Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Van Ferit Melen Havalimanı VAN LTCI

Van Ferit Melen Havalimanı Hakkında Bilgi

Türkiye'nin doğunda bulunan ilimiz Van, yüzyıllardır bir çok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle kendine has özellikleri olan bir yer haline gelmiştir.

Misafirperver olan Van'ın kahvaltısı oldukça meşhurdur. Kendisine has şivesi ile samimiyet kuran bir halka sahiptir.

Bunların yanı sıra tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile de ön planda bulunmaktadır. Van uçak bileti alarak sizde seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

1943' te hizmete giren havalimanı Van ilimizde önemli bir konumdadır. 2011 senesinde ise uluslararası ulaşıma açılmıştır. Türkiye'de ilk uydu ile iniş sistemi bu Van Ferit Melen Havalimanı'nda 2012 senesinde yapılmıştır.

Ferit Melen Havaalanı içerisinde uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Havaalanında yer alan internet hizmeti ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken internette vakit geçirerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada zaman geçirebilirsiniz. Yemek yeme, bir şeyler atıştırma yahut bir şeyler içme imkanı sunan oldukça temiz bir kafeteryada zaman geçirerek uçuşunuzu bekleyebilirsiniz.

Van Fer it M elen Havalimanı şehir merkezine yakıın bir mesafede konumlanmıştır. Havaalanına ulaşım konumu sebebi ile oldukça kolaydır.

Ulaşım konusunda seri araçlar olan taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş servislerinden faydalanarak hem konforlu hem ekonomik ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiyenin çoğu ilinde hizmet vermekte olan Havaş. Van havalimanında da hizmet vermektedir.

Kendinize uygun araçlar bulabileceğiniz bir çok araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Ofislerden araç kiralayarak özgür bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüsler gerek kapasitesinin fazla olması gerekse uygun fiyatları ile Van'ın çok kullanılan ulaşım araçları arasında otobüsler yer alır.

Van Ferit Melen Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white