Siirt Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Siirt Havalimanı SXZ LTCL

Siirt Havalimanı Hakkında Bilgi

Türklerin Anadolu'da ilk yerleştiği topraklar arasında yer alan Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır. 7 ilçeye sahip olan Siirt, bölgenin kalabalık şehirleri arasında yer almaktadır.

Tarih kokan bu topraklara sizde Siirt uçak bileti alarak seyahat edeblirsiniz

Siirt Havaalanı ilk olarak il özel idaresi tarafından 1994 yılında 1600 metrelik tek pist ile kullanıma açıldı. İlerleyen yıllarda bu pist uzatılarak 2000 metreye kadar ulaştı. Yalnızca iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Siirt Havaalanı sivil kategoride yer alan bir havaalanı özelliği taşımaktadır. Havaalanı'ndan düzenli olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile hava trafiği sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra Siirt Havaalanı sezonluk olarak Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Siirt Havaalanı kurulduğu günden bu yana pek çok kez geliştirme ve iyileştirme çalışmaları ile oldukça modern ve kaliteli bir havaalanı haline getirilmiştir. Bu modernliği daha ileriye taşımak amacı ile oluşturulmuş olan projeler mevcut bulunmakta ve gelecek yıllarda uygulanması planlanmaktadır.

Konumu ile de ulaşım konusunda kolaylıklar sağlamakta olan Siirt Havaalanı 2015 yılında toplamda 66.626 yolcu taşıyarak 2014 yılı değerlerini %200 arttırmıştır. Bu ivme gelecek yıllarda daha da yükselecek ve Siirt Havaalanı modern şartlar altında hizmet vermeye devam edecektir.

Siirt Havalimanı uçuş bekleyen yolcular için birçok imkan tanımakta ve böylelikle zaman geçirmelerine olanak tanımaktadır. Uçuş saatini bekleyen yolcular için Havalimanı içerisinde internet hizmeti bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Havalimanı içerisinde yer alan kafeteryada da zaman geçirmeniz mümkün. Yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu alan içerisinde yalnız değilseniz yakınlarınız ile sohbet ederek zaman geçirebilirsiniz..

Havalimanında yer alan büfeler aracılığı ile de beklerken ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

Bekleme salonu oldukça rahat ve sakin bir ortama sahip olduğundan dolayı bu alan içerisinde yaptığınız aktiviteler esnasında diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemeniz gerekmektedir.

Siirt Havalimanı nispeten şehir merkezine yakın bir Havalimanı olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden ulaşım sağlamak oldukça kolaydır.

Her şehirde olduğu gibi Siirt'te de taksiler bulunmaktadır. Oldukça konforlu ve hızlı ulaşım araçları olan taksiler fiyat olarak otobüslerden daha pahalıdır.

Bir diğer araç ise servislerdir. Havalimanına veya merkeze ulaşmak için servisler tercih edilebilir.

Havalimanında veye şehir merkezinde bulunan firmalar ile anlaşarak araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile özgür bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Saat 07:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermekte olan otobüsler şehrin popüler aracıdır. Şehrin bir çok kısmına belediyenin otobüsleri hizmet vermektedir.

Siirt Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white