Sinop Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Sinop Havalimanı NOP SWSI

Sinop Havalimanı Hakkında Bilgi

Liman şehri olan Sinop, Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Karadeniz ikliminin görülmektedir. Yıl boyunca rüzgar ve yağmur görülmektedir.

Ekonomi olarak; tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ormancılığa dayanmaktadır.

Oldukça renkli olan Sinop, gerek yöresel yemekleri gerekse yemyeşil ormanları ile tatilinizi renklendirecektir.

1993 yılında hizmete girmiş olan Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Sinop Havaalanı yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olup iç ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir.

Kurulduğu günden bu yana yolcularına hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile yolcu kullanımına açık 343 metrekarelik alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde bir de 100 araç kapasiteli bir otopark yer almaktadır.

Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alana sahip olan bir terminal binasına sahiptir. Havalimanı içerisinde yolcuların kullanımına açılmış olan 343 metrekarelik alan yer almaktadır. Bu alan içerisinde 100 araç kapasiteli bir otopark ile yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz adına havalimanı içerisinde büfe bulunmaktadır.

Sinop Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olup ulaşım oldukça zahmetsizdir.

Rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız taksileri tercih edebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarına göre biraz daha pahalıdır. Günün her saatinde taksiler ile ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

çoğu şehirde olduğu gibi Sinop ilinde de havaş servisleri hizmet vermektedir. Belirli noktalardan serviselere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç kiralama ofislerinden istediğininiz özellikteki veya bütçenize uygun araçlardan birisini temin edebilirsiniz.

Şehrin merkezi noktalarından geçmesi ve ekonomik olması açısından otobüsler şehrin popüler ulaşım aracıdır.

Sinop Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white