Tekrar Dene Kapat
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
1957 yılında inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havaalanı ilk etapta askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Bu şekilde hava trafiğine açılan Nuri Demirağ Havaalanı daha sonra 1990 yılında inşa edilen 2217 metrekare alana sahip olan terminali ile sivil olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile hava trafiğine kapatılan Nuri Demirağ Havaalanı bir yıl sonra tekrar hava trafiğine açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Bu aralıkta 2006 yılında bir süreliğine bakım ve genişletme çalışmaları sebebi ile bir kez daha trafiğe kapatılmış olup yenilenen ve genişletilen pisti ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. 2010 yılında hizmete açılan yeni terminal binası ile hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet vermeye başlamıştır. Seneler içerisinde oldukça büyük gelişmeler gösteren Sivas Nuri Demirağ Havaalanı kendisine özgü bir mimariye sahip olan terminal binası ile oldukça modern bir havaalanı görünüme sahip olmasının yanı sıra yolcularına sunmuş olduğu hizmetler ile de kaliteli hizmet vermekte olan sayılı havaalanları içerisinde yer almaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Yazıbaşı Mh, 58000 Yazıbaşı Köyü Merkez/Sivas

Merkeze Uzaklık: 22,4 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Sivas Nuri Demirağ Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Sivas Havalimanı ilk etapta askeri amaçlı inşa edilerek NATO üssü olarak düşünüldüğünden dolayı şehirden biraz uzakta ve yüksekte konumlanmıştır. Bu sebeple Havalimanına ulaşım konusunda çoğunlukla yolcu servisleri tercih edilmektedir.

HAVAŞ ve Sivas Seyahat bu anlamda hizmet vermekte olan otobüsler olup uçuş saatinize uygun olan bir tanesi ile Havalimanına ulaşımınız gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra tercihinize bağlı olarak ulaşım için belediye otobüslerini de kullanabilmektesiniz.

Havalimanı yakınlarından geçen bu otobüsler ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi ve araç kiralama seçenekleri de Havalimanına ulaşım konusunda tercih edilen diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Tercihinize bağlı olarak taksi ya da araç kiralama hizmetleri ile de Havalimanına zahmetsiz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz aktiviteler tercihlerinize göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Uçuşunuzu beklerken bir şeyler yiyip içmek isterseniz Havalimanı içerisinde yer alan 2 adet kafeteryadan bir tanesini tercih ederek burada zaman geçirme şansınız bulunmaktadır.

Daha sakin ve bireysel zaman geçirmek istiyorsanız oldukça nezih bir ortama sahip olan bekleme salonunu tercih edebilirsiniz. Burada tercihlerinize bağlı olarak kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak zaman geçirebilirsiniz.

Yine bu alanda diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınız ile müzik dinleyebilir ya da buna benzer aktiviteler yaparak uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanında Neler Var?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı içerisinde yolculara hizmet sunabilmek adına 2 adet kafeterya, 1 tane sağlık hizmetleri ünitesi, ATM hizmetleri, 5 tane araç kiralama ofisi ve 1 tane turizm danışma ofisi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra siyasi kişiler yahut bürokratların özel uçak ile iniş yapabilmesi için VIP terminal de bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Buruciye Hotel, Sultan Hotel, Eretna Hotel, Sivas Köşk Hotel ve Sivas Büyük Otel Havalimanı yakınlarında yer alan otellerin başında gelmektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Nerede?