Tekrar Dene Kapat
Uşak Havalimanı
1998 yılında hizmet vermeye başlamış olan Uşak Havaalanı şehre yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bir mevkide konumlanmıştır. Git gide gelişmekte olan ve ileride oldukça önemli bir yerleşim merkezi olacak olan Uşak ilinde yer alan Uşak Havaalanı bu sebeple oldukça önemli bir hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Uşak Havaalanı’nda belirlenen yaz – kış tariflerine bağlı olarak uçuş seferleri düzenlenmekte ve bu doğrultuda yaş – kış tarifelerine göre hizmet verilmektedir. Bazı sebeplerden ötürü 2002 yılında hizmet vermesi durdurulan Uşak Havaalanı 2006 yılında yeniden hizmete girmiş ve sivil hava ulaşımına yeniden açılmıştır. Git gide gelişen bir şehir olan Uşak ilinde konumlanan Uşak Havaalanı daha kaliteli hizmet verebilmek amacı ile gelişmelere devam etmektedir. Günümüzde 1460 metrekarelik bir alana sahip olan terminal binası ile yolcularına hizmet vermektedir.

Uşak Havalimanı

İkisaray Mah., 64000 Merkez/Uşak

Merkeze Uzaklık: 4 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Uşak Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Uşak Havaalanı şehir merkezin 7 km uzaklıkta bulunmaktadır bu sebeple ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmamaktadır. Ulaşım için yolcular genellikle Banaz-Uşak arası hizmet vermekte olan toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir.

Bu otobüsler havaalanı önünden geçerek ulaşımı sağlamaktadır. Bu şekilde otobüsle ulaşım havaalanına ulaşmak için sunulan opsiyonlardan bir tanesidir.

Bir diğer seçenek ise taksi ile ulaşımdır. Tercihinize bağlı olarak ulaşım için taksi hizmeti kullanabilir ve bu şekilde havaalanına yine çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Uşak Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Uşak Havalimanı uçuş bekleyen yolcular için birçok imkan tanımaktadır. Öncelikle uçuş saatini beklerken vakit geçirmek amacı ile meşgale arayan yolculara sunulan internet hizmeti yer almaktadır.

Bu sayede yolcular uçuş saatini beklerken tablet yahut telefonları ile internete bağlanarak zaman geçirme imkanı bulabilmektedir. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada da zaman geçirmeniz mümkün.

Yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu alan içerisinde dilediğiniz kadar zaman geçirebilir ve bir şeyler yiyip içerken uçuş zamanınızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Uçuş saatini beklerken havaalanının bekleme salonlarında vakit geçirmeniz de mümkündür. Bu alanlarda diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile keyifli zaman geçirebilir ve bireysel aktiviteler yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bekleme salonunda isteğinize bağlı olarak uçuş saatinizi beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyabilir ya da kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Tercihinize göre sahip olduğunuz teknolojik cihazlarda oyun oynayabilir, film izleyebilir ya da buna benzer aktiviteler ile zaman geçirebilirsiniz.

Uşak Havaalanında Neler Var?

Uşak Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş alanlar bulunmaktadır. 50 araç kapasitesine sahip olan otopark hizmet amacı ile oluşturulmuş olan alanlardan bir tanesidir.

Yeme içme ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile oluşturulmuş olan kafeterya ve restoranlar da hizmet vermekte olan diğer alanlar arasında yer almaktadır.

Uçuşunuzu beklerken zaman geçirebileceğiniz bekleme salonu da bu alanlar arasında yer alan bir diğer bölümdür.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Uşak Havaalanı’na en yakın otel 5 km uzaklıkta yer alan Ramada Uşak Oteldir.

Bu oteli sırası ile Hotel Onarsan, KremoN Hotel ve Özgöbek Rönesans Hotel de Luxe takip etmektedir.

Uşak Havalimanı Nerede?