Kutaisi(Gürcistan) Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Kutaisi(Gürcistan) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gürcistan ülkesinin büyük üçüncü şehri olarak bilinmektedir. Oldukça eski bir tarihe dayanan geçmiş tarihi günümüzde de peşini bırakmamış ve şehri ülkenin idari anlamda kullanılmakta olan başkenti yapmıştır.

Eski dönemlerde gelişim açısından pek ilerleme kaydedemeyen bu şehir idari anlamda parlamentonun burada var olması sonrası gelişime daha fazla ayak uydurmuştur. Her yönü ile yenilenen Kutaisi turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Kışların oldukça sert geçmesi turizmin daha çok haziran ve temmuz aylarında hareketli olmasına neden olmaktadır. Geçmişten izler taşıması ile ünlü olan bu şehirde hala basma elbisesi ile dolaşmakta olan kişileri görmek mümkündür.

Kutaisi Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kutaisi otobüs bileti sonrasında başlayan yolculuk ile birçok doğa harikasını görerek bu şehre ulaşmanıza olanak tanımaktadır. Ayrıca idari anlamda kullanılan bir şehir olması da ulaşım ağının son derece gelişmiş olduğunun büyük göstergesidir. Konaklama alanında da şıklık ile zarafeti bir arada buluşturan otellerin yer alması da bilinmesi gerekenler arasındadır.

Kutaisi'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Kuatisi'yi ziyaret etmek için gerçekten bu şehri tanımaya istekli olmak yeterlidir. Ziyaret nedenlerinin arasında;

  • Görülmeye değer eserlere sahip oluşu,
  • Gece hayatı ve turizminin oldukça eğlenceli olması,
  • Ulaşım ağında herhangi bir sorun teşkil etmemesi,
  • Son derece uygun fiyatla, rahatlık ve şıklığı birleştiren oteller ve restoranların var oluşu,
  • Tarihi değerlere sahip oluşu gibi nedenler yer almaktadır.

Kutaisi'de Gezilecek Yerler

Doğa güzelliği ve denizi bir arada barındıran Artvin iline komşu Kuatisi şehri güzellikleri ile insanı büyülemektedir. Tüm bu güzelliklerinin yanında tarih ten bu güne eserlerin şehirde hiç bozulmadan var olması da görülmeye değerdir. Begrati Katedrali, Gelati Manastırı, Parlamento binası da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Kutaisi'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Kutaisi bileti alarak gerçekleştirdiğiniz Kutaisi yolculuğu sonrasında içerisinde et yada peynir bulunmakta olan Türk yemeklerinden pideye benzetilen Haçapuri yemek için restoran aramaya başlayabilirsiniz. Daha çok sebze yemekleri tercih edilen bu şehirde çok fazla yemek çeşidi bulunmaktadır.

Kutaisi(Gürcistan) Otogarları

Kutaisi Airport
bus
ba-favicon-white