1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Friedrichshafen Uçak Bileti

Friedrichshafen Para Birimi
Euro (EUR)
Friedrichshafen Zaman Dilimi
GMT +1
Friedrichshafen Şehri En İyileri
Fotoğrafçılık, Bodensee, Himmel un Aad
Friedrichshafen Hava Durumu (24 Şubat) 13°C Rüzgarlı
Friedrichshafen Hava Durumu (25 Şubat) 10°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Friedrichshafen Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Friedrichshafen
Corendon Aırlınes
08 Mar 2020
Üsküp - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
22 Mar 2020
İstanbul - Friedrichshafen
British Airways
05 Mar 2020
Dublin - Friedrichshafen
British Airways
28 Şub 2020
İzmir - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
02 Mar 2020
Ankara - Friedrichshafen
Deutsche Lufthansa
18 Mar 2020
Kayseri - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
12 Mar 2020
Sivas - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
13 Mar 2020
Samsun - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
13 Mar 2020
Nevşehir - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
15 Mar 2020
Malatya - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
19 Mar 2020
Gaziantep - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
22 Mar 2020
Lefkoşa - Friedrichshafen
Türk Hava Yolları
05 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Friedrichshafen Kalkışlı Uçak Seferleri

Friedrichshafen - Antalya
Corendon Aırlınes
15 Mar 2020
Friedrichshafen - İstanbul
Deutsche Lufthansa
24 Şub 2020
Friedrichshafen - Dublin
British Airways
18 Mar 2020
Friedrichshafen - İzmir
Deutsche Lufthansa
19 Mar 2020
Friedrichshafen - Kayseri
Deutsche Lufthansa
29 Şub 2020
Friedrichshafen - Gaziantep
Deutsche Lufthansa
24 Şub 2020
Friedrichshafen - Konya
Deutsche Lufthansa
09 Mar 2020
Friedrichshafen - Malatya
Deutsche Lufthansa
19 Mar 2020
Friedrichshafen - Lefkoşa
Deutsche Lufthansa
18 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Friedrichshafen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Friedrichshafen Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Friedrichshafen Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,20 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 EUR

Friedrichshafen’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Friedrichshafen uçak bileti ile Friedrichshafen’a gelen ziyaretçilerin seyahatlerini doğru zamana planlamaları son derece önem arz ediyor. Almanya’nın bu gözde şehrine gitmek için en ideal zaman ilkbaharın sonu, yaz mevsiminin ilk aylarıdır.

Friedrichshafen Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Friedrichshafen uçak bileti ile seyahatlerini gerçekleştiren yolcuların üzerinde önemle durdukları konuların başında havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımın nasıl sağlanacağı gelir. Friedrichshafen ile havalimanı arasında pek çok ulaşım seçeneği mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,20 EUR

Havalimanı ile şehir arasında beş farklı otobüs hattı çalışır. 7586, 7394, 3, 8 ve 18 numaralı otobüsler bu güzergahta hizmet verir. 05.30 ile 23.30 arasında çalışan otobüsler ile 20 dakika gibi kısa bir sürede şehre varılabiliyor.
Metro
05.30 ile 23.35 arasında sık aralıklarla çalışır. Havalimanı ile şehir merkezi arasını metro ile 6 dakikada alabilirsiniz. Gündüz saatlerinde sefer sayısı akşama göre fazla.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmak istemeyen yolcular taksi ile ulaşımı tercih edebilirler. Havalimanından şehre hareket etmek için günün 24 saati boyunca taksi bulunabilir. Taksi şoförlerinin önemli bir kısmı Almanca dışında İngilizce de bilmektedir.
Araç Kiralama
Toplu taşıma ve taksi ile ulaşım harici bir arayışta olanlardan istedikleri güzergahta zamanlamayı kendileri kurgulamak isteyenler araç kiralama yolunu tercih edebilirler. Havalimanı terminal binası içinde bu iş için çeşitli firmalar vardır.

Friedrichshafen Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Banka

Friedrichshafen'de havayolu ulaşımı için hizmet veren havalimanı Friedrichshafen Bodensee Uluslararası Havalimanı'dır. Friedrichshafen uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre gelen ya da şehirden ayrılan yolcular bu havalimanını kullanırlar.

Friedrichshafen Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlarda hizmet veren, hem yurt içi hem de yurt dışı yolcu taşımacılığı yapan Avrupa’nın önemli havalimanlarından biridir. İki terminalinde de yolcuların ihtiyaç duyabileceği konular düşünülmüş ve memnuniyetin üst seviyede tutulduğu bir anlayışla hizmet vermektedir.

Friedrichshafen’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Friedrichshafen uçak bileti kullanarak bu şehre ulaşan insanlar havacılık alanında dünyanın öncü yerlerinden birine de gelmiş olurlar. Friedrichshafen havacılık sektörünün geliştiği şehirlerdendir. Bu konuda müzesi ve anıtı vardır. Ayrıca zeplin ile ilk uçuş da burada yapılmıştır.
  2. Friedrichshafen, göl ve dağlarıyla harikulade bir manzara sunar.
  3. Bakmaya doyum olmayan mimari yapılarıyla doğal çevrenin yanı sıra yapay çevre bağlamında da etkileyicidir.
  4. Friedrichshafen, fotoğrafçılar için hem doğal hem de yapay manzaralar ile keyifli bir çekim alanı yaratır.
  5. Alman Mutfağı’nın baş döndüren lezzetlerini Friedrichshafen’da yaşayabilirsiniz.

Friedrichshafen Hakkında

Almanya Federal Cumhuriyeti ya da yaygın kullanımıyla Almanya, Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Kuzey tarafında Kuzey Denizi ile Baltık Denizi ve Danimarka, güney tarafında Avusturya ve İsviçre, batı tarafında Fransa, Lüksemburg, Hollanda ve Belçika, doğu tarafında ise Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne komşudur. Ilıman iklim kuşağında bulunan Almanya, Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkesidir. Ayrıca Almanya, dünyanın en çok göç alan ülkelerindendir. 1949’dan 1989’a kadar Doğu Almanya ve Batı Almanya olarak yönetilen ülkede 1989 senesinde Berlin Duvarı yıkılarak bu iki kısım birleşmiştir.

2002’den beri Avrupa Para Birimi olan Avro’yu kullanan ülkede trafik sağdan akmaktadır.

Friedrichshafen, Konstanz Gölü’ne kıyısı olan bir şehirdir. Baden Württemberg eyaletinin Ravensburg ve Weingarten ile beraber 14 merkezinden biridir. Burası, nüfus ve alana göre Almanya’daki üçüncü büyük eyalettir; başkenti Stuttgart’tır. Ülkenin en zengin eyaletlerinden biridir ve işsizlik oranı %5’in altında seyretmektedir. Yüksekliği 400 metre olan şehrin, plaka kodu FN’dir. Konstanz şehrine 30, Ravensburg’a 21 ve Meckenbeuren’e 11 kilometre uzaklıktadır.

Friedrichshafen Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,20 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Friedrichshafen’da şehir içi ulaşımda en popüler araç otobüslerdir. Otobüsler ile şehrin birçok noktası arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Günün önemli bir kısmında hizmet veren bu otobüsleri metro ile ulaşım izler. Düzenli, hızlı ve konforlu bir ulaşım için metroyu tercih edebilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin onlarca noktasına sefer düzenlenen otobüsler ile ekonomik bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor açısından daha rahat olan taksiler de Friedrichshafen seyahatinizde tercih edebileceğiniz araçlardan biri.

Friedrichshafen Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Friedrichshafen’de Gezilecek Yerler

Bodensee
Dornier Müzesi
Zeplin Müzesi
Schlosskirche
Zeplin Çeşmesi ve Anıtı
Bodensee ya da Başka Bir Söylemle Konstanz Gölü

Friedrichshafen şehrinin yanında geliştiği Konstanz Gölü şehrin kalbi sayılır. Çevresinde kafe ve restoranların yanı sıra yürüyüş yollarının da bulunduğu göl Almanya, İsviçre ve Avusturya arasında konumlanmıştır. Alp Dağları’nın etkileyici manzarasına bu gölün büyüsünü de katmalısınız. Bodensee’de tekne turları ve çeşitli su sporları yapılabilir.

Havacılığa Saygı Duruşu: Dornier Müzesi

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın en gelişmiş havacılık sanayisine sahip olan Almanya’nın en önemli müzelerinden olan Dornier Müzesi, havacılık alanında dünyanın sayılı kültür paylaşım mekanlarındandır. Savaş zamanından uzay çağı teknolojilerine kadar pek çok havacılık malzemesi, aracı ve ekipmanı bu müzede görülebilir.

Zeplin Müzesi

1900’de dünyanın ilk zeplin ile uçuşu Friedrichshafen’da Graf von Zeppelin tarafından yapılmıştır. Zeplin Müzesi, dünyanın zengin zeplin koleksiyonlarından birine sahiptir. Uçmak eyleminin tarihi gelişimini yakından görmek isteyenler için ideal bir müze olarak ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

Görkemli Bir Kilise: Schlosskirche

Konstanz Gölü’nün hemen yanı başında inşa edilen Schlosskirche, iki kuleli inşası ve göz alıcı ince işçiliğiyle sadece bir ibadethane değil, aynı zamanda önemli bir mimari yapı olarak Friedrichshafen’da bulunuyor. Harikulade Konstanz Gölü manzarasıyla Barok mimarisinin saygın örneklerinden kilise, bir dönem kale olarak da kullanılmıştır.

Zeplin Çeşmesi ve Anıtı

Şehrin gelişmesinde önemli rol oynayan havacılık sektörüne adanan bu çeşme ve anıt, tren istasyonunun yanında yer alır. 1909’da yaptırılan çeşme savaş koşullarına rağmen günümüze ulaşabilmiştir.

Gözlem Kulesi

Friedrichshafen Limanı’nın son noktasıdır. 22 metre yüksekliğindeki bu yapıdan şehrin, gölün ve dağların nefes kesici manzarası izlenebilir. Manzara fotoğrafçıları için ideal.

Okul Müzesi

Okul Müzesi, dünyadaki okulların gelişimini yansıtır ve bu özelliğiyle sıra dışı müzelerden biridir. Farklı yıllarda eğitim kurumlarının nasıl göründüğünü bugüne taşıyan müzede bir anda 100 yıl öncesine gidebilirsiniz.

Meersburg

The German Timber-Frame Road, Almanya’nın dünyaca ünlü turizm rotalarındandır ve Meersburg bu rota üzerinde yer alır. Tarihi kaleleri, meydan ve sokaklarıyla pek çok açıdan büyüleyici bir deneyim sunar.

Friedrichshafen’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Himmel un Aad
Rievkoche
Röggelchen

Alman Mutfağı dendiğinde akla ilk gelen gıdaların başında et gelir. Başta kırmızı et olmak üzere kümes hayvanlarının da yiyecek olarak tüketilmesi oldukça yaygındır. Etler çoğunlukla rosto, şinitzel veya yahni olarak değerlendirilir. Alman Mutfağı’nda balığın yeri et kadar geniş değildir. Ama yine de alabalığın çok tüketildiği söylenebilir. En çok kullanılan sebzeler patates, lahana, havuç, ıspanak, şalgam, bezelye ve fasulyedir. Alman Mutfağı’nın et ve patates ağırlıklı yemeklerinin yanında turta ve pastaları da dünyaca ünlüdür. Ayrıca Alman Mutfağı’nda ekmek tüketimi fazladır. Onlarca çeşit ekmek bulunmaktadır.

Bir Sosis Servisi: Himmel un Aad

Almanya dendiğinde akla ilk gelen yiyeceklerden biri sosistir. Friedrichshafen uçak bileti olanakları ile Friedrichshafen’a gelerek değişik şekillerde servis edilen lezzetli sosisleri tadabilirsiniz. Himmel un Aad, “sebzeli patates” olarak da bilinir. Soğan ve elma püresinin de katıldığı patates püresi ile sosis birlikte tüketilir.

Patates ve Elma Püresinden Bir Lezzet: Rievkoche

Ülkemizdeki gözlemeye benzer. Patates ve elma püresinden oluşan iç harç ile hazırlanır.

Hamur İşinde Alman Dokunuşu: Röggelchen

Almanya’nın mutfak konusunda meşhur özelliklerinden biri ekmekleridir. Röggelchen, çavdar ile yapılan bir tür ekmek olup peynir ve soğan eşliğinde tüketilmektedir. Friedrichshafen’da bu lezzeti tadabilirsiniz.

Konaklama İçin Friedrichshafen Otel Seçenekleri

Ucuz Friedrichshafen uçak bileti ile tatil ya da iş amacıyla Friedrichshafen’a seyahat eden yolcuların konaklayabileceği konforlu ve güzel birçok alternatif bulunuyor.

Holiday Inn Express Friedrichshafen
Friedrichshafen Uluslararası Havalimanı’na sadece 4 kilometre mesafededir. Modern ve şık bir iç mimari yaklaşımla tasarlanan ferah odalar, müşteriler için oldukça keyifli bir ortam sunar. Tesisin bütün odalarında televizyonun yanı sıra ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, klima ve özel banyo vardır. Banyolarda saç kurutma makinesi mevcuttur. Uluslararası mutfakların lezzetli örneklerini takdim eden restoranında aç kalmak mümkün değil. Dornier Müzesi ve Zeplin Müzesi’ne 3 kilometre uzaklıktadır.
Allmannsweilerstrasse 79, 88046, Friedrichshafen, Almanya
SEEhotel Friedrichshafen
SEEhotel Friedrichshafen, plaja sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Tren istasyonuna da oldukça yakındır. Konstanz Gölü’nün kıyısındadır. Müşteriler otelde ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanabilmektedir. Sauna ve buhar banyosundan ek ücret ödemeksizin yararlanılabilmektedir. Odalarda klima vardır. Otelin restoranında uluslararası lezzetleri tadabilirsiniz.
Bahnhofplatz 2, 88045 Friedrichshafen, Almanya
Hotel Adler
Friedrichshafen’a 4,5 kilometre mesafede yer alan otelde ücretsiz kablosuz internet olanağı vardır. Odalarda düz ekran uydu televizyon ve çalışma masası yer alır. Her odanın banyosunda saç kurutma makinesi bulunur. Açık büfe kahvaltı imkanı sunulur. Tesis Friedrichshafen uçak seyahati ile kente ulaşan birçok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Friedrichshafen Uluslararası Havalimanı’na 6 kilometre uzaklıktadır.
Hauptstrasse 57, 88048 Friedrichshafen, Almanya

Friedrichshafen Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Friedrichshafen 313,10 TL 3 Saat 30 Dakika
İstanbul - Friedrichshafen 2.333,92 TL 13 Saat 30 Dakika
İzmir - Friedrichshafen 2.983,03 TL 16 Saat 55 Dakika
Ankara - Friedrichshafen 3.071,25 TL 8 Saat 55 Dakika
Kayseri - Friedrichshafen 3.732,17 TL 24 Saat 50 Dakika
Sivas - Friedrichshafen 3.767,85 TL 27 Saat 30 Dakika
Samsun - Friedrichshafen 3.770,77 TL 24 Saat 20 Dakika
Nevşehir - Friedrichshafen 4.127,28 TL 33 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Friedrichshafen ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
27 Mart 2019
Yaz tatili demek deniz demek, kış tatili demek kayak demek, ilkbahar ise kalan her şey! Gezmeye doyamayanlar için baharda güzelleşen şehirleri anlattık. Kıyıköy Şirin bir yere gidip huzurlu bir tati
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
Düşük Bütçeyle Seyahat Edeceklere Altın Niteliğinde Tavsiyeler
Düşük Bütçeyle Seyahat Edeceklere Altın Niteliğinde Tavsiyeler
25 Şubat 2019
Sınırlı bir bütçeye sahip olup' hayallerinizdeki 'rotaları gezmek artık zor değil. Biletall.com olarak sizleri uygun fiyatlı biletlerle buluşturmaya ve uygun fiyatlı bir tatil planı yapabilmeniz için

Friedrichshafen Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
M*** B***
12 Kasım Pazartesi
Muazzam bir şehir, herşeyi çok güzel restoranları efsane güzel ve lezzetli
N*** U*** S***
2 Kasım Cuma
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz tur rehberimiz ve tur firmamız çok iligliydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Friedrichshafen Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 24.02.2020 02:39:14 )

Kayseri, (ASR)
ASR
TR
Friedrichshafen, (FDH)
FDH
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415