Bursa Yenişehir Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Bursa Yenişehir Havalimanı YEI LTBR

Bursa Yenişehir Havalimanı Hakkında Bilgi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa, Türkiye'nin nüfus bakımından 4. büyük ili konumunda bulunmaktadır. Günümüzde 2 buçuk milyondan fazla olan nüfusu ile oldukça kalabalık bir kent konumunda olan Bursa'da tarih öncesi bilinen yerleşim kanıtları M.ö. 5200 yıllarına kadar gitmektedir.

Şehzadeler şehri olarak da tanınan Bursa'da, içlerinde Yıldırım Beyazıt'ın da bulunduğu 6 padişah ve 20 şehzadenin kabri bulunuyor. Bitki örtüsü olarak oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olan Bursa'nın Gemlik bölgesinde yetiştirilen zeytinleri dünyaca üne sahiptir.

Rakım olarak 155 metre ile 2543 metre arasında değişen yer şekillerine sahip olduğu için çok çeşitli aktivitelere izin veren kent, yaz ve kışı da iç içe yaşayan bir iklime sahiptir.

İlk olarak 1944 yılında bir askeri üs olarak inşa edilen havalimanının, Bursa'da o dönem mevcut olan Yunuseli Havalimanı'nın yetersiz kalması sebebiyle, 1995 yılında sivil trafiğe açılması için çalışmalara başlanmıştır. Ek olarak yapılan pistler, taksi yolları, apron, kargo binası, modern teçhizatlar gibi geliştirmelerden sonra 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir. 

Yenişehir Havaalanı, alabileceğiniz hizmetler açısından son derece gelişmiştir. ATM' ler, lavabolar, cafe ve restaurantlar, gümrük, sağlık hizmeti, otopark, neredeyse her havaalanında bulunan emanet ofisi Yenişehir havaalanında da bulunan hizmetler arasında yer almaktadır. Bunun dışında Yenişehir Havaalanında alışveriş yapabileceğiniz yerler ve rahatça oturup kahvenizi içebileceğiniz ve kitabınızı okuyabileceğiniz bekleme salonları da bulunmaktadır.

Kent meydanından doğruca Yeni Şehir Havaalanı' na gidebileceğiniz dolmuşlar bulunmaktadır. Aynı zamanda toplu taşıma da bu yönde gitmektedir. Bunun dışında Yenişehir yolu servisini kullanarak da hava

Havalimanı çıkışında bekleyen taksiler sayesinde Bursa kent merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Havalimanından kent merkezine sefer yapan minibüsler sayesinde ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanı bünyesinde yer alan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayarak istediğiniz şekilde dilediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Bursa'da kent içi ulaşımda kullanılan popüler ulaşım aracı metrodur. Sefer aralıklarının az olması ve trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde ilerlemesi bunda oldukça büyük bir etkendir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white