Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Adıyaman Havalimanı ADF LTCP

Adıyaman Havalimanı Hakkında Bilgi

Adıyaman, Güney Doğu Anadolu bölgemizde bulunan küçük, şirin bir şehirdir. 7.614 kilometrekarelik bir alana kurulan kent aynı zamanda eski antik yerleşim yerlerindendir. 1954 yılına kadar Malatya'ya bağlı bir ilçe konumunda iken, 15 Aralık 1954 yılında çıkartılan yasa ile Malatya'dan ayrılarak il konumuna gelmiştir. Sakin bir kent olarak bilinen Adıyaman; 9 ilçe, 37 belediye ve 406 köyden oluşmaktadır.

Adıyaman sınırlarının kuzeyine çelikhan ve Gerger ilçeleri, batısında ise Gölbaşı ve Besni ilçeleri bulunmaktadır. Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'e sınırı bulunan kentimizden sayılan illere ulaşım kolaydır. Şehir merkezinde Köylü garajı adı verilen otogardan çevre ilçelere, köylere ve civar illere günün her saati araçlar kalkmaktadır.

Adıyaman Havalimanı 1998 yılında hizmete açılmıştır ve o günden bu yana Adıyaman merkezli uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman Havalimanı'ndan İstanbul'a 14, Ankara'ya da 14 olmak üzere haftada 28 sefer düzenlenmektedir. Adıyaman Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 1 milyondur. Kahta yolu üzerinde yer alan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 27 km olup, şehir merkezi ve havalimanı arasında düzenli olarak seferler düzenleyen servisler bulunmaktadır.

Yolcular için gerekli olan temel gereksinimlerin tamamını karşılayabilmek adına tüm olanaklar Adıyaman Havalimanı'nda mevcuttur.

Adıyaman uçak biletialıp havalimanına iniş yaptıysanız şehir merkezine ulaşabilmeniz adına 4 farklı alternatif bulunmaktadır.

Diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı olsa da sağladığı konfor ve hız yüzünden tercih edilebilen taksileri kullanarak havalimanından merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezindeki Mimar Sinan Parkı civarından yolcularını toplayan Havaş servisleri. havalimanından aldığı yolcuları da yine bu noktaya ulaştırır. Bu noktadan şehrin birçok noktasına ulaşabilmeniz mümkündür.

Havalimanına indiğinizde merkeze ulaşımınızı sağlayabilecek son alternatif ise havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından bir araç kiralamaktır.

Küçük bir kent olan Adıyaman'da şehir içi ulaşımı sağlamak için sık tercih edilen ulaşım aracı minibüsler olmaktadır. Düşük fiyatlarla kentin bir çok noktasına bu araçları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white