Tekrar Dene Kapat
Tekirdağ Çorlu Havalimanı
Çorlu Havaalanı’nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı’nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan Çorlu Havaalanı’nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir. O günden beri Çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı Çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir. Atatürk Havaalanı’nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden Çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Seymen Mahallesi, 59850 Önerler Köyü Çorlu/Tekirdağ

Merkeze Uzaklık: 13,2 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Çorlu Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Çorlu Havalimanı şehir merkezine 15 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmıştır. Havalimanına ulaşım çoğunlukla otobüs ve servisler ile sağlanmaktadır. Servisler Havalimanı için belirli saatlerde ve belirli güzergahlar üzerinde ulaşım hizmeti sağlamaktadır.

Uçuş saatinize bağlı olarak bu hizmetten yararlanabilme şansınız bulunmaktadır. Servis ile ulaşım sağlamak istemiyorsanız otobüsler ile ulaşım da mevcuttur.

Otobüsler ile Havalimanına kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Yine tercihe bağlı olarak Havalimanına ulaşım taksiler ile de sağlanabilmektedir.

Şehir merkezine çok uzak sayılmayan bir mesafede yer alan Havalimanına isteğinize bağlı olarak taksi, servis ve otobüsler aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır.

Çorlu Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Çorlu Havalimanı’nda uçuş saatinizi beklerken gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır.

Bekleme salonunda uçuş saatinizi beklerken diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel aktiviteler gerçekleştirebilir ya da yalnız değilseniz yanınızdaki kişi ile çok gürültü çıkarmamak kaydı ile sohbet ederek zamanın geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bekleme salonu içerisinde diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir ya da uçuş saatinize bağlı olarak film ya da dizi izlemeyi tercih edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yine diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile yanınızda yer alan elektronik cihazların sağlamış olduğu teknolojileri kullanabilirsiniz.

Zaman geçirirken işlerinizi halledebilir ya da oyun oynayabilirsiniz. Oldukça sakin olan bekleme salonları bir şeyler okumanız için de olanak tanımaktadır.

Bu alanlarda kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak zamanın geçmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için ise uçuşunuzu beklerken büfeye uğrayabilir ve ihtiyaç duyduğunuz şeyleri alabilirsiniz.

Çorlu Havalimanında Neler Var?

Çorlu Havaalanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tesisler oluşturmuştur. Yolcular yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Havalimanı içerisinde bir adet büfe yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Havalimanı içerisinde 297 araç kapasiteli bir otopark da yolcuların hizmetine sunulmuş olup özel aracı ile gelmeyi tercih eden yolcular tarafından kullanılabilmektedir.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Keyf-i Mekan, İstanbul Yıldız Hotel, Poyraz Hotel, Hotel Gülarif ve Şeker Kamp Havalimanı yakınlarında yer alan otellerdendir. Bu otellerin tümü konaklamak için uygun şartları barındırmaktadır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Nerede?