Tekrar Dene Kapat
İstanbul Yeni Havalimanı
İstanbul Havalimanı'na uçuş gerçekleştiren havayolu firmaları, seferler ve ucuz uçak bileti fiyatları Biletall.com'da! Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek maliyetli altyapı projesi olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018 tarihinde açıldı. 22 milyar Euro ihale bedeli ve 80 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanlarından birisi oldu. İstanbul Havalimanı'na uçak biletlerini Biletall.com'dan hemen satın alabilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı

Tayakadın Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No. 255 34277 Arnavutköy/İstanbul

Merkeze Uzaklık: 40 km

Havaalanı Galerisi

İstanbul’a Hoş Geldiniz

Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği bir konumda olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş şehridir. Tarih boyunca onlarca farklı medeniyete başkentlik yapmış ve her tarafı tarihle dolu olan bu şehir her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Roma, Bizans ve Osmanlı devletlerinin sayısız kalıntılarının ve eserlerinin bulunduğu İstanbul’da gezilecek yerler oldukça fazladır.

İstanbul Havalimanı uçak bileti almak için başvurabileceğiniz en güvenli adres ise Biletall.com’dur. Havalimanına yolculuk edecek ilk yolculardan olmak isterseniz hemen siz de Biletall.com’a girin, İstanbul Havalimanı’na uçak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alın.

 

İstanbul Yeni Havalimanı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Tamamlanan ilk etabın yıllık yolcu kapasitesi: 80 milyon
 • Tamamı bitirildiğinde yıllık yolcu kapasitesi: 150 milyon
 • Toplam ihale bedeli: 22,152 milyar Euro
 • Atatürk Havalimanı ile kuş uçuşu uzaklık: 35 km
 • Tam kapasitede toplam pist sayısı: 6 adet bağımsız pist
 • Apronun uçak kapasitesi: 500 uçak
 • Kapladığı toplam alan: 77 Kilometrekare
 • 17 katlı ve 90 metre yüksekliğinde olan hava kontrol kulesi, lale figürlü tasarımı ile 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazandı.
 • Havalimanından uçuş gerçekleştirmesi beklenen havayolu firması sayısı: 250
 • 1,3 milyon metrekarelik alana kurulan ana terminal binası, dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olma özelliğine sahip.
 • Tamamının hizmete girmesinin beklendiği tarih: 29 Ekim 2023
 • Havalimanından yapılan ilk uçuş: Türk Hava Yolları’nın 31 Ekim 2018 tarihinde saat 11.10’da gerçekleştirdiği TK2124 kodlu Ankara Esenboğa Havalimanı seferi.

 

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?


Nerede?

 • Şehir merkezine 40 km uzaklıkta.
 • Şehir merkezine 30 dk sürüyor.

 

İstanbul Havalimanı İstanbul’un Arnavutköy semtinde, Avrupa yakasında Karadeniz’e yakın bir noktada bulunmaktadır. Toplam 76,5 kilometrekarelik bir alana kurulmuş olan havalimanı, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında Çatalca, Göktürk ve Arnavutköy kavşağında, Terkos Gölü’nün yakınında bir konuma inşa edilmiştir.

 

Neler Var?

 • İbadet odası
 • Restoran
 • Büfe
 • ATM
 • Duty Free mağazalar
 • Postane

 

2018 yılında ilk etabı tamamlanarak hizmete açılmış olan havalimanı, oldukça modern mimarisi ile dikkat çekmektedir. Dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binasına da sahip olan İstanbul Yeni Havalimanı yolcuları için en ince ayrıntıların bile düşünüldüğü bir yer olarak karşımıza çıkıyor.  

 

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

Yapım aşamasındaki adı ile İstanbul 3. Havalimanı veya Yeni Havalimanı; açılışı gerçekleştirildiğinde açıklandığı üzere İstanbul Havalimanı ulaşım açısından birçok alternatif sunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım otobüs, metro, hızlı tren, taksi ve özel araç seçenekleri ile sağlanacaktır. 2018 yılı sonu itibari ile havalimanına raylı sistem ulaşımı henüz faaliyete geçmemiş olup, inşaatları hızla devam etmektedir.

 

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Ulaşım rehberimizde bulabileceğiniz bilgiler şu şekildedir: 

 • İstanbul Havalimanı Otobüs ile Ulaşım
 • İstanbul Havalimanı Taksi ile Ulaşım
 • İstanbul Havalimanı Metro ile Ulaşım
 • İstanbul Havalimanı Hızlı Tren ile Ulaşım

 

İstanbul Havalimanı Otobüs ile Ulaşım

İstanbul Havalimanı’nın açılışı itibariyle ulaşım için en çok tercih edilen yöntem otobüs olarak görünmektedir.

Yeni Havalimanı’na İETT’nin H2, H3 ve H4 hatları; Havaist’in ise İST1, İST2, İST7 ve İST19 hatları ile ulaşabilirsiniz. Belirtilen seferlerin hat ve durak detayları ise şu şekilde:

 

HAVAİST Durak ve Hatları:

 • (İST1) İstanbul Yeni Havalimanı – Yenikapı hattı

Yenikapı Bakırköy İDO, Kuleli ve ardından Başakşehir Metrokent’ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

 • (İST2) İstanbul Yeni Havalimanı - TÜYAP hattı

TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi ve Bahçeşehir Merkez'den geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşacak.

 • (İST7) Kozyatağı Metro - İstanbul Yeni Havalimanı hattı

Kozyatağı Metro, Tepeüstü ve Kavacık Köprüsü’nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı 'na ulaşacak.

 • (İST19) Taksim-Beşiktaş - İstanbul Yeni Havalimanı hattı

Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği güzergâhını takip ederek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

 

 

İETT Durak ve Hatları:

 • (H2) Mecidiyeköy – İstanbul Yeni Havalimanı Otobüs hattı

H2 numaralı otobüs hattı; Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı rotasını takip ederek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

 • (H3) İstanbul Yeni Havalimanı - Halkalı Otobüs hattı

H3 numaralı otobüs hattında Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi güzergâhını takip ederek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.

 • (H4) İstanbul Yeni Havalimanı - Atatürk Havalimanı Otobüs hattı

H4 numaralı otobüs hattı; Atatürk Havalimanı ve Bahçeşehir Metrokent' ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşacak.

 

İlk etap inşaatı tamamlanarak 29 Ekim 2018 tarihinde resmi açılışı gerçekleştirilen İstanbul Yeni Havalimanı 2019 Ocak ayına kadar tam kapasite ile hizmet veremeyeceğinden dolayı, mevcut uçuş planına göre otobüs saatleri kademeli olarak belirlenecektir.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım Ücretleri

Otobüs ücreti ödemelerinizi İstanbulkart ile yapabilirsiniz. Hat ücretleri en kısa mesafe için 9 TL, en uzun mesafe için ise 30 TL olarak belirlenmiştir.

İST-1 İstanbul Yeni Havalimanı – Yenikapı: 9 TL

İST-2 İstanbul Yeni Havalimanı –TÜYAP: 10 TL

İST-7 İstanbul Yeni Havalimanı – Kozyatağı Metro: 12 TL

İST-19 İstanbul Yeni Havalimanı – Taksim: 9 TL

H-2 İstanbul Yeni Havalimanı – Mecidiyeköy: 2 Tam Bilet

H-3 İstanbul Yeni Havalimanı – Halkalı: 2 Tam Bilet

H-4 İstanbul Yeni Havalimanı – Atatürk Havalimanı: 2 Tam Bilet

Ayrıca otobüs saatlerini de akıllı telefonlarınızdan İETT uygulaması yardımı ile takip edebilirsiniz.

İstanbul yeni havalimanı ulaşım

Kaynak: iett.istanbul/tr/main/news/istanbul-yeni-havalimanina-gidecek-otobus-hat/2235

 

İstanbul Yeni Havalimanı Taksi ile Ulaşım

İstanbul’un her yerinden İstanbul Yeni Havalimanı’na taksi ile ulaşmanız mümkündür. İstanbul Yeni Havalimanı taksi ücretleri ise havalimanının şehir merkezine uzak bir konumda bulunması sebebiyle görece yüksektir. İstanbul’un merkezi noktalarından İstanbul Yeni Havalimanı’na taksi kaç TL yazar işte cevapları:

 

 • Taksim: 102 TL – 30 dk

İstanbul’un merkezi olarak kabul edilen Taksim’den İstanbul Yeni Havalimanı’na taksi ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda eğer taksi E-5 güzergahından giderse 39 km’lik bir yol katedecek ve 102 TL taksi ücreti ödeyeceksiniz. Eğer TEM otoyolunu tercih ederse 50 km’lik mesafe için 129 TL ücret ödemeniz gerecektir.

 • Sarıyer: 97 TL – 30 dk

Sarıyer’den İstanbul Yeni Havalimanı’na E-5 üzerinden 43 km için 112 TL, TEM üzerinden ise 37 km için 97 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

 • Bakırköy: 117 TL – 40 dk

Bakırköy’den İstanbul Yeni Havalimanı’na E-5 üzerinden 45 km için 117 TL, TEM üzerinden ise 47 km için 122 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

 • Büyükçekmece: 147 TL – 50 dk

Büyükçekmece’den İstanbul Yeni Havalimanı’na E-5 üzerinden 57 km için 147 TL, TEM üzerinden ise 60 km için 159 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

 

İstanbul Yeni Havalimanı, 3. köprü yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ve otoyoluna bağlıdır. Dolayısıyla otoyoldan geçerken ödemeniz gereken 5,5 TL’lik ve köprüden geçerken ödemeniz gereken ücretler belirttiğimiz fiyatlara dâhil değildir.

 

İstanbul Havalimanı Metro ile Ulaşım

Şehir merkezinin İstanbul Yeni Havalimanı’na raylı sistem ile bağlantısının sağlanması için 2018 yılı itibari ile inşaat çalışmaları hızla devam etmektedir. Metro ulaşımı için ilk hat olarak açılması planlanan Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı metro hattının 2019 yılı sonunda hizmete girmesi beklenmektedir. Bu hattın devamında inşa edilecek olan Halkalı – İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 6 istasyona sahip olacak. 27 kilometre uzunluğundaki bu hattın ise 2020 sonunda tamamlanması bekleniyor.

Bu hatlar tamamlandığında metro durakları şu şekilde olacaktır:

 1. Gayrettepe
 2. Kâğıthane
 3. Hasdal
 4. Kemerburgaz
 5. Göktürk
 6. İhsaniye
 7. İstanbul Yeni Havalimanı 1
 8. İstanbul Yeni Havalimanı 2
 9. İstanbul Yeni Havalimanı 3
 10. Arnavutköy 1
 11. Arnavutköy 2
 12. Kayaşehir Metrokent
 13. Olimpiyatköy
 14. Halkalı Stadı
 15. Halkalı
 
Taksim’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro İle Nasıl Gidilir?

Taksim’den İstanbul Yeni Havalimanı’na metro ile gitmek için yukarda belirttiğimiz hatların inşasının tamamlandığını varsayarak şöyle bir tarif çıkartılabilir:

Öncelikle Taksim – Yenikapı metrosu ile Şişhane – Haliç Metro Geçiş Köprüsü – Yenikapı hattını takip ederek Yenikapı’ya ulaşmanız gerekmektedir. Buradan Marmaray ile entegre banliyö vasıtasıyla Küçükçekmece’ye ulaşacaksınız. Devamında Küçükçekmece – Başakşehir metro hattı üzerinden Başakşehir’e, oradan ise son hat olan Halkalı – Arnavutköy – İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ile İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşabileceksiniz.

İstanbul yeni havalimanı metro hattı

Kaynak: http://www.igairport.com/tr/istanbul-yeni-havalimani/ulasim

 

İstanbul Havalimanı Hızlı Tren ile Ulaşım

Havalimanına hızlı tren ile ulaşım için inşaat çalışmaları 2018 yılı sonu itibari ile halen devam etmektedir. Proje kapsamında Gebze – Sabiha Gökçen Havalimanı – Yavuz Sultan Selim Köprüsü – İstanbul Yeni Havalimanı güzergahında hizmete alınacak olan İstanbul Yeni Havalimanı YHT hattı devamında ise Halkalı’ya kadar uzanacak.  2020 yılında hizmete alınması beklenen yüksek hızlı tren projeleri sayesinde İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşım da çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

 

İstanbul Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

 

 • Belediye Otobüsleri: 2,60 TL
 • Taksi: 2,50 TL (km başına)
 • Metro: 2,60 TL

 

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

İstanbul gibi trafiği oldukça yoğun olan ve çok kalabalık bir metropolde en çok tercih edilen ulaşım aracı şüphesiz ki metrodur. Trafik çilesine bulaşmadan, kentin birçok noktasına hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz metrolar İstanbul halkı tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro haricinde kentte çok sayıda farklı ulaşım alternatifi de bulunmaktadır. Bunlar arasında otobüs, minibüs, Metrobüs, tramvay, deniz otobüsü ve taksiler bulunmaktadır.

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede?