1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Brasília Uçak Bileti

Brasília Para Birimi
Brezilya Reali (BRL)
Brasília Zaman Dilimi
GMT -3
Brasília Şehri En İyileri
Modern Binalar, Üç Erk Meydanı, Brezilya Kahvesi
Brasília Hava Durumu (6 Haziran) 26°C Çoğunlukla Bulutlu
Brasília Hava Durumu (7 Haziran) 26°C Güneşli

En Ucuz Brasília Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Brasília
Qatar Airways
05 Tem 2020
Antalya - Brasília
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Kayseri - Brasília
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Samsun - Brasília
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
İzmir - Brasília
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Brasília Kalkışlı Uçak Seferleri

Brasília - Rio De Janeiro
Gol Transportes Aereos
28 Haz 2020
30 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brasília Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Brasília Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Brasília Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Brasília Havaalanları
Ülke Kodu
BR
Priz Voltajı ve Tipi
127v / 220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
4 BRL
Yemek Fiyatı
20 BRL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,50 BRL

Brasília’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

En ucuz Brasília uçak bileti genel olarak bölgede sıcaklık ve nem değerlerinin arttığı zamanlarda alınabilmektedir. Tropikal bir iklime sahip olan şehirde en iyi turistik geziler ekim ve aralık aylarında yapılmaktadır. Çünkü bu aylarda nem değerleri düşmekte sıcaklık normal değerlerine inmektedir. Brasília uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırırken mutlaka mevsimsel özelliklere de dikkat edilmelidir. Tatilinizi daha uygun fiyatlarla yapmak istiyorsanız ocak aylarında rezervasyon işlemlerine başlayabilirsiniz.

Brasília Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Brasília ulaşım ağı sürekli gelişim halindedir. Kente gelen ve havalimanından şehir merkezine ya da otele geçmek isteyen kişiler şehirde her saat aktif olan ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 BRL

Belediye otobüsleri toplu taşıma olarak en fazla tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Özellikle, havalimanından kalkan otobüsler şehrin her noktasına kısa sürede ulaşım sağlamaktadır. Ücretler ise tek biniş 5 BRL olarak belirlenmiştir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 BRL

Konfor ve hız açısından şehir içi ulaşımda kullanılan diğer araçlar metrolardır. Şehrin her noktasında metro ağı oldukça gelişmiştir. Hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Hafta sonu genel olarak 3 BRL olarak fiyatlar belirlenmiştir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 BRL

Şehir içi ulaşımda taksiler özellikle turistler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Konfor açısından da rahatlık sağlayan taksiler, havalimanından yolcu alarak istenilen tüm noktalara ulaşım sağlamaktadır.

Araç Kiralama

Brasília Havalimanı gelen yolcu bölümlerinde farklı sayıda araç kiralama firmaları bulunmaktadır. En ucuz Brasília uçak bileti fırsatlarını araştırırken, internet üzerinden uygun fiyatlı Brasília araç kiralama firmalarından da fiyat alabilirsiniz.

Brasília Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Brasília uçak bileti KLM ya da diğer firmalardan alındığında doğrudan Brasília Havalimanı’na uçuş yapılamaz. Aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlarda süre 17 saat kadar sürmektedir.

Brasília Havalimanı merkezden 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Fakat şehrin ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Bu nedenle, havalimanına gelen yolcular şehir merkezine gitmek için taksi, otobüs ya da metro hatlarını gün boyunca kullanabilirler.

Brasília’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Farklı lezzetler tatmak isteyen turistler Brasília ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, Türk kültürüne de yakın olan bu mutfağı yakından tadabilirler.
 2. Brasília'nın kültürel ve bürokratik dokusunu en iyi yansıtan meydanlar, şehre gidildiğinde pek çok turisti ağırlamaktadır. Brasília ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, farklı medeniyetlerin tarihsel dokusuna eşlik edebilirsiniz.
 3. Brasília uçak bileti Thy firmasından alınarak, Brasília'nın yenilik dolu gece hayatına yakından bakılabilir. Şehirde öğrenci nüfusu fazla olduğu için özellikle gece hayatı da son zamanlarda gelişme göstermiştir. CLS 109 Caddesi gece hayatının en fazla yaşandığı yerlerden birisidir.
 4. Brasília'da yıl boyunca çeşitli festivaller düzenlenir. Parintins, Brasília Cinema, Christmas in Brazil Festivalleri turistlerin en fazla ilgisini çeken festivallerden bazılarıdır.
 5. Brasília'da genellikle modern alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Brasília uçak bileti fiyatları genellikle mevsimin en uygun olduğu zamanlarda artış göstermektedir. Bu dönemlerde kent meydanında bulunan Patio Brasil, Park Shopping gibi alışveriş merkezleri de yoğun turist çekmektedir.

Brasília Hakkında

Brasília kenti Brezilya'nın en ünlü kentlerinden birisidir. Ayrıca, Brezilya'nın da başkentidir. Goias eyaleti üzerine kurulu olan şehir 1956 yılında inşa edilmeye başlanarak, yaklaşık olarak 41 ayda tamamlanmıştır. Şehir inşa edildikten sonra 21. yüzyılda en sağlam ve düzenli kent olarak seçilmiştir.

Brasília uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, şehrin modern tasarımını daha yakından görebilirsiniz. Üstelik şehir kuşbakışı durumda bir uçak tasarımında yapılmıştır. Brasília uçak bileti özellikle bürokratik aşamaların yoğun olduğu zamanlarda fiyat olarak artış göstermektedir. Çünkü şehir turistik özelliklerinden çok bürokratik yönü ile ön plana çıkmaktadır.

Brasília Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 BRL
Taksi
4 BRL/Km
Tramvay
5 BRL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Turistler tarafından merkez istikametlere ulaşmak için kullanılan en popüler araç taksilerdir. Ayrıca uygun fiyatlı olarak da kentin her noktasına ulaşım sağlayan araçlar kullanılmaktadır. Brasília İstanbul uçak saatleri dikkate alınarak, havalimanına gelen yolcular kısa bir beklemenin ardından belediye otobüsleri ile şehir merkezine 1 saat süre ile ulaşabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde popüler olan diğer ulaşım aracı ise metrodur. Metrolar için ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Bu sayede Brasilia İstanbul saat farkı dikkate alınmadan her saat havalimanından yada farklı noktalardan merkeze ulaşım sağlanabilir.

Brasília Vize Şartları

Brezilya Vize İstiyor mu?
Hayır
Brezilya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Brezilya Vize Detayları
90 Günlük izin sadece turistik tek giriş için gereklidir.

Brasília’da Gezilecek Yerler

Prada Dos Tras Poderes
Brasília Katedrali
Palacio Dos Arcos
Dom Bosco Kilisesi
Memorial Dos Povos Indıgenas
Siyasal Öneme Sahip: Prada dos Tras Poderes

Şehrin siyasal önemini ortaya koyan Prada dos Tras Poderes, Üç Erk Meydanı olarak bilinmektedir. Şehirdeki yasama, yürütme ve yargı güçlerine dikkat çeken meydan, pek çok değerli heykele de ev sahipliği yapmaktadır. Brasília İstanbul uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, meydanda bulunan ve dünyanın en uzun bayrağı olarak kabul edilen Brezilya bayrağını da yakından görebilirsiniz.

Modern Yapısıyla Brasília Katedrali

1970 yılında ziyaretçilere kapılarını açan Brasília Katedrali, özellikle eşsiz yapısıyla modern bir görüntüye sahiptir. Dış cephesi tamamen şeffaf cam olan Brasília Katedrali, mavi renk detaylarıyla ön plana çıkmaktadır.

Dış İşleri Bakanlığı Binası Palacio dos Arcos

1970 yılında tasarlanan bina dış işleri bakanlığı binası olarak kullanılmaktadır. Bina genel olarak simetrik bir yapıyla inşa edildiği için turistler tarafından da ilgi görmektedir.

Estetik Görünümlü Dom Bosco Kilisesi

Dom Bosco Kilisesi, diğer kiliselerden farklı olarak oldukça modern ve tasarım dolu bir şekilde inşa edilmiştir. Ücretsiz olarak girilebilen kilise toplamda 7000 cam ile inşa edilmiştir.

Yerli Halk Müzesi Memorial dos Povos Indigenas

Brezilya tarihi hakkında bilgi veren müze genel olarak yerli halkın kullandığı eşyalarla doludur. Silah, kürek, cam, giysi gibi eski dönemlere ait pek çok eser bu müzede sergilenmektedir.

Brasília’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Mousse
Cachaça
Brezilya Kahvesi
Biscoites De Maizena

THY, Air France ve Vrg Linha gibi havayolu firmalarını kullanarak, kentin eşsiz yemeklerini de tadabilirsiniz. Türk yemeklerine çok benzeyen yöresel lezzetler şehrin her restoranında bulunmaktadır:

Tatlıların En Lezzetlisi Mousse

Kentin en ünlü tatlılarından olan Mousse köpüklü ve çikolatalı bir tatlıdır. Özellikle kent civarında mango ve portakaldan yapılma Mousse çeşitleri oldukça ünlüdür.

Yerel İçki Cachaça

 Brasília yerel içkileri arasında olan Cachaça, şeker kamışından yapılmaktadır. Bu nedenle tat olarak biraz tatlı bir içecektir.

Dünyaca Ünlü Brezilya kahvesi

Kahvenin anavatanı Brezilya olduğu için kente gidildiğinde mutlaka kahve içilmelidir. Özellikle her köşe başında bulunan kafelerde farklı içecekler kahve aromalarıyla birleştirilerek satılmaktadır.

Türk Usulü Biscoites de Maizena

Türk usulü yapılış tarzı ile kentin en ünlü kurabiyesi olan Biscoites de Maizena, nişasta ile yapılmaktadır. Şekil olarak küçük ve yuvarlak oluşu Türk un kurabiyesine de benzetilmektedir. Genel olarak kahvelerin yanında tercih edilir.

Deniz Güveci Vatapa

Vatapa, deniz ürünlerinin güveçte pişirilmesi ile yapılan bir yemektir. Özellikle, güveç içerisinde balık, karides ve farklı deniz mahsulleri bulunmaktadır. Deniz restoranlarında sıklıkla tüketilen ünlü bir yemektir.

Konaklama İçin Brasília Otel Seçenekleri

Brasília İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu araştırılırken mutlaka otel ve otele ulaşım süreleri de hesaplanmalıdır. Şehre farklı uzaklıklarda bulunan oteller, turistler için farklı imkanlar da sunma

Grand Mercure Brasília Eixo Monumental Hotel
Şehir merkezinin tam ortasında bulunan otel, şehrin en lüks otelleri arasındadır. Özellikle, restoran ve bar kısımları her ülkeden turiste cevap verir niteliktedir. Günlük oda ücreti ise 800 BRL'dir.
SHN Quadra 5 Bloco G Asa Norte, Brasília DF, 70705 913, Brezilya
Comfort Suítes Brasília
Park alanları, havuz, spor salonu ve alışveriş imkanı sunan otel şehir merkezine yürüme mesafesinde yer alır. Günlük oda ücreti ise 700 BRL'dir. Brasília İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yaparken, 4 yıldızlı otellerde erken rezervasyon fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.
SHN Q. 4 BL D Asa Norte, Brasília DF, 70710 934, Brezilya
Mercure Brasilia Lider Hotel
Açık ve kapalı havuzlar, klima ve çamaşır servisi ile turistlerin en rahat edeceği oteller arasında bulunmaktadır. Merkeze 3 kilometre uzaklığı ile ulaşım açısından da avantaja sahiptir. Günlük oda ücreti ise 550 BRL'dir. Brasília İstanbul uçak biletleri hakkında bilgi alarak, otelinizden transfer hizmeti de temin edebilirsiniz.
SHN Q. 5 bl 1 - Asa Norte, Brasília - DF, 70705-912, Brezilya

Brasília Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Brasília 5.633,50 TL 32 Saat 15 Dakika
Antalya - Brasília 6.690,23 TL 30 Saat
Kayseri - Brasília 9.502,78 TL 34 Saat
Samsun - Brasília 9.508,07 TL 30 Saat 30 Dakika
İzmir - Brasília 9.800,53 TL 22 Saat 10 Dakika

Brasília Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Brasília uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Gol Transportes Aereos, Lan Chile, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Brasília yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Brasília varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Brasília olup, bilet fiyatı 5.633,50 TL'dir.
 • Brasília şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Brasília ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
17 Mart 2020
Son günlerde hızla yayılmakta olan Koronavirüs (COVID-19) için hava yolu firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Başta Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve Sun
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
09 Ağustos 2019
Craigievar Kalesi, İskoçya 17. yüzyılda tamamlanmış olan Craigievar Kalesi, 1963 yılına kadar İskoçya’ya verilene kadar Forbes ailesinin ikametgahıydı. Pembe renkli taşlar ve masalsı stili ile bu kal
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M

Brasília Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (86)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
94 Değerlendirme
Ş*** B***
6 Ağustos Salı
En kısa sürede geleceğim yerdir kendileri
N*** B***
22 Mart Cuma
Spor müsabakası için gittim güzeldi
G*** T***
14 Temmuz Pazar
burda yediklerim çok güzeldi
S*** O***
21 Mart Perşembe
çok sevdim burayı
A*** T***
9 Eylül Pazartesi
burası çok güzel
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Brasília Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:38:03 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Brasilia, (BSB)
BSB
BR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699