1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kostanay Uçak Bileti

Kostanay Para Birimi
Kazakistan Tengesi (KZT)
Kostanay Zaman Dilimi
GMT +6
Kostanay Şehri En İyileri
Buz Sarayı, Kostanay Tarihi Müzesi, Jent Kazak Tatlısı
Kostanay Hava Durumu (25 Mayıs) 21°C Açık
Kostanay Hava Durumu (26 Mayıs) 22°C Güneşli

Kostanay Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kostanay Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kostanay Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kazakça
Toplu Taşıma Fiyatı
70 KZT
Yemek Fiyatı
2.000 KZT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
200 KZT

Kostanay’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Kostanay uçak bileti kullanarak Kostanay'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için gelecekleri kostanay’ın en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kostanay Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kostanay uçak bileti ile seyahat eden yolcular Kostanay havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabililirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 80 KZT

Havalimanından Kostanay kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Kostanay otobüsleridir. Kostanay Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 40 dakika sonra Kostanay havalimanından kent merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kostanay kent merkezi yönünde hareket eden Kostanay otobüslerinin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosundan kontrol ederek öğrene bilirler.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 80 KZT

Toplu taşıma ile havalimanından Kostanay şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da Kostanay havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 KZT

Kostanay Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını değil de taksi ile gitmeyi tercih edebilirler. Kostanya Havalimanında günün her saatinde müşteri bekleyen taksiler ile istedikleri yere daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Kostanay havalimanına gelen misafirler Kostanay havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını rahat bir şe

Kostanay Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Kostanay Hava alanı ulaşımı için kullanılan havalimanı Kostanay Havalimanı. Kostanay uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kostanay havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Kostanay Havalimanı kullanıyorlar.

Kostanay Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 5 km olduğu için Kostanay havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Kostanay Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafeler, büfeler, araç kiralama büroları, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Kostanay hava alanında dış hatlar terminalinde üzere sağlık kabini, büfeler, araç kiralama büroları ve restoran bulunmaktadır.

Kostanay’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kostanay uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kostanay'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel tarihi binalarıdır. Kostanya şehrinin göbeğinde muhteşem bir yer olan Victory Parkı etkinliklere katılmak için en aktif yerlerden birisidir. Ayrıca güneşlenmek, dinlemek ve hatta nehirde de yüzmek isteyenlerin gidebileceği bir parktır. Metro durağanın da yakın olmasından dolayı kentin her yerine ulaşımı kolaylığı bulunmaktadır.
  2. Bu müze 1915 yılında hizmete açılmıştır. Kostanay’ın tarihini Bölgesel Tarih Müzesinde Bilim adamlarının, arkeologların, bölgesel kültürü ve yaşam biçimi hakkında, Kostanay şehrinin kuruluşu hakkında ve Kostanay bölgesinin tarihi hakkında bilgi verici bir sürü eser sergilenerek bilgi verilmektedir.
  3. Kostanay’yalılar son yıllarda birçok yeni modern binalar inşa etmişler. Bunların bazıları spor ve eğlence kompleksi olarak tasarlanmış. Mesela Kapalı Buz Sarayı dev bir ahtapot şeklinde inşa edilmiş. Sonra kapalı havuz, Kazak Fransız kültür merkezi, Kazak dram tiyatrosu ve Mart eğlence ve alışveriş merkezi açılmış. Ayrıca Kostanay’da yeni cami birde modern çok katlı iş merkezleri açılmıştır.
  4. Kostanay Şehrinin tarihini ve kültürü anıtlar ile şehrin her bir köşesinde canlandırılmıştır. Tren istasyonu garına varır varmaz bu anıtlardan biri olan Kostanay bakir topraklarını işletmek için ülkeye ilk grubu getiren ünlü buharlı lokomotif sergilenmektedir. Ayrıca Tren garının yakınında bu gruba ait yapılmış anıtı da görmek mümkündür.
  5. Kostanay Tarih müzesinden başka görülecek yerlerden diğerleri de kültür binalarıdır. Kostanay kentinde kültürel faaliyetler ve gösterileri yapılan Rus dram tiyatrosu ve Kazak dram tiyatrosu izlenmeye değer faaliyetlerdir. Ayrıca filarmoni, Dostluk evi, Kukla tiyatrosu, Altınsarin memori müzesi gibi kültür yerlerini gezmek ve görmek gerekmektedir.

Kostanay Hakkında

Kazakistan’ın kuzey bölgesinde bulunan Tobol nehri kıyısına yakınında yerleşim alanı olan Kostanay şehri yaklaşık olarak 220 bin civarında nüfusu sahiptir. Kostanay içinde bulunduğu eyaletinin idari merkezi olmaktadır. Kostanay’da kentinde yüzden fazla değişik milliyet yaşamaktadır. Kent nüfusun yarısın kazaklardan diğer yarısı ise Ruslardan ufak bie kesimide diğer milletlerden oluşur.

1879 yılında kurulan Kostanay şehri ilk kurulduğunda adı Nikolaevsk olmuştur. 1893 yılında sonra kent statüsünü kazanıp çok geçmeden de Kustanay adını almıştır. Kostanay Şehrinde gelen turistler tren istasyonu platformuna geldiklerinde Kostanay topraklarını işlemek için ilk gelen ünlü buharlı Tren ista lokomotifini görebilirler. Kostanay eyaletinde en çok yetiştirilen buğdaydır. Kostanay yetiştirdiği buğdayları hem yurtiçinde satmaktadır, hem de yurtdışına ihraç ederek kazanç elde etmektedir.

Kostanay Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
80 KZT
Taksi
110 KZT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kaostanay’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından gittiği için çok tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunmaktadır.

Kostanay Vize Şartları

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Detayları
Pasaportlarını 5 iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek Kazakistan’da kalacakları süreyi gösteren bir kayıt kartı almaları gerekmektedir.

Kostanay’da Gezilecek Yerler

Buz Sarayı
Kostanay Avm
Kostanay Tarihi Müzesi
Kostanay Parkları
Konstanay
Buz Sarayı Meydanında Yeni Yıl Kutlamaları

Kazakistan'ın Akorda Saray meydanında 30 metre yüksekliğindeki en büyük yeni yıl ağacının kurulması eğlence ve gösterinin merkezi olarak yılbaşı kutlamalarının hazırlanmaktadır. Kazak halkı ve ülkeye gelen misafirler Kazakistan’da kurulan Buz sarayına eğlenmeye gitmektedirler. Kazakistan'ın ünlü kentinde insanların eğlence merkezi olan 'Buz sarayı' her yıl buzdan yapılan heykeller, kaleler ve kayak pistleri ile ziyarete gelen misafirlerini kendine hayran bırakmaktadır.

Kostanay AVM

Kazaistan yeni gelişmeye başlayan bir ülke olduğu için Kostanay şehrinde de yeni modern binalar yapılmaktadır yeni açılan AVM ler halkın ve gelen misafirlerin dikkatini çekmektedir.

Kostanay Tarihi Müzesi

Kostanay kentinde yeni yapılan binaların arasında yeni müzeler açılmaktadır bu müzelerde Kazakistan’ın ve Kostanay şehrinin tarihini anlatan pek çok değerli eserler sergilenmektedir.

Kostanay Parkları

kazaistan’nın doğal güzelliğini bilmeyen yoktur. Bu sebeple de Kostanay doğa parkları oldukça ünlüdür. Şehrin kalabalığından doğal ortamda vakit geçirmek isteyen çevre halkı ve şehre gelen ziyaretçiler bu parkları çok beğeniyorlar. Yaz günlerinin sıcaklığından bunalan halk özellikle akşamüstleri bu parklara koşmaktadırlar.

Yeşil Nehirde Buz Şehri

Astana'nın Haziran 1998'de başkent edilmesinden sonra Astana Belediyesi yeni yıl kutlamaları çerçevesinde şehrin farklı yerlerinde halkın eğlenmesini sağlamak maksadıyla buzdan şehirler inşa ediyor. Kazakistan’da bulunan Yeşil Nehri'nin donması görülmeye değer oluyor. Bu nehrin donması ile buz ustaları maharetlerini kullanarak nehrin üzerinde buzdan çeşitli eserler yaparlar. Buz şehrini görmeye gelenler buz şehrinin içerisinde olan kayak ve paten pistlerinde eğlenme fırsatı bulurlar. Nehrin üzerine yapılan bu buz şehri havaların ısınmasına kadar misafirlerin ziyaretine açık olur.

