Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ISE LTFC

Isparta Dönüşlü Uçak Biletleri

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Hakkında Bilgi

Güller diyarı Isparta ülkemizin Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın hemen üzerinde bulunmaktadır. Burdur şehir merkezi ile birbirine çok yakın olan Isparta'da tarih boyunca Hititler, Lidyalılar, Romalılar gibi oldukça köklü medeniyetler hüküm sürmüştür.

Tarihteki adı ilk olarak "İsbarid" iken daha sonra "Sparta" olarak bilinmiştir. Devamında ise zamanla Isparta olarak haritalardaki yerini almıştır.

12 ilçeye sahip olan vilayet, yarı kurak, az nemli, kışları serin ve yazları sıcak bir iklime sahiptir.

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı 1997 yılında hava trafiğine başlayarak hizmet vermeye başlamış olan bir havaalanı olarak günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı Isparta ve Burdur il merkezleri arasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri ortasında bir konuma sahiptir.

Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Süleyman Demirel Havaalanı nispeten uzak konumlanmış havaalanları arasında yer almaktadır. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Süleyman Demirel Havaalanı uluslararası nitelik taşımakta olan sivil bir havaalanı olup 5400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar ortak terminali ile hizmet vermektedir.

Süleyman Demirel Havaalanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı zaman zaman farklı okullardan tarafından yoğun bir biçimde pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır. önümüzdeki yıllarda ise Ankara Etimesgut'ta bulunan Kara Havacılık Okulu'nun Isparta'ya taşınması ve havaalanının askeri ve sivil ortak kullanımına açılarak hizmet vermeye devam etmesi planlanmaktadır.

Isparta Havaalanıiçerisinde yolcuların kullanımına açık olan alanlarda yolculara hizmet sunmak amacı ile alanlar oluşturulmuştur.

Bekleyen yolcular için bekleme salonu, kafeterya, bankamatik ve sağlık hizmetleri ünitesi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra 100 araç kapasiteli bir otopark da havaalanı içerisinde yer almaktadır.

Şehir merkezine nispeten uzak bir konumda yer alan Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'na ulaşım genellikle servis araçları ile sağlanmaktadır.

Sefer saatinden 2 saat önce hareket eden servis araçları ile yolcular havalimanına ulaştırılmaktadır.

Şehir merkezine görece uzak bir konumda bulunan havalimanından ulaşımınızı taksi ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız öncelikle taksici ile fiyat konusunda anlaşmanız yararınıza olacaktır.

Havalimanından ulaşım için tercih edebileceğiniz son alternatif ise havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları olmaktadır.

Isparta içerisinde ulaşımınızı sağlamak adına tercih edebileceğiniz sık kullanılan ulaşım aracı minibüsler olmaktadır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white