Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Ankara Esenboğa Havalimanı ESB LTAC

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi

Tarih öncesinden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan başkent Ankara civarında yapılan arkeolojik kazılar, şehrin tarihinin Yontma Taş Devri'ne kadar uzandığını göstermektedir. Henüz ilk olarak ne zaman ve hangi topluluk tarafından yerleşim yeri olarak kurulduğu bilinmemektedir.

Bununla birlikte şuana kadar Ankara bölgesinde hüküm sürmüş medeniyetler şu şekildedir : Hititler, Frigler, Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Makedonlar, Galatlar, Roma İmparatorluğu, Moğollar, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilindeki çubuk ve Akyurt ilçesi sınırlarında 1955 yılında kurulmuş olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ankara uçak bileti alımlarınızda ulaşacağınız nokta olan Esenboğa Havalimanı, Türk havacılık tarihi süresince bünyesinde iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olmuştur.

Havalimanı bünyesinde yolcular için tüm imkanlar düşünülmüş olup yeme içmeden alışveriş ihtiyaçlarınıza kadar her şey mevcuttur. Ayrıca son yıllarda eklenen bir özellik olarak havalimanı içerisinde yolcuların kullanımı için ücretsiz kablosuz internet bağlantısı sunulmaya başlanmıştır.

ülkemizin başkenti Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmanız için oldukça fazla sayıda alternatif sizleri beklemektedir. Bunlar kısaca Belko Air, Taksi, belediye otobüsleri, Havaş servisleri ve araç kiralama seçenekleridir.

Kent merkezine 28 km uzaklıkta olan havalimanından ulaşım için rahat ve hızlı yol elbette taksilerdir. Ancak diğer alternatiflere göre ücretinin de çok daha fazla olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Havalimanına inen ve kalkan uçakların sefer saatleri ile bağlantılı olarak sefer düzenleyen Havaş araçlarını kullanmanız da mümkündür.

Havalimanına indiğinizde dışarıya adımınızı atmanıza gerek kalmadan bir araç kiralayarak dilediğiniz şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara içerisinde sık kullanılan ulaşım aracı olarak metro gözükmektedir. Hem ulaştığı bölgelerin sayısının fazla oluşu, hem de trafiğe takılmadan hızlı ve konforlu bir şekilde sizi gideceğiniz yere ulaştırması bu durumun önde gelen etkenlerinden olmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white