Erzincan Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Erzincan Havalimanı ERC LTCD

Erzincan Havalimanı Hakkında Bilgi

Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Fırat Nehri'nin kuzeyinde bulunur. Tarihi açıdan çok önemli bir konumda yer alır ve ipek yolu adı verilen ve uğruna büyük medeniyetlerin kanlı savaşlar yaptıkları ticaret yolu üzerinde konumlanmıştır.

Tarih boyunca Erzincan toprakları üzerinde Hitit, Urartu, Med, Pers ve Helen medeniyetleri hüküm sürmüştür. Malazgirt zaferi ile birlikte Türkler'in hakimiyetine girmiştir.

1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir.

Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Erzincan Havaalanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır.

Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Erzincan Havaalanıiçerisinde yolcular için oluşturulmuş olan kafeterya, otopark, sağlık hizmetleri ünitesi, PTT hizmetlerinin yanı sıra bir de misafirhane bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde özel uçaklar için oluşturulmuş olan VIP salon, iç ve dış hatlar terminali, bekleme salonu, mescit, lavabo ve eğitim amaçlı oluşturulmuş olan bir de salon bulunmaktadır.

Erzincan Havaalanıile şehir merkezi arasında 9 km mesafe bulunmaktadır bu sebeple havaalanına ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır.

Ulaşım konusunda tercihlerinize bağlı olarak ticari taksileri ya da dolmuş taksileri tercih edebilirsiniz.

Havalimanı servislerini tercih etmeyenler için şehir merkezine ulaşım için uygun yöntem taksiler olmaktadır. Havalimanı kente fazla uzak bir konumda olmadığı için bütçenizi de fazla zorlamaz.

Eğer kentte bir süre kalmayı planlıyor iseniz havalimanından çıkmadan araç kiralama ofislerinden hizmet alarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Erzincan içerisinde şehir içi ulaşım amacıyla sık kullanılan araçlar minibüslerdir.

Erzincan Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white