Tekrar Dene Kapat
Sinop Havalimanı
1993 yılında hizmete girmiş olan Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Sinop Havaalanı yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olup iç ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Kurulduğu günden bu yana yolcularına hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile yolcu kullanımına açık 343 metrekarelik alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde bir de 100 araç kapasiteli bir otopark yer almaktadır. Sinop Havaalanı’ndan Türk Hava Yolları ve Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile hizmet verilmektedir. Aktarmalı olarak dış hatlar hizmeti sunulmakta olup bu anlamda bulunduğu bölgede büyük önem taşımaktadır. Günümüzde hala hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecekte hizmet kalitesini arttırmaya devam edecektir.

Sinop Havalimanı

Akliman mevkii, Havaaalanı Yolu, 57000 Bostancılı Köyü Merkez/Sinop

Merkeze Uzaklık: 6,2 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Sinop Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Sinop Havalimanı şehir merkezinden 8 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olup ulaşım oldukça zahmetsizdir.

Türk Hava Yolları ile ulaşım Havalimanına kolaylıkla sağlanmakta olup yolcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yolla Havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz gibi isteğinize bağlı olarak taksi ile ulaşımı da tercih edebilirsiniz.

Otobüs saatleri ile uğraşmadan ulaşım sağlamak istiyorsanız taksi ile kısa süre içerisinde Havalimanına ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Buna bağlı olarak yine isteğiniz doğrultusunda Havalimanına ulaşım için araç kiralama hizmetlerinden faydalanma imkanınız bulunmaktadır.

Bu hizmetten yararlanarak kiralayacağınız araç ile Havalimanına kısa süre içerisinde ulaşabilir ve böylelikle eşyalarınızı problem haline dönüştürmeden Havalimanına gelebilirsiniz.

Sinop Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Sinop Havalimanı’nda uçuş saatinizi beklerken sıkılmadan vakit geçirebilmek için yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. Havalimanı içerisinde yolcu kullanıma açık olan alanları dolaşarak pencerelerden pist ve uçak fotoğrafı çekmek bu aktivitelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yolcuların çoğu seyahat edeceği uçağın ve ziyaret ettiği Havalimanının fotoğrafını çekip anı olarak saklamaktan hoşlanır. Eğer siz de bu tarz zevklere sahipseniz uçuş saatinizi beklerken bu tarz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bunun yanı sıra uçuş saatinizi beklerken bekleme salonunda diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel olarak aktiviteler yapabilirsiniz.

Bu alanlarda kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir ya da yanınızda yer alan cihazlara bağlı olarak dilediğiniz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji size uygun bir oyalanma yöntemi değil ise daha klasik yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bekleme salonları oldukça nezih bir ortama sahip olması ile bir şeyler okumak için oldukça uygun bir ortama sahiptir.

Uçuş saatinizi beklerken burada kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Sinop Havalimanında Neler Var?

Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alana sahip olan bir terminal binasına sahiptir. Havalimanı içerisinde yolcuların kullanımına açılmış olan 343 metrekarelik alan yer almaktadır. Bu alan içerisinde 100 araç kapasiteli bir otopark ile yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz adına Havalimanı içerisinde büfe bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Zinos Otel, Hotel Bossinop, Reis Hotel, Sinopark Hotel ve Hotel 117 Havalimanı yakınlarında yer alan otellerden bazılarıdır.

Sinop Havalimanı Nerede?