Tekrar Dene Kapat
Ordu – Giresun Havalimanı
Ordu ve Giresun şehirlerinin arasına kurulmuş olan Ordu – Giresun Havaalanı Ordu sınırları içerisinde yer alan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. 2015 yılında hizmete girmiş olan Ordu – Giresun Havaalanı Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilmiş olan ilk ve tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Ordu – Giresun havaalanı senelik 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Yeni ve donanımlı bir havaalanı olmasına rağmen Ordu – Giresun Havaalanı ile ilgili gelecek yıllarda uygulamaya konulması planlanan pek çok proje ve yenilik bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nde Ordu ve Giresun illeri arasında yer alan bu havaalanı bu iki ilin de ulaşımı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olup düzenlenen seferler ile her iki il için de ulaşım hizmeti sağlamaktadır.

Ordu – Giresun Havalimanı

Alibey Adası, 52010 Gülyalı/Ordu

Merkeze Uzaklık: 18 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Ordu – Giresun Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

İki farklı il için havaalanına ulaşım konusunda seçenekler bulunmaktadır. Giresun’dan havaalanına gelecek olan yolcular Tirebolu-Espiye-Keşap-Giresun-Bulancak-Piraziz güzergahı ile hizmet vermekte olan HAVAŞ otobüsleri aracılığı ile havaalanına ulaşım sağlayabildikleri gibi isteğe bağlı olarak ticari taksi ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Ordu ilinden gelmek isteyen yolcular için ise Ünye-Fatsa-Kumbaşı-Altınordu-Gülyalı güzergahına sahip bir HAVAŞ otobüsü ile havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra Giresun’a nispeten havaalanına daha yakın olan Ordu’dan ulaşım için yine tercihe bağlı olarak ticari taksilerden yararlanılabilmektedir.

Ordu – Giresun Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Ordu – Giresun Havaalanı’nda uçuş saatinizi beklerken sıkılmadan vakit geçirebilmek için yapabileceğiniz size bağlı olarak gelişecek pek çok aktivite bulunmaktadır.

Son zamanlarda havaalanlarında fotoğraf çekmek oldukça moda olduğundan dolayı havaalanı içerisinde yolcu kullanıma açık olan alanları dolaşarak pencerelerden pist ve uçak fotoğrafı çekmek bu aktivitelerden birisi olarak değerlendirilebilir.

Yolcuların çoğu seyahat edeceği uçağın ve ziyaret ettiği havaalanının fotoğrafını çekip anı olarak saklamaktan hoşlanır, siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra uçuş saatinizi beklerken bekleme salonunda diğer yolcuları rahatsız etmemek şartı ile bireysel olarak aktiviteler yapabilirsiniz.

Bu alanlarda kulaklıklarınız aracılığı ile müzik dinleyebilir ya da yanınızda yer alan teknolojik cihazlara bağlı olarak dilediğiniz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji size uygun bir oyalanma yöntemi değil ise oldukça sakin bir ortam olan bekleme salonunda daha farklı aktiviteler yapmayı deneyebilirsiniz. Bekleme salonları oldukça nezih bir ortama sahip olması ile bir şeyler okumak için oldukça uygun bir ortama sahiptir.

Uçuş saatinizi beklerken burada kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Ordu – Giresun Havaalanında Neler Var?

Ordu – Giresun Havaalanı içerisinde yolculara hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan tesisler bulunmaktadır.

Bu tesisler; kafeterya, lavabo, mescit, bekleme salonları ve otopark gibi alanları kapsamaktadır. Bu alanlar yolcu kullanımına açık olup sefer düzenlendiği sürece aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Başoğlu Bulancak, Hampton By Hilton Ordu, Egas, City Balıktaşı, Belde, Anemon, Karlıbel İkizevler, Ada Loft ve Akamoy Boztepe havaalanı yakınlarında yer alan otellerdir.

Ordu – Giresun Havalimanı Nerede?