Tekrar Dene Kapat
Zonguldak Çaycuma Havalimanı
Karadeniz Bölgesi’nin batı kesiminde yer alan Zonguldak ilinde bulunan Çaycuma Havaalanı ile direkt yahut aktarmalı olarak hemen her bölgeye uçuşlar düzenlenmektedir. Yıllık 500 bin kişiden oluşan yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Zonguldak Çaycuma Havaalanı 2007 yılında hizmete girmiş olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Zonguldak Çaycuma Havaalanı’nın işletmesi yapılan ihale sonucu Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından kazanılmış olup hala bu firma tarafından işletilmeye devam edilmektedir. Günümüzde hala gelişmeye devam etmekte olan Zonguldak Çaycuma Havaalanı gelecekte daha iyi şartlarda hizmet vermeye devam ederek Batı Karadeniz bölgesinde önemli bir havaalanı olarak yer almaya devam edecektir. Zonguldak Havaalanı’nda uçuşlar Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Anadolu Jet, Sun Express, Atlas Jet ve Onur Air tarafından düzenlenen seferler kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Saltukova Yolu, 67970 Hacılar Köyü/Çaycuma/Zonguldak

Merkeze Uzaklık: 46 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Zonguldak Çaycuma Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Çaycuma Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 8 km uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır. Çaycuma Havaalanına ulaşım genellikle toplu taşıma araçları ve servisler ile gerçekleştirilmektedir.

Toplu taşıma araçları ile gerçekleştirilen ulaşım hizmetleri nizam kapısında son bulmaktadır.

Tercihinize bağlı olarak havaalanına taksi ile ulaşım da gerçekleştirebilirsiniz. 40 araç kapasiteli bir otopark imkanı bulunması ile ulaşım özel araçlar ile çok sık sağlanmamaktadır.

Yolcuların geneli toplu taşıma ve servisleri tercih etmektedir.

Zonguldak Çaycuma Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Zonguldak Çaycuma Havaalanı’nda uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz bireysel pek çok aktivite bulunmaktadır. Havaalanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken kişisel aktiviteler ile bekleme salonlarında vakit geçirebileceğiniz gibi havaalanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme şansınız bulunmaktadır.

Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısı yardımı ile internette vakit geçirebilir, havaalanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir yahut bir şeyler içerken uçuş zamanınızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Çaycuma Havalimanı içerisinde oldukça sakin bir ortam bulunması sebebi ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken kitap yahut gazete okuyabilir, bekleme salonlarında kulaklıklarınızı takarak müzik dinleyip internette gezinirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bekleme salonlarında yapacağınız aktiviteler sırasında diğer bekleyen yolcuların huzurunuzu bozmamanız gerekmektedir. Başkalarını rahatsız etmemek kaydı ile bu alanlarda internette dolaşabilir, kulaklıklarınız aracılığı ile müzik dinleyebilir, film izleyebilir yahut buna benzer aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aktiviteler sayesinde bekleme sürenizi değerlendirebilir, işlerinizi uzaktan halledebilir ve zamanın hızlı geçmesi için vaktinizi verimli değerlendirebilirsiniz.

Zonguldak Çaycuma Havaalanında Neler Var?

Zonguldak Çaycuma Havalimanı 1430 metrekare alana sahip bir terminal binası ile hizmet vermektedir.

Bunun yanı sıra terminal içerisinde 40 adet araç kapasiteli bir otopark da yer almakta ve kullanıma sunulmaktadır.

Yine havaalanı içerisinde bir adet VIP salon yer almaktadır. İnternet hizmeti ve kafeterya da havaalanı içerisinde bulunmaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havaalanı yakınında yalnızca iki adet otel yer almaktadır. Bu otellerden ilki Paradise Çaycuma Hotel olarak bilinmektedir. Diğer yakın otel ise Perla Hotel ‘dir.

Otellerin ikisi de konaklama için oldukça iyi şartlara sahiptir.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Nerede?