Tekrar Dene Kapat
Ankara Esenboğa Havalimanı
Esenboğa Havalimanı’nın hizmete girmesinden önce Ankara’ da aktif olarak kullanılmakta olan havalimanı Güvercinlik Havalimanı olarak bilinmektedir. Şu anda teknik hizmet vermekte olarak kullanılır. Uzun süre bu şekilde kullanılmış olan Ankara Esenboğa Havalimanı, daha sonra geliştirilmesi yönünde yeni bir proje başlatılmasından sonra günümüz şeklini kazanmıştır ve şu anda da Türkiye’ nin en büyük 2. Havalimanı olmak üzere de hizmet vermekte olan bir kurumdur. Bunun dışında klinik, eczane maliye bürosu gibi sayısız hizmetin bulunduğu ve her yere kolaylıkla erişimin sağlanabildiği bir yer olarak dikkat çekmektedir. Havalimanının içinde Garanti Bankası’ na ait bir şube de bulunmaktadır. Hediyelik eşya satan yerler, Fast Food yemek için çeşitli kafeler ve bunun gibi sayısız alan da ayrıca Esenboğa Havalimanı içerisinde yer almaktadır. Tesiste hangar ve idari bina da yer almaktadır. Bunun dışında PTT kargo hizmeti ve su deposu da bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı

Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, 06970 Akyurt/Ankara, Turkey

Merkeze Uzaklık: 28 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Aşti’ den her 20 dakika aralıklarla bir olmak üzere otobüsler kalkmakta ve vatandaşları diledikleri yerlere götürmektedir. Ayrıca tüm uçuşlar için de servis bulunmaktadır. Bu servisler ise uçağın piste inmesinden 25 dakika sonra havalimanında olmak üzere ayarlanmıştır. Müşteriler bu süre zarfı içerisinde karınlarını doyurmaları ve eğer isterlerse alışveriş yapabilmeleri için ise zaman tanınmıştır. Esenboğa’ dan taksilerle de hizmet alınmaktadır. Bunun dışında kendi hususi aracınızla da gidebilir ya da Ankara’ da hizmet vermekte olan bir araç kiralama firmasıyla çalışmayı da tercih edebilirsiniz.


Esenboğa Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Esenboğa Havalimanı’ nda müşterilerin yararlanmasını sağlamak amacıyla birçok hizmet verilmektedir. Bu hizmetlerden ilki Wifi desteği olarak bilinmektedir. Vatandaşlar uçaklarını belerken ücretsiz olarak internete girebilir ve bu sayede de dilediklerini yapabilmektedirler. Esenboğa Havalimanı’ nda çok sayıda kafe ve alışveriş yapacak olan bulunmaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında elbette ki Esenboğa Havalimanı’ nın Türkiye’ nin en çok kullanılan havalimanlarından birisi olması ile açıklanabilmektedir. Yerli yabanı birçok turist yıl içerisinde Esenboğa Havalimanı’ na gelmektedir. İçerisinde marketler ve hediyelik eşya satan birçok kurum da ayrıca bulunmaktadır.


Esenboğa Havalimanında Neler Var?

Esenboğa Havalimanı’ nda kullanmanız için birçok hizmet bulunmaktadır. PTT ile bir işiniz bulunuyorsa havalimanının içerisinde yararlanabilmeniz için PTT şubesi ayrıca bir de Garanti Şubesi bulunmaktadır. Bunun dışında havalimanının içerisinde çeşitli bankaların ATM’ leri de ayrıca bulunmaktadır. Kişiler bu sayede para işlemlerini de kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Emanet ofisleri, banyolar, bekleme alanları ve oturmak için alalar Esenboğa Havalimanı’ nda müşteriye sağlanan hizmetler arasında yer almaktadır. Kişiler çok fazla eylemde bulunabilirler.


Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havaalanı yakınında da sayıca çok fazla otel bulunmaktadır. Bu kara’ nın büyük bir il olmasıyla ve gelişmişlik düzeyiyle açıklanabilir. Bu otellerden bazıları: Ankara Hilton, Dedeman, Aktif Metropolitan, Hotel Bilkent, Etap Altıner, Sürmeli Otel, Sheraton otel olarak yorumlanabilmektedir. Aldino, Ayma ve Best oteller de Ankara ilinde konaklayabileceğiniz oteller olarak dikkat çekmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı Nerede?