Kostanay’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şaşlık Kebabı
Jent Kazak Tatlısı
Praşki
Et Yemekleri
Kostanay Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Şaşlık Kebabı

Kostanay’ın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan pastırma, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Kostanay uçak bileti olanakları ile sadece şaşlık kebabı yemek için bile dünyanın bir ucundan Kostanay şehrini ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Et Yemekleri

Kazakistan halkı neredeyse bütün yemeklerini etli yapıyorlar. Kazaların at eti yedikleri de biliniyor. Bu nedenle ülkede en çok at eti tüketilmektedir.

Şaşlık Kebabı

Kömürlü mangal ateşinde pişirilen şaşlık kebabını kazaklılar özel yemek olarak sofralara sunuyorlar. Mangalda lezzeti artan şaşlık kebabı yaparken etleri soya sosu kullanarak pişiriliyor.

Jent Kazak Tatlısı

Bu kazak tatlısı darıdan yapılıyor. Darılar haşlanıp daha sonra kurutulup toz haline gelinceye kadar büyük bir tavada kavruluyor. Kavrulan darıların üzerine tere yağ ekleniyor. Tereyağın eklenmesi ile krema kıvamını alan darılar buzdolabında donduruluyor. Sonra kesilerek servis yapılıyor.

Praşki

Praşki hamur işi yemeğidir. Hamur bezelerinin içlerine istedikleri etlerden doldurup kızgın yağda pişiriyorlar ve sıcak sıcak servis ediyorlar. Biraz Türk mutfağının çiğ böreğine bezemektedir.

Konaklama İçin Kostanay Otel Seçenekleri

Gostinichnyy Kompleks Tobol
Gostinichnyy Kompleks Tobol, Kostanay kent merkezinde olup misafirlerinin kullanması için kapalı havuz ve ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet olanağı sunmaktadır.
Ulitsa 5 Aprelya 64, Kostanay, Kazakistan
Medeu
Bu tesiste ücretsiz WiFi, sauna ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Medeu oteli Kostanay'de evcil hayvan konaklama olanağı sunmaktadır. Otelde kapalı havuz ve teras mevcuttur. Restoranda yemek Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark da bulunmaktadır.
Баймагамбетова 166 А, 110000 Kostanay, Kazakistan
Aidana Plaza Hotel
Bu tesis Kostanay şehrindeki en iyi konumlardan birinde bulunuyor. Bu bölgedeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında otele gelen misafirler otelin olanaklarından ve burasının konumunu daha çok beğeniyorlar.
Beybitshilik Avenue 13, 160000 Shymkent, Kazakistan

Kostanay Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Kostanay şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kostanay ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
31 Aralık 2019
Yaşamı boyunca birçok seyahate çıkan ve birçok farklı şehir gören Atatürk’ün konakladığı en güzel evleri sizler için derledik. Adana Atatürk Evi Müzesi Atatürk’ün 1923 yılında Adana’ya geldiğind
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
03 Haziran 2019
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Hem devlet sektöründe hem de özel sektörde çalışan hemen herkesin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Bayramı tatili bu sene 24 Mayıs 2020. Gününe denk gelmekte. To

Kostanay Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
B*** E***
1 Kasım Perşembe
Birbirinden güzel meyveleri var gidin tadın bence pişman olmazsınız
Ö*** G***
25 Temmuz Çarşamba
Dilimi geliştirmek için gitmiştik geçen hafta gerçekten çok keyif aldım
F*** Y***
28 Haziran Perşembe
Güzel denilebilir, beklentilerimden daha iyi değildi ama olsun
B*** C***
18 Haziran Pazartesi
Sizlerde benim gibi doğa hastasısıysanız kesin gitmeniz gereken bir yer.
Z*** M***
22 Haziran Cuma
Birbirinden farklı yapıyı inceledik gezdik dolaştık.
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kostanay Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:16:45 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678