Tekrar Dene Kapat
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı 2013 yılında Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılmış olan ve Şırnak’a bağlı Cizre’ye 9 km uzaklıkta yer alan sivil havaalanıdır. Şerafettin Elçi Havaalanı yalnızca iç hatlar için hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Doğuda yer alan iller için oldukça önemli bir yere sahip olan havaalanı yolcuların iç hatlar üzerinden seyahat etmeleri için hizmet vermekte ve sürekli gelişme göstermektedir. Yıl içerisinde 500 bin yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı 3500 metrekare üzerine kurulmuş olan terminal binasında yolcularına hizmet vermektedir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Mardin-Şırnak Yolu, 73200 Cizre/Şırnak, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 58,3 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Şerafettin Elçi Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şerafettin Elçi Havalimanı Cizre kentine yaklaşık olarak 9 km uzaklıkta bir mesafeye sahiptir.

Havaalanı ile kent merkezi arasında çok büyük bir mesafe bulunmadığından dolayı havaalanına taksi yahut toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım mümkündür.

Buna ek olarak havaalanının otoparkının da bulunmasının sağlamış olduğu bir imkan dahilinde havaalanına özel araçlarınız ile gelmeniz de mümkündür.

Şerafettin Elçi Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Yalnızca iç hatlar için seferler düzenlemekte olan Şerafettin Elçi Havaalanı’nda iç hatlardan yolculuk yapacak olan yolcuların vakit geçirebilmesi için imkanlar sağlanmış olup uçuş beklerken sıkılmadan zaman geçirebilmeniz düşünülmüştür.

Uçuş saatinizi beklerken oldukça rahat şekilde dizayn edilmiş olan bekleme salonunda bireysel aktiviteler ile vakit geçirmeniz mümkündür.

Bu alanlarda başkalarını rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınızla müzik dinleyebilir yahut internet bağlantısının sağlamış olduğu imkanlar ile telefon veya tabletleriniz ile internete bağlanabilirsiniz.

Yine başka yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde bu alanlarda dizi veya film izleyebilir, videolar seyredebilir ve dilediğiniz başka bir aktivite ile uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Huzurlu bir ortam oluşturmak amacı ile oldukça nizami ve sakin şekilde tutulan bu bekleme salonları okuma yapmanız için de oldukça uygundur.

Bu alanlarda kitap, dergi, gazete ya da dilediğiniz başka bir şey okuyarak vakit geçirebilirsiniz. Pisti gören camlardan fotoğraf çekme imkanınız da bulunmaktadır.

Şerafettin Elçi Havaalanında Neler Var?

Şerafettin Elçi Havaalanı yolcularına kaliteli hizmet sunabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile içerisinde bazı tesisler oluşturmuştur.

Yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile oluşturulmuş olan bu tesisler yıl içinde sürekli uçuşlar gerçekleştirildiğinden dolayı sürekli açık bulunan bölümler olarak hizmet vermektedir.

Şırnak Havaalanı içerisinde bankamatikler bulunmaktadır. Para çekme, para yatırma yahut buna benzer banka işlemlerini bu bankamatik ünitelerinde gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra olası sağlık sorunlarınız için başvurabileceğiniz daimi bir sağlık ünitesi de havaalanı içerisinde yer alarak sizlere hizmet sunmaktadır.

Havaalanında bir adet de 3320 metrekarelik bir alan üzerinde kurulmuş olan bir otopark mevcut bulunmaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Şırnak ili Türkiye’nin doğusunda yer alan bir il olduğundan dolayı oldukça sert bir karasal iklime sahiptir. Bu sebeple bu bölgede çok fazla otel imkanı bulunmamaktadır.

Havaalanına en yakın otel 11,6 km uzaklıkta bir mesafede bulunan Grand Onşar oteldir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Nerede?