimanında eşyalarınızı bırakıp gönül rahatlığıyla arkadaşlarınızla dolaşabileceğiniz emanet ofisleri bulunmaktadır. Bu ofisler siz gelene kadar eşyalarınıza bakmakta ve onlara göz kulak olmaktadır. Ayrıca ATM ler bulunmaktadır. Havalimanında bulunan ATM’ ler yardımıyla para çekebilir, döviz işlemlerinizi yapabilir ya da doğrudan para yatırabilirsiniz. Bilet alabilmeniz için ayrıca bir alan, kullanabilmeniz için banyolar, araç bakım alanları berberler ve market de havalimanı içerisinde yer alan bölmeler arasında yer almaktadır. Bunun dışında elbette cafeler de yer almaktadır. Havalimanı’ nda vip hizmetleri de verilmektedir. Uçağınız kalkana kadar şehir merkezini gezebilirsiniz. Şehir merkezinde de birçok müze, tarihi v doğal mekan da ayrıca bulunmaktadır. Kısa bir sürede gidip gelebileceğiniz bir alana kurulmuş olduğundan dolayı birçok faaliyet yönetilebilmektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havalimanı yakınında da sayıca çok fazla otel bulunmaktadır. Bu otellerin isimlerini kısaya özetleyecek olursak; Büyük Amasya Oteli, The Apple Palace, Otel Grand Pasha, Otel Aydınlı, Korkmaz tel bu oteller arasında bulunmaktadır. Bunun dışında otellere ulaşmak için havalimanından kalkan taksileri kullanabilir, oto kiralama hizmetlerinden de ayrıca faydalanabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havaalanı Nerede?