Tekrar Dene Kapat
Bursa Yeni Şehir Havaalanı
Bursa ilinde bulunan ve yolcu iniş çıkışlarına müsaade eden bir havaalanı olmasıyla bilinmektedir. İç ve dış hatların toplam alanının 5600 metrekare olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda 2.250.000 yolcu alabilme kapasitesi bulunmaktadır. 2001 yılında hizmete açılmış olan ve o zamandan beri de hizmet veren, yıl içinde de çok fazla kişiyi ağırlayan bir havaalanı olmasıyla dikkat çekmektedir. Bursa Yenişehir Havaalanı hem iç hem de dış hatlarda olmak üzere hizmet vermesiyle bilinmektedir. Hem sivil hem de askeri özellik gösteren bir havalimanı olması sebebiyle de oldukça aktif olarak kullanılmaktadır. Bursa şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ön koordinasyon ile gümrük işlemleri de tamamlanmaktadır. Bu sebepten ötürü Bursa Havaalanı, iki piste sahiptir. Çok yönlü hizmet vermektedir. VIP hizmeti de sunmaktadır. Özel hizmet isteyen yolcular da havaalanının bu hizmetinden faydalanabilmektedirler. VIP bölümü daha rahat vakit geçirmek isteyen kişiler içindi ve fiyatlar da buna bağlı olarak farklılık göstermektedir. A8 kategorisinde itfaiyecilik hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda otopark hizmeti de bulunmaktadır. 152 araç 11 otobüsü alacak kadar da büyük bir kapasitesi vardır. Yeni Şehir Havaalanı kargo terminali de bulunmaktadır. Yenişehir Havaalanı 24 saat açık durumdadır ve çalışmaktadır.

Bursa Yeni Şehir Havaalanı

Yolören Mahallesi, Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 50 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Yenişehir Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Kent Meydanından doğruca Yeni Şehir Havaalanı’ na gidebileceğiniz dolmuşlar bulunmaktadır. Aynı zamanda toplu taşıma da bu yönde gitmektedir. Bunun dışında Yenişehir yolu servisini kullanarak da havaalanına gelmeniz mümkündür. Bursa-Yenişehir istikametinde dolmuşlar bulunmakta ve bu dolmuşlar da havaalanına sefer düzenlemektedirler. Son olarak havaalanına gelmenin bir diğer yolu da taksi kullanmak olacaktır. Hem hava alanının çıkışında, hem de oraya gitmek üzere Bursa’ nın her yerinde taksiler hizmet vermektedir.

Yenişehir Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Yenişehir Havaalanı beklerken hiç sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz havaalanları arasında bulunmaktadır. Cafeler, VİP hizmetleri, hediyelik eşya satan yerler, arkadaşlarınızla oturup içecekler içebileceğiniz ve karnınızı doyurabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Bunun dışında alışveriş yapabileceğiniz marketler de bulunmaktadır. Yenişehir havaalanı hem yurt içine hem de yurtdışına sefer düzenleyen bir havaalanı olmasıyla dikkat çeker. Bu sebepten ötürü kişilerin yurtdışına götürmeleri için de hediyelik ve bunun a benzer eşyalar satan çok sayıda mekan bulunmaktadır.

Yenişehir Havaalanında Neler Var?

Yenişehir havaalanı, alabileceğiniz hizmetler açısından son derece gelişmiştir. ATM’ ler, lavabolar, cafe ve restaurantlar, gümrük, sağlık hizmeti, otopark, neredeyse her havaalanında bulunan emanet ofisi Yenişehir havaalanında da bulunan hizmetler arasında yer almaktadır. Bunun dışında Yenişehir Havaalanında alışveriş yapabileceğiniz yerler ve rahatça oturup kahvenizi içebileceğiniz ve kitabınızı okuyabileceğiniz bekleme salonları da bulunmaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Yenişehir Havaalanı çevresinde kişilerin yararlanabileceği çok sayıda otel bulunmaktadır. Bu otellerden bazıları çok lüksken, bazıları da uygun fiyatlı olabilir. Ağaoğlu My Resort, Almira Hotel, Artıç Otel, Holiday Inn Bursa, Hotel Büyükyıldız, Hotel Çelik Palas, Hotel Gönlü ferah, Hotel Kırıcı, Kervansaray, Marıgold Termal & Spa Hotel ve Uslu Hotel, Bursa’ da konaklayabileceğiniz oteller arasında bulunmaktadır

Bursa Yeni Şehir Havaalanı Nerede?