1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Khabarovsk Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
22°C
24 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
15°C
25 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
19°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +10
Khabarovsk Şehri En İyileri
  • Kış Turizmi
  • Amur Nehri
  • Borşç Çorbası

En Ucuz Khabarovsk Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Khabarovsk
Uzbekistan Airways
11 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Khabarovsk Kalkışlı Uçak Seferleri

Khabarovsk - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
30 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Khabarovsk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Khabarovsk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Khabarovsk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
5 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 RUB

Khabarovsk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Bütün bu etkenler kişilerin Khabarovsk ucuz uçak bileti fırsatlarının denk geldiği döneme göre değişiklik gösterebilir. Kişiler eğer ki kış turizmi faaliyetlerinden yararlanmak istiyor ise kış mevsimlerini tercih etmelidir. Ancak yazın olanaklarını değerlendirmek istiyor ise de yaz mevsimindeki şartları düşünmelidir. Kış turizmi tercih edilirken hava soğukluğu ve mevsimler etkenlerde göz önünde bulundurulmasında fayda vardır.

Khabarovsk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 RUB

Hava limanında şehre ulaşım için kişiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracı taksiler olmaktadır. Ancak taksi kullanan kişilerin yorumları incelendiğinde bu hizmeti almayı çok da fazla önermemektedir. Hijyenik açıdan taksileri yeterli görmemekte ve hak ettiğinden fazla bir para karşılığında şehre ulaşım sağlandığını ifade etmektedirler.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 RUB

Bu konuda eyalet yönetimi kişilere birtakım faaliyetler sunmaya çalışmıştır. Yaklaşık olarak 4 tane hat kişileri şehir merkezine götürebilmek için faaliyet göstermektedir. Bu araçları kullanmak istediğiniz zaman gideceğiniz yere göre araç şoföründen yardım ve bilgi almanız gerekmektedir.
Araç Kiralama
Bu konuda da oldukça tercih edilen bir başka hizmettir. Kişiler lüks ve araç içi servis imkanların olduğu klimalı araçları kullanmayı tercih edebilirler. Bu araçlar ise normalde diğer araçların oldukça üzerinde bir fiyat göstermektedir. Yaklaşık olarak 80 ruble gibi bir fiyatta seyretmektedir.
Araç Kiralama
Ulaşım hizmetlerinin başında tercih edilen bir başka etkende hava limanı içerisinde bulunan kiralama ofislerinden araç kiralama hizmeti olmaktadır.

Khabarovsk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Khabarovsk uçak olarak oldukça fazla sefer alan bir hava alanına sahiptir. Ülkenin ticaret ve sanayi merkezi olmasından dolayı bu duruma da oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Hava limanının adı ise yine şehirde ünlü kişilerden birisi olan Novy'un adını almıştır.

Hava limanı Rusya'nın doğu taraflarında yer almaktadır. Khabarovsk Novy Airport, büyük borçlardan ötürü hükümet tarafından kapatılmış ancak zamanla yeniden faaliyete geçmiştir. Bu aşama içerisinde de yeniden bir bakım görmüş ve kişilere hizmet etmeye başlamıştır. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumdadır.

Yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde merkeze ulaşılabilme imkânı vardır. Aynı zamanda inen yolcuların o anda gelebilecek acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına birçok alanda faaliyet gösteren küçük butik tarzı işletmelerde bulunmaktadır. Lavaboları ve koridorlar temiz ve hijyenik bir yapıdadır.

Khabarovsk’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Khabarovsk uçak bileti fırsatından sonra kişilerin hemen başvurduğu ilk alan internet araştırması olacaktır. Khabarovsk'a gitmek için birçok sebep bulabilirsiniz. Bunların en başında da kış turizmi gelmektedir. Rusya iklim özelliklerine sahip olan şehir kış turizmi konusunda da gelişmiş şartlara sahiptir.
  2. Şehre seyahat etmenin bir başka nedeni ise dinin inanç etkin rol oynamaktadır. Kentte çok fazla şekilde kilise bulunmaktadır. Bu alanları ziyaret ederek farklı inançtan insanların dini ayinlerini ve törenlerini izleme fırsatı bulabilirsiniz.
  3. Şehirde birçok alanda kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Bu alanlardan biriside tiyatro etkinlikleri olmaktadır. Bu etkinlikleri gerçekleştirmek için birçok tiyatro alanı bulunmaktadır.
  4. Khabarovsk tarihi oldukça skilere ve zengin bir kültüre sahiptir. 17. yüzyılda keşfedilen şehirde birçok tarihi ve eski yapıları ve yapıtları görebilmek için bile gidilebilecek bir şehirdir.
  5. Eski ve zengin bir kültüre sahip olan şehir yeni nesillere tarihini anlatmak ve bu eserleri korumak içinde birçok müze bulunmaktadır. Bu müzeleri görerek Khabarovsk hakkında bilgi alabilirsiniz.

Khabarovsk Hakkında

Uzak doğu Rusya'da kurulmuş olan bu eyalet in sınırına yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Uzak doğu federal bölgesinin ikinci büyük şehri olarak kabul edilebilir. Oldukça küçük bir şehirdir. Burada yaşayan insan sayısının da az olmasından kaynaklıdır ki şehir oldukça sessiz sakin ve huzur içerisindedir. Son yapılan nüfus sayımlarına göre burada yaşayan kişi sayısı 583,072'dir.

Geçmişten günümüze kadar insanlar su buldukları yerlere topluluk kurmuşlardır. Khabarovsk da aynı mantık ile kurulmuş ve Amur Nehri üzerinde bulunmaktadır. Amur nehri ise dünyanın en büyük 9. nehri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bu nehir deniz seviyesinden yaklaşık olarak 25 metre yukarıdadır.

Bu durumda şehrin ne kadar bir yükseklikte olduğuna dair kişilerin bir bilgisi olmasına vesile olmaktadır. Bu yüzden şehir tarımsal faaliyetler konusunda da oldukça iyi bir yere sahiptir. Rusya'ya bağlı olan bu şehir Khabarovsk şehrinin eyaleti olarak deva etmektedir. Rusya iklimi dolayısı ile kurak ve buzullarla geçirdiğinden dolayı her ne kadar nehrin kenarında olsa da Khabarovsk'da bundan nasibini almıştır.

Bölgede en soğuk günler ocak ayında yaşanmaktadır. Bu aylar içerisinde soğuğun eksi yirmi beşe kadar indiği ölçülmektedir. Bu soğuk havadan dolayı nerede ise ülkede yaşam durma derecesine kadar gelmektedir. Mevsimsel faktörlerden dolayı ülkede su sıkıntısı yaşanmamaktadır. Ancak bu yağışların etkisi ile Amur Nehri her geçen gün yatağını sürekli büyütmekte ve Çin ile Rusya'nın eyaleti Khabarovsk arasındaki sınır hattı genişleme kaydetmektedir. Mevsim şartlarından dolayı Amur Nehri’nin donması ile insanlar bunu bir fırsata çevirip alanı buz pisti olarak kullanmayı tercih etmektedir.

Yaz dönemlerinde buzullarında çözülmesi ile bu sular artık yerini deniz taşımacılığına bırakmaktadır. Buradan hareket eden bir gemi Pasifik Okyanusu’na kadar gitmektedir. Ancak Çin ile sınır hattının birbirine yakın olmasından dolayı olumsuz bazı etkenler Amur nehrini de olumsuz etkilemektedir. Çin'de olan kimya fabrikasında meydana gelen kaza sonucu nehir sağlığa zararlı olabilecek durumda etkilenmiş ve Khabarovsk'da bundan olumsuz şekilde etkilenmiştir. Şehre bu isim 1895 yılında verilmiştir. Bunun sebebi ise o dönemlerde askeri bir üst olarak kullanılan Khabarovsk'u ziyarete gelen Jerofey Pavloviç Kabarov’un ismini yaşatmak adına verilmiştir. Bölge Çin, Kore ve Japonya ülkelerine yakın olmasından dolayı buradaki sanayi yatırımcıları tarafından çok fazla rağbet görülen bir yer halindedir. Aynı zamanda şehrin halkının geneli de imalat sanayi alanında faaliyet göstermektedir.

Halk makine üretimi madencilik alanında faaliyet göstermekte ve bu alanda yoğunlaşmaktadır. Bütün bu özelliklerinden dolayı bu küçük şehir çok fazla yabancı yatırımcı çekmektedir. Yaklaşık olarak son verilere göre 2008 yılında 120 milyon Amerikan doları gibi bir rakam ile hasılat yaptığı bilinmektedir.

Bölge hem demir yolu hem de gelişmiş hava ulaşımı sayesinde oldukça ticaret merkezi gelmiş ve yatırımcıların cazibe merkezi haline gelmiştir. Bütün bu ticari faaliyetlerin yanında bazı ünlü sinema oyuncuları ve olimpiyat şampiyonları ile de adını duyurmayı başarmıştır. Bu kişiler Khabarovsk doğumlu oldukları bilinmektedir.

Khabarovsk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 RUB
Taksi
9 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en yaygın olarak kullanılan araçlar şahısların özel aracı ile taksilerden oluşmaktadır. Bunun yanında nüfusun az olmasından da dolayı birkaç şehir içi belediye otobüsü tarzı araçlar bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bu konuda şehrin her yerinde ya bir bisiklet kiralama noktası ille yada bisikleti ile seyahat eden kişiler görmek mümkündür. Sizde bir bisiklet kiralayarak meşhur parklarda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Khabarovsk Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Khabarovsk’da Gezilecek Yerler

Amur Nehri
Uzak Doğu Demiryolu Müzesi
Khabarovsk Kukla Tiyatrosu
Severniy Parkı
Büyük Çin Sınırı: Amur Nehri

Çin ile Rusya arasında sınır çizgisini oluşturan Amur Nehri hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde oldukça fazla turist çekmektedir. Kış mevsim şartlarından dolayı oldukça soğuk olması ile donan nehir adeta bir kayak pisti olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dolayı kayak yapmak isteyen kişileri bir araya toplamaktadır. Yaz döneminde ise su kenarındaki sazlıklarda dinlenebilme şansı bulan kişiler kamp ortamı oluşturmakta ve aynı zamanda su üzerinde taşımacılık faaliyetinde kullanılmakta yat turizmine katkı sağlamaktadır.

Uzak Doğu Demiryolu Müzesi

Bu müze ziyareti sonucunda ise kişiler Ussuri Demiryolunun (Vladivostok - Khabarovsk) Büyük Sibirya yolunun (meşhur Trans-Sibirya Demiryolu) yapım tarihi, yapılış aşaması ve çeşitli tarihe dair notlar konusunda bilgiler toplama fırsatı bulabilirler.

Khabarovsk Kukla Tiyatrosu

Kültürel alanda oldukça fazla gelişmiş olan Khabarovsk tiyatroda da farklı etkinlikler ile kendini geliştirmeyi hedeflemektedir. Tiyatro alanında film sahnelenmesi esnasında objeler ve kuklaların kullanımıyla daha zengin, görsel açıdan etkili hikayeler anlatmayı hedefleyen bir tiyatro olmaktadır. Her hafta boyunca burada bulunan tiyatro etkinliklerine katılarak farklı bir deneyim yaşama şansı bulabilirsiniz.

Severniy Parkı

Şehri gezmeye çıkan ziyaretçileri küçük bir gölet ile karşılayan Severniy Parkı köprüler ile bezenmiştir. Etrafta gelen kişilerin dinlenebilmesi ve aynı zamanda ikramların verilebilmesi için rahat çardaklar bulunmaktadır. Arnavut kaldırımlı yürüyüş yolları bulunan yeşillikler içerisinde eşiniz veya sevgiliniz ile hoş bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Khabarovsk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Borşç Çorbası
Pelmeni
Olivye Salatası
Farklı Bir Lezzet Borşç Çorbası

Khabarovsk uçak bileti ile şehre gelen kimseleri Türk mutfağının tam aksine çok farklı tatlarda ve lezzetlerde yemekler beklemektedir. Bunların başında da borşç çorbası gelmektedir. Bu çorba ise tam bir sebze ziyafetidir. Lahana, kereviz, havuç, pancar, patates gibi bütün sebzelerin haşlanıp ezilmesi ile yapılan farklı bir lezzettir.

Pelmeni

Türk kültürünün etkilerini de bulmak oldukça mümkün. Bizdeki mantıya benzeyen peynirli, patatesli ve kıymalı olarak hazırlanan bu yemek ise denemek isteyenler için farklı bir deneyim olmaktadır.

Olivye Salatası

Günümüzde bizim ülkemizde Rus salatası olarak yediğimiz salataya çok benzeyen bir tattır. Bunun içerisine ise bolca mayonez ilave edilmekte ve aynı zamanda kırmızı lahana boca edilmekte bu şekilde servis edilmektedir.

Konaklama İçin Khabarovsk Otel Seçenekleri

Tsentralnaya Oteli

Otel şehir merkezinde olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda 5 katlı olması da kişileri büyümekte ve yeterli sayıda oda sayısı ile kişilere hizmet vermektedir. Otelde ücretsiz Wi-Fi ve televizyon hizmeti bulunmaktadır.

Lenin Meydanı'nın yakınındaki Habarovsk'un merkezinde yer almaktadır.
Intourist Oteli

Otel manzarası dolayısı ile kişilerin tercihleri arasına girmektedir. Otelin Amur nehrine manzarası vardır. Otel mutfağı ile de göz doldurmaktadır. Rus, Kor, Japon kültürünün mutfaklarını yansıtması da farklı kitlelere hitap etmesini göstermektedir.

Amursky Bulvarı
Turist Hotel

Khabarovsk şehrinin en saygın oteli olarak kişilere hizmet vermektedir. Bu saygınlığını ise müşterilerine sunmuş olduğu güler yüz ile kazandığı yorumlanmaktadır.

Sinelnikov Caddesi

Khabarovsk Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Khabarovsk 5.273,83 TL 23 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Khabarovsk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
04 Ocak 2019
Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,
Turizm Alanında Çalışmak İsteyenlerin Tercih Edebileceği Bölümler
Turizm Alanında Çalışmak İsteyenlerin Tercih Edebileceği Bölümler
09 Ağustos 2018
Ülkemizin giderek artan turizm potansiyeli, üniversite tercihi yapan öğrencilerin tercihlerinin bu alana doğru kaymasına neden oluyor. Peki, turizm sektörüne katkı sağlayacak kişilerin yetiştirildiği

Khabarovsk Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Şehrin çok efsanesi var merak için gitmiştim güzeldi
Biz çok keyif aldık, herşeyin ilkini yaşatan şehir oldu bana
Gerçekten güzel bir şehir ve tatil oldu bizim için
Karımla birlikte gitmiştik tatile çok keyif aldı çok mutlu oldu
Bundan sonra devamlı yurtdışı gezilerim arasında olacak bir şehir
Kesinlikle önerebileceğim bir şehir. Kesin gidin görün
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Khabarovsk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:35:14
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Khabarovsk, (KHV)
KHV
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948