Nevşehir Kapadokya Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Nevşehir Kapadokya Havalimanı NAV LTAZ

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Hakkında Bilgi

İç Anadolu'nun tarih kokan şehirleri arasında yer alan Nevşehir, Kapadokya bölgesi ve peri bacalari ile bütünleşmiştir.

Belkide İç Anadolu'nun çok yabancı turist alan şehirleri arasındadır.

Fotoğraf çekinmek, gün doğumun da balona binmek, doğal güzellikleri gezmek ve üzüm bahçelerinde dolaşmak gibi aktivitelerin doğru adresi Nevşehir'dir.

Oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kapadokya bölgesinde 1998 yılının Kasım ayında hava meydanı olarak açılan Kapadokya Havaalanı bir ay sonra Aralık ayında havaalanı statüsüne yükselerek Nevşehir Kapadokya Havaalanı ismini almıştır.

Uluslararası sınır kapısı ilan edilen Kapadokya Havaalanı şehir merkezine 30, ilçe merkezine ise 11 km uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kapadokya Havaalanı turistik anlamda büyük önem taşımasının yanı sıra Nevşehir ve komşu illerin ulaşımı konusunda da büyük öneme sahip olan bir sivil hava ulaşım noktası olarak hizmet vermektedir. Havaalanında 7 gün hava trafiği aktif şekilde devam etmektedir.

Havaalanı'ndan her gün Türk Hava Yolları'nın düzenlediği seferler ile İstanbul Atatürk Havaalanı'na ulaşım sağlanmakta ve İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan Nevşehir'e dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra salı, cuma ve pazar günleri Pegasus Airlines tarafından düzenlenen seferler ile Nevşehir Kapadokya Havaalanı - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Nevşehir Kapadokya Havaalanı seferleri düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır.

Bu şekilde hem Nevşehir hem de komşu illerin hava ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple havaalanı turistlik anlamda önem taşımasının yanı sıra yerel halkın ulaşımı konusunda da büyük bir öneme sahip olarak hizmet vermektedir.

Kapadokya Havalimanı içerisinde 1500 m2 iç hatlar terminali ve 2000 m2 dış hatlar terminali bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra yolcuların zaman geçirebilmeleri için bir adet bekleme salonu, yolculara hizmet vermek amacı ile 400 araç kapasiteli bir otopark, bir adet sağlık ünitesi ve kafeterya bulunmaktadır.

Kapadokya Havalimanı'na ulaşım tercihlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Şehre ve ilçe merkezine çok uzak olmaması sebebi ile ulaşım konusunda pek sıkıntı yaşanmamaktadır.

Ulaşım konusunda rahat etmek istiyorsanız taksileri tercih edebilirsiniz. Taksileri tercih eden yolcular diğer ulaşım araçlarını tercih eden yolculara göre daha hızlı ulaşım sağlayacaktır.

En çok tercih edilen ulaşım araçlardan olan Havaş. neredeyse her havalimanında olduğu gibi Kapadokya Havalimanı'nda da hizmet vermektedir.

çeşitli ilçelere gidecekseniz veya kalabalık şekilde ulaşım sağlayacaksanız çeşitli araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayarak ulaşımlarınızı daha rahat şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sefer sayısının fazla olması ve ekonomik açıdan daha kullanılabilir olması açısından otobüsler sıkça tercih edilmektedir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white