Brezilya Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Brezilya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Brezilya Hakkında Bilgiler

Brezilya Amerika'nın büyük ve güzel ülkelerinin başında yer almaktadır.

Brezilya'nın başkenti Brasilia'ya, Türkiye'den birçok hava yolu firması ile günlük düzenlenen yaklaşık 15 Brezilya Türkiye uçak seferleri bulunmaktadır. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, Brezilya'ya çok uçuş düzenleyen havayolu firmaları ise; Qatar Airways, Turkish Airlines, Deutsche Lufthansa, TAP Air, KLM, British Airways şeklinde sıralanabilir. ülkeye, havayoluyla seyahat etmek isteyen kişiler, yolculuklar da gerekli olan Brezilya uçak bileti için havalimanına gitmelerine gerek kalmadan Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da tercih edilen havayolu şirketi için kolay bir şekilde Brezilya uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Biletall.com'da bulunan tüm havayolu firmalarının, Brezilya uçak bileti fiyatları listelenebilir ve uçuş saatlerini karşılaştırarak kendinize uygun olanı seçerek, biletinizi satın alabilirsiniz.

Türkiye'den Brezilya'ya sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek için Brezilya vizesi hakkındaki bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir.

Brezilya'ya seyahat, gezi, tatil, turistik veya istediğiniz herhangi bir sebepten dolayı sadece pasaportunuz ile gidebilirsiniz. Türkiye ile Brezilya arasında 2004 yılında yapılan vize anlaşması sonucu, 90 günü geçmeme şartı ile vize uygulaması kaldırılmıştır.

Brezilya'da kış mevsimi, Türkiye'nin tam tersimiz aylarda yaşanır. Bu yüzden seyahat etmeyi düşünen kişilere, sonbahar veya kış mevsiminde ziyaret etmeleri daha iyi olacaktır. çünkü bu zamanlar Brezilya'da yaz aylarıdır.

 

Eğlence, teknoloji ve sanat gibi alanlarda gelişim gösteren Amerika'nın güneyinde yer alan Brezilya, kültür-eğlence ve turizm alanlarında da dünyanın önemli ülkeleri arasında bulunur.

Brezilya'nın Başkenti

Brezilya'nın başkenti, eğlenceli ve renkli bir başkent kabul edilen Brasilia'dır.

Brezilya Nüfusu – Brezilya Resmi Dili

Brezilya'nın nüfusu ise 207,7 milyonun üzerindedir. Brezilya resmi dil olarak Portekizce'yi kullanır.

Brezilya Para Birim

Brezilya, Amerika'ya artık dâhil olmadığı için para birimi olarak Brezilya Reali kullanılır.

Brezilya'da Saat Kaç?

Brezilya Türkiye saat farkı GMT -2'dir yani ülkemizden 5 saat ileridedir. Türkiye'de saat 12:00 iken Brezilya'da saat 05:00 olur. Brezilya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap olarak da, uçuş firmasına göre değişmekle beraber aktarmalı seferlerde 22 saati geçebilmekte olduğu söylebilir.

Brezilya'da Ne Ucuz? Brezilya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Brezilya aynı zamanda dünyada festival denildiğinde akla ilk gelen ülkeler arasında yer alır. Sao Paulo bölgesinde taklit ve ucuz kıyafetler satılmaktadır. Brezilya'da çok uygun fiyatlara kıyafetler, takı, çanta gibi malzemeler alabilirsiniz. Bunun dışında elektronik eşya da almak oldukça kolaydır.

 

Brezilya'ya, Biletall.com'dan Brezilya Türkiye uçak bileti alınabilmektedir. Havayolu üzerinden gelecek olan misafirler böylece Brezilya Türkiye uçak biletleri konusunda hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

ülkenin, sahip olduğu plajları ve bu plajların çevresinde bulunan sosyal ve doğal zenginlikler, Brezilya'yı ziyaret eden binlerce turistin gelmesi konusunda büyük etkilerden birisine sahiptir.

Brezilya'nın dünyaca ünlü olan Rio Festivalleri gidiş tarihinize denk gelirse mutlaka katılmanız gereken etkinlikler arasında yer alıyor. Burayı ziyaret edip ve kesinlikle hatıra fotoğrafları çektirerek geri dönmelisiniz.

Tarihi ve modern binaların içerisinde bulunan pek çok sanat müzesi vardır. Biran tarihi bir mekâna girerken bir modern bir alana girip zaman yolculuğu yapabilirsiniz.

ülkenin yemek kültürü fazlasıyla zengindir ve bunun yanı sıra dünya mutfakları arasında da üst sıralarda bulunur. Yemekleri oldukça lezzetli olmasının yanı sıra sunumlarında ki sanatsallık da yemeğe apayrı bir renk katıyor.

Brezilya, Amerika kıtasının güneyinde yer alır. önceleri Amerika'ya bağlanan Brezilya Amerika'dan ayrılmış ve Federal Brezilya Cumhuriyeti olmuştur. Kendi para birimini kullanırlar.

 

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz Brezilya Türkiye uçak bileti fiyatları aramaları neticesinde, uygun uçak bileti fiyatlarıyla beraber, Brezilya'ya gitmek isteyen misafirler de ülke ile ilgili detaylı bilgilere de ulaşabilir.

Brasília

Brezilya'nın başkenti Brasilia'dır ve 2,481 milyonluk nüfusu vardır. Brasilia'da bulunan birçok eser ve yapı bulunur. Ulaşım imkânlarının bolluğu ve kullanım yaygınlığından dolayı Brezilya'nın her yerine kısa bir sürede ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

Rio de Janeiro

Brezilya'nın ikinci büyük şehridir. Kurtarıcı İsa heykeli, Rio festivalleri, samba dansı, İpanema sahili, Maracana Stadyumu bu şehirde yer alır. Sugar Loaf Dağı'na teleferikle çıkıp gezme imkânı da oluyor. Festivallere ev sahipliği yapan Rio bu konuda tüm dünyadan turist çekmeyi başarıyor. Birçok insan sırf festivallere katılmak için Rio'ya gidiyor. Festivalleriyle ön plana çıkan şehirde, harika bir sahil, dağ ve eşsiz doğal güzellikler bulunuyor.

Sao Paulo

Güney Amerika'nın büyük şehri Sao Paulo'dur. Oldukça büyük bir sanayi şehridir. Serra do Mar tepelerinin üzerinde bulunur. Dünyanın önemli ticaret, bankacılık, turizm merkezleri arasında bulunur. Bu sebeplerden oldukça fazla göç alır. Yılın her ayında iklimi gezilmeye uygundur. Şehrin turizm açısından oldukça fazla imkânı vardır. Latin Amerika'nın büyük 3 parkından birisine ev sahipliği yapar. Ibirapuera parkı hem büyüklüğü ile hem de güzelliği ile tam bir görsel şölendir.

Sao Paulo'nun bir diğer mimari eseri ise SaoPaulo Şehir Tiyatrosudur. Tam bir sanat eseri olan bina görülmesi gereken muhteşem yerler avradında yer alır. Sao Paulo yaptığı sanat koleksiyonlarıyla da anılan bir şehir olma yapısındadır. Gece hayatında oldukça renkli olan şehrin yemekleri de çok lezzetlidir.

 

ülkeye, Brezilya ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Brezilya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Brezilya'ya deniz turizmi için gitmek isteyenler, harika güzelliklere sahip olan sahil ve plajları gördüklerin de, internetten gördükleri manzara resimlerin gerçek halinin yanında ne kadar da sönük olduğunu düşünecektir. ülkenin deniz turizmi konusunda başı çeken yeri ise Fortaleza'dır. Bu bölgede ki sahiller, denize girmek için gelen kişilere hem doğal güzelliğiyle hem düzenlenen birçok etkinlikle unutulmaz bir deniz tatili yaşatacaktır. Birçok sahil ve tatil beldesi bulunan şehir, çok güzeldir.

Brezilya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Brezilya'da alışveriş denilince ilk akla gelen hediyelik eşya ve kıyafet almaktır. Sao Paolu bu konuda bir numaradır. Birçok markanın kopyasını oldukça ucuz fiyata almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra kıyafet, iç çamaşırı, takı ve elektronik eşya bulmak mümkün oluyor. Elektronik eşyaların bile kopyalarını burada bulmak mümkündür. Oldukça makul fiyatlarla alışveriş yapılıyor.

Brezilya'nın Doğal Güzellikleri

Brezilya'nın neredeyse tüm sahilleri muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Plajlarının çok güzel olduğu Fortaleza, muhteşem parkıyla ile Sao Paulo, manzarası ile göz dolduran başkent, ülkenin güzel yerleri arasında bulunur.

Brezilya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Brezilya'da gezilmesine gerek duyulan çok fazla tarihi yer vardır. Bunların önemlileri; Sao Bento Monastery dini bir mekân olan yer eşsiz bir güzelliğe sahiptir, eski kalıntılarıyla Ruins of Sao Miguel das Missoes, Osmanlı yapıtlarını anımsatan Amazon Tiyatrosu, simgesel değeri olan Santa Cruz de Anhatomirim Fortress, eski bir yapı olan Fazenda Ipanema bu tarihi yerler arasında sıralanabilir.

Brezilya Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok yeri bulunan Brezilya da ulaşım imkânı da fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Gezmek ve gitmek istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Brezilya da ulaşım için; otobüs, metro ve hava yolu olmak üzere üç ana hattan oluşmaktadır. Ulaşım için her türlü araçta bilet almanız gerekiyor. Bu biletleri tek kullanımlık ya da çok kullanımlık olarak alabilirsiniz. Şehirde deniz ulaşımı ve taksi de sıkça kullanılan yöntemler arasında yer alır.

Brezilya'nın ünlü şehri olan Brasília'e ulaşım sağlamak için birçok ulaşım aracını kullanma şansınız oluyor. Brezilya'nın herhangi bir kentinden, Brasília'e hızlı ve direk ulaşmak için uçak kullanımı sağlanabilir. Ulaşım için 2 tane Brasília havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla Brasília'e hem ülke içinden hem de ülke dışından ulaşım mümkün oluyor.

Sao Paulo da ulaşımı oldukça rahattır. Geniş toplu taşıma ağına sahip bu kentte, ulaşım için otobüs, metro, raylı hattı ve taksiyi kullanabilirsiniz. 12 metro hattına sahip olan şehirde bisiklet kullanımı için ayrılmış bir alanda vardır.

Brezilya'nın önemli şehirleri içerisinde olan Rio, Brezilya'nın ünlü şehridir. Rio sürekli turist ağırladığı ve birçok festivale ev sahipliği yaptığı için gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir.

Brezilya'da şehirlerarasında otobüs ulaşımı sağlana bilindiği gibi oldukça geniş hava yolu ağı bulunuyor. Brezilya'da şehirlerarasında ulaşım havayolu ile oldukça kolay bir şekilde sağlanıyor. Gün içerisinde bile pek çok yere bu şekilde gitmek mümkün oluyor.

Brezilya'nın tüm şehirlerini güzel ve rahat bir şekilde gezmek istiyorsanız kesinlikle araç kiralamalısınız. Harika yollarını ve mükemmel şehir manzaralarını, Brezilya da araç kiralama seçeneğiyle kaçırmaz ve çok daha kolay keşfedebilirsiniz. Uygun olan ulaşım seçenekleri için de pek çok araç kiralama firması Brezilya'da hizmet vermektedir.

Şehirde ulaşım sorunu yaşamadan gezebiliyorsunuz. Bu konuda endişelenmeye gerek kalmıyor. Brezilya'nın metropol şehirleri dünyanın büyük ulaşım ağına sahip şehirleri arasında yer alır. Yer altı, deniz, karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi raylı sistem kullanarak ulaşım sağlamanız da mümkün oluyor.

Brezilya ucuz uçak bileti alarak mutfağın lezzeti ve sunumlarıyla dünyada nam salmış olan ülkeye gidenlerin, damakların da kalacak birçok yemek bulunuyor.

Tavuğun Güzel Hali, Coxinha

Tavuk parçaları, sosis, soğan olan bu yiyeceğin dışı da galeta unuyla kaplanıyor. Tarihi ise oldukça eskiye dayanıyor.

Kime Ait Olduğu Belirsiz, Pastel

ülkemizde baklava tartışması gibi bu yiyeceğinde Brezilya'da kime ait olduğu belirsizdir. Patel Türkiye'de ki pişiye benzeyen, dikdörtgen şeklinde kesilen ve isteğe göre içine her şey katılıp yağda kızartılan bir yemektir.

Et Yemeyenler İçin, Açai

Açai palmiyesi denilen bir meyveden yapılan, yoğurt kıvamında bir yiyecektir. Açainin içerisine isteğinize göre çilek, muz gibi meyveler de ekletebiliyorsunuz.

Böylesini Denemediniz, Pão de queijo

İçerisine mozarella peyniri konulan küçük yuvarlak şekilli ekmeklerdir. Muhteşem lezzete sahip ekmekleri yedikten sonra bir başkasını yiyemeyeceksiniz.

Un Yemeği, Brezilya Usulü Un Yemeği

 Unun kavrulmasıyla ham kısmı elde edilen yemeğe tercihe göre yumurta, sosis gibi yiyecekler kattırabiliyorsunuz.

Brezilya'da Yenecek Güzel Yemekler

Brezilya'da yenecek birçok lezzetli yemek bulunur. Türkiye'de ki yemeklerle benzerlik gösteren bu yiyeceklerin tadı damağınızda kalacaktır. Feijoada, Acarajé, Pamonha bu yemekler arasında sıralanabilir.

Brezilya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

flight
ba-favicon-white