Tekrar Dene Kapat
Siirt Havalimanı
Siirt Havaalanı ilk olarak il özel idaresi tarafından 1994 yılında 1600 metrelik tek pist ile kullanıma açıldı. İlerleyen yıllarda bu pist uzatılarak 2000 metreye kadar ulaştı. Yalnızca iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Siirt Havaalanı sivil kategoride yer alan bir havaalanı özelliği taşımaktadır. Havaalanı’ndan düzenli olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile hava trafiği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Siirt Havaalanı sezonluk olarak Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Siirt Havaalanı kurulduğu günden bu yana pek çok kez geliştirme ve iyileştirme çalışmaları ile oldukça modern ve kaliteli bir havaalanı haline getirilmiştir. Bu modernliği daha ileriye taşımak amacı ile oluşturulmuş olan projeler mevcut bulunmakta ve gelecek yıllarda uygulanması planlanmaktadır. Konumu ile de ulaşım konusunda kolaylıklar sağlamakta olan Siirt Havaalanı 2015 yılında toplamda 66626 yolcu taşıyarak 2014 yılı değerlerini %200 arttırmıştır. Bu ivme gelecek yıllarda daha da yükselecek ve Siirt Havaalanı modern şartlar altında hizmet vermeye devam edecektir.

Siirt Havalimanı

Siirt Dilektepe Yolu, 56220 Pınarca Köyü Merkez/Siirt

Merkeze Uzaklık: 13,4 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Siirt Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Siirt Havalimanı nispeten şehir merkezine yakın bir Havalimanı olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple şehir merkezinden Siirt Havalimanı’na ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Belediye otobüsü ile yapacağınız kısa bir yolculuktan sonra oldukça düşük maliyetle Havalimanına ulaşabilirsiniz. Uçuş saatinize yakın bir otobüs tercih ederek Havalimanına zamanında gelebilir ve böylelikle gereğinden fazla beklemek zorunda kalmadan uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Siirt Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Siirt Havalimanı uçuş bekleyen yolcular için birçok imkan tanımakta ve böylelikle zaman geçirmelerine olanak tanımaktadır. Uçuş saatini bekleyen yolcular için Havalimanı içerisinde internet hizmeti bulunmaktadır.

Bu sayede yolcular uçuş saatini beklerken tablet yahut telefonları ile internete bağlanarak zaman geçirme imkanı bulabilmektedir. Buna ek olarak bu esnada internetten halledebileceğiniz işlerinizi hallederek zaman kazanabilir ve zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Havalimanı içerisinde yer alan kafeteryada da zaman geçirmeniz mümkün. Yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu alan içerisinde yalnız değilseniz yakınlarınız ile sohbet ederek zaman geçirebilirsiniz..

Havalimanında yer alan büfeler aracılığı ile de beklerken ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

Bunun yanı sıra isteğinize bağlı olarak uçuş saatinizi beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyabilir ya da kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bekleme salonu oldukça rahat ve sakin bir ortama sahip olduğundan dolayı bu alan içerisinde yaptığınız aktiviteler esnasında diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemeniz gerekmektedir.

Bu alanda kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atabilir veya kulaklıklarınızı kullanmak kaydı ile müzik dinleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Siirt Havalimanında Neler Var?

Siirt Havalimanı içerisinde yolcu kullanımına açık olan 356 metrekarelik bir alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde yolcuların zaman geçirmesi için bekleme salonu, kafeterya ve büfe bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra yolcuların hizmetine sunulmuş bir otopark yer almaktadır. Ayrıyeten Havalimanı içerisinde bir adet de VIP terminal bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Siirt Havalaanı yakınında bulunan tek otel Barden Hotel & SPA’dır.

Siirt Havalimanı Nerede?