Tekrar Dene Kapat
Nevşehir Kapadokya Havalimanı
Oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kapadokya bölgesinde 1998 yılının Kasım ayında hava meydanı olarak açılan Kapadokya Havaalanı bir ay sonra Aralık ayında havaalanı statüsüne yükselerek Nevşehir Kapadokya Havaalanı ismini almıştır. Uluslararası sınır kapısı ilan edilen Kapadokya Havaalanı şehir merkezine 30, ilçe merkezine ise 11 km uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kapadokya Havaalanı turistik anlamda büyük önem taşımasının yanı sıra Nevşehir ve komşu illerin ulaşımı konusunda da büyük öneme sahip olan bir sivil hava ulaşım noktası olarak hizmet vermektedir. Havaalanında 7 gün hava trafiği aktif şekilde devam etmektedir. Havaalanı’ndan her gün Türk Hava Yolları’nın düzenlediği seferler ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na ulaşım sağlanmakta ve İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Nevşehir’e dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra Salı, Cuma ve Pazar günleri Pegasus Airlines tarafından düzenlenen seferler ile Nevşehir Kapadokya Havaalanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı – Nevşehir Kapadokya Havaalanı seferleri düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde hem Nevşehir hem de komşu illerin hava ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple havaalanı turistlik anlamda önem taşımasının yanı sıra yerel halkın ulaşımı konusunda da büyük bir öneme sahip olarak hizmet vermektedir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Nevşehir Kapadokya Havaalanı Girişi, 50900 Tuzköyü Bld./Gülşehir/Nevşehir

Merkeze Uzaklık: 30,4 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Kapadokya Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Kapadokya Havalimanı’na ulaşım tercihlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Şehre ve ilçe merkezine çok uzak olmaması sebebi ile toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Toplu taşıma araçları minibüs ve otobüsleri ile Havalimanına ulaşım kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Yine isteğinize bağlı olarak ulaşım konusunda ticari taksileri de tercih edebilirsiniz.

Bu yol ile de Havalimanına kolay ulaşım sağlanabilmektedir.

Kapadokya Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda uçuş saatinizi beklerken gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır. Eğer uçuş saatinizi beklerken yalnız olacaksanız ve bireysel aktiviteler ile zaman geçirebileceğiniz sakin bir ortamda bulunmak istiyorsanız bekleme salonunu tercih edebilirsiniz.

Bekleme salonunda uçuş saatinizi beklerken diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel aktiviteler gerçekleştirebilir ya da yalnız değilseniz yanınızdaki kişi ile çok gürültü çıkarmamak kaydı ile sohbet ederek zamanın geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bekleme salonu içerisinde diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir ya da uçuş saatinize bağlı olarak film ya da dizi izlemeyi tercih edebilirsiniz.

Zaman geçirirken telefon ya da bilgisayar ile halledebileceğiniz işlerinizi halledebilir ya da oyun oynayabilirsiniz. Oldukça sakin olan bekleme salonları bir şeyler okumanız için de olanak tanımaktadır.

Bu alanlarda kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak zamanın geçmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için ise uçuşunuzu beklerken büfeye uğrayabilir ve ihtiyaç duyduğunuz şeyleri alabilirsiniz.

Kapadokya Havalimanında Neler Var?

Kapadokya Havalimanı içerisinde 1500 m2 iç hatlar terminali ve 2000 m2 dış hatlar terminali bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra yolcuların zaman geçirebilmeleri için bir adet bekleme salonu, yolculara hizmet vermek amacı ile 400 araç kapasiteli bir otopark, bir adet sağlık ünitesi ve kafeterya bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Erciyes Pansiyon, Nar Cave House, Hotel Business Yatt, Peri Tower Hotel ve Zümrüt Hotel Havalimanı yakınlarında bulunan otellerdir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Nerede?