Amasya (Merzifon) Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Amasya (Merzifon) Havalimanı MZH LTAP

Amasya (Merzifon) Havalimanı Hakkında Bilgi

Eski adı "Amaseia" olan Amasya, Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir kentimizdir. Amasya ilinin 7 ilçesi, 20 beldesi, 349 tane de köyü bulunmaktadır. Kentin doğusunda Tokat, kuzeyinde Samsun, batısında ise çorum bulunmaktadır.

Şehzadeler şehir olarak bilinen bu güzel kent Venedik görüntüsüne sahip binaları ve içinden geçen nehri ile sizi büyüleyecektir. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Amasya'da müzeler, mağaralar ve türkülere bile konu olmuş dağlar keşfetmeniz için sizi beklemektedir.

ülkemizde gezip görülecek yerlerin başında gelen Amasya'ya mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Amasya'ya havayolu ile ulaşımı sağlayabilmek için Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Dış hatlar terminalinin bulunmadığı havalimanından sadece iç hatlar uçuşları yapılabilmektedir.

Amasya Merzifon Havalimanı, sınırları içerisinde bulunduğu Merzifon ilçesine 6 km, Amasya şehir merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Pek büyük olmayan Amasya Merzifon Havalimanı içerisinde yine de yolcular tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmektedirler. Araç kiralama ofislerinden alışveriş yapabileceğiniz büfelere ve yemek yiyip vakit geçirebileceğiniz kafe restoranlara kadar çeşitli kategorilerde imkanlar yolculara sunulmaktadır.

Belediye otobüslerinin hizmet vermediği Amasya Merzifon Havalimanı'ndan ulaşım için taksi, havayolu firmaları servisleri ve araç kiralama yöntemlerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Amasya'nın bir ilçesi olan Merzifon'a kurulmuş olan havalimanı şehir merkezine görece uzak bir konumda bulunmaktadır. Bu yüzden çok aceleniz yoksa taksi ile ulaşım tavsiye edilmez.

Taksileri ve havayolu firmalarının servislerini tercih etmezseniz bir diğer seçenek olarak da havalimanı içerisinde bulunan ofislerden araç kiralayarak hızlı ve konforlu bir biçimde dilediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Amasya'da şehir içi ulaşımda sık kullanılan ulaşım türü minibüslerdir.

Amasya (Merzifon) Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white