Tekrar Dene Kapat
Denizli Çardak Havaalanı
Çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır. Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır. Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.

Denizli Çardak Havaalanı

20350 Çaltı Köyü/Çardak/Denizli, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 63 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Çardak Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Çardak Havaalanına gelmek istiyorsanız, kendi aracınızı kullanmayı deneyebilirsiniz. Araç otoparkında araçlar için yer bulunmaktadır. Bunun dışında Denizli’ den kalkacak olan dolmuşlar direkt olarak havayoluna gelmektedirler. Ayrıca kişileri yararlanmasını sağlamak adına, taksi hizmetleri de bulunmaktadır. Denizli Havaalanı’ na gelen yolcu servisleri de bulunmaktadır. Bu servisler yolcuların çalışmakta olduğu havayolu firmasıyla bağlantılı olarak belirlenmektedir.


Çardak Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Çardak Havaalanına geldikten sonra uçağınızı belirlerken birçok aktivite yapabilirsiniz. Elbette bu aktivitelerin en çok tercih edilenleri arasında kafe ve restoranlarda yemek yiyip ya da içecek içip uçak saatinin gelmesini beklemek olacaktır. Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla gelerek kafede oturabilir ve uçağın gelmesini bekleyebilirsiniz. Bunun dışında bekleme salonunda oturmak, internet hizmetiyle film izlemek ve internette gezinmek de yapılabilecekler arasında yer alıyor. Aynı zamanda havayolunda VİP hizmeti bulunduğundan dolayı ekstra özel bir hizmet de talep edebilmeniz mümkün görünmektedir. VİP kısımda da beklemeniz mümkündür.


Çardak Havaalanında Neler Var?

Çardak Havaalanı birçok hizmeti alabileceğiniz havaalanları arasında bulunmaktadır. Örneğin havaalanı, uçak beklerken ortaya çıkacak herhangi bir durumun önlenmesi için sağlık hizmetleri vermektedir. Havaalanından dilediğiniz yere gitmek için kullanacağınız taksi hizmetleri, ATM bölümleri ve eşyalarınızı emanet edebileceğiniz dolaplar da ayrıca bulunmaktadır. Bunun dışında havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanlarının olmaza olmazı güvenlik hizmeti de elbette vatandaşlara karşı sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Denizli’ de konaklamak istiyorsanız bu konuyla alakalı olarak tercih edebileceğiniz sayısız otel seçeneği bulunuyor. Günlük pansiyonlardan beş yıldızlı otellere, termal otellerden kamp alanlarına kadar sayısız seçenek Denizli’ de yer alıyor. Bu otellerden bazıları Altın Pansiyon, Ayyıldız Pansiyon, Tripolis Hotel, C/ H Otel, Çivril Paris Otel, Motel Tanman, Umut Termal Otel, Spa Hotel Colossae Otel bunlar arasında bulunmaktadır.

Denizli Çardak Havaalanı Nerede